تبلیغات

تبلیغات

مردم نسبت به مشكلات ناشی از اختلالات خواب آگاهی ندارند پایگاه فرهنگی هنری تکناز

مجموعه : پزشکی و سلامت

دبیر همایش تشخیص و درمان اختلالات خواب گفت: متاسفانه مردم نسبت به مشكلات ناشی از اختلالات خواب آگاهی ندارند كه آگاه كردن آنان وظیفه ما و دیگر همكاران است.

دكتر محمد بیات روز جمعه در همایش تشخیص و درمان اختلالات خواب در بیمارستان شریعتی افزود: بحث اختلالات خواب بحث تقریبا تازه ای است و طی ‪50 سال گذشته در كشورهای پیشرفته آغاز شده است.

وی اظهار داشت: در كشور ما هم چند سالی است كه مطالعه و تحقیق در خصوص اختلالات خواب آغاز شده كه این اقدامات منجر به تاسیس انجمن خواب در ایران شده است.

وی با اشاره به اینكه اختلالات خواب امروزه مورد توجه بیشتر جوامع قرار گرفته است، ادامه داد: قبلا تصور می شد كه این مساله فقط به سیستم عصبی مربوط می شود در حالی كه امروزه به این نتیجه رسیده اند كه مسایلی همچون گوش، حلق، بینی، قلب، فك ، صورت، گوارش و دندان هر كدام به نوعی در ایجاد این اختلال موثر هستند.

بیات با بیان اینكه “متاسفانه این مشكل یكی از شایع ترین مشكلات بین مردم است”، اضافه كرد: بر اساس آمار بین المللی ‪ 60 درصد افراد دچار نوعی بیماری ناشی از اختلالات خواب هستند.

وی اظهار داشت: بر اساس آمار، خسارات ناشی از اختلالات خواب در آمریكا سالانه بالغ بر ‪ 150 میلیارد دلار برآورد شده است كه به علت خستگی و خواب آلودگی در محیط كار كارگران و كارمندان ایجاد می شود.

وی با اشاره به درمان پذیر بودن بیماران مبتلا به اختلالات خواب گفت:
امروزه آزمایشگاهها و مراكز درمان اختلالات خواب در كشور دایر شده اند و مردم می توانند برای بررسی شرایط خواب و سطح خطرناك بودن اختلالات خواب خود به این مراكز درمانی مراجعه كنند.

همایش یك روزه تشخیص و درمان اختلالات خواب روز جمعه با حضور متخصصان و پزشكان رشته های مختلف گوش، حلق و بینی، روانشناسی، جراحی فك و صورت و میهمانی از كشور آمریكا در بیمارستان شریعتی برگزار شد.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز


تبلیغات