تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

محاکمه بخاطر داشتن عکس سیدحسن نصرالله در عربستان !!

مجموعه : مجله خبری
به گزارش فارس، پایگاه خبری "الراصد " گزارش داد كه "سمیر احمد الحمادی "،‌ جوان شیعی 35 ساله اخیرا به دلیل قرار دادن تصویری از سید حسن نصرالله، دبیركل حزب‌الله در دفتر كار خود در شهر "الاحسا‌ء " از سوی "بدر بن جلوی "، فرماندار این شهر به 15روز حبس محكوم شد.

مقامات امنیتی عربستان، الحمادی را كه مدیر بخش سیر و سفر شركت الحمادی در الاحسا‌ء است از هفت روز پیش در بازداشت نگاه داشته‌اند.

منابع نزدیك به این شهروند سعودی گفتند: مقامات تحقیقات جنایی استان احساء، دوشنبه گذشته احضاریه‌ای را برای الحمادی فرستادند و به محض حضور وی در مركز جنایی، وی را دستگیر و به زندان عمومی منتقل كردند.

مقامات امنیتی نیز علت بازداشت الحمادی را اقدام وی در قرار دادن عكس دبیركل حزب الله در دفتر كارش عنوان كردند.

نزدیكان این جوان بازداشتی گفتند: وی از سوی نیروهای زندان مورد بدرفتاری قرار گرفته است و هیچ قانون جزایی در قبال وی رعایت نمی‌شود.

الحمادی از اهالی شهر القدیح در استان القطیف است ولی از 15سال پیش در شهر الاحسا‌ء كار می‌كند. وی متاهل و دارای سه فرزند است.

مقامات امنیتی در آگوست گذشته نیز الحمادی را به همین اتهام بازداشت كرده بودند اما از وی تعهد كتبی گرفته بودند كه دیگر عكس دبیركل حزب الله را در دفتر كارش قرار ندهد.

مقامات سعودی پیش از این نیز شماری از جوانان شیعه را به بهانه چسباندن یا قرار دادن عكس سید حسن نصرالله در داخل خودروهای خود بازداشت كرده بودند.

استان احساء در طول سال‌های گذشته با اقدامات تبعیض آمیز و هدفمند مقامات سعوی روبه‌رو بود كه در جریان آن صدها شهروند شیعه این شهر از جمله روحانیون بازداشت و ده‌ها مسجد، حسینیه و مدرسه‌ دینی بسته شد.

 

تبلیغات