تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

بمبی که ۱۴۰ هزار نفر را ذوب کرد! + عکس

مجموعه : مجله خبری
بمبی که ۱۴۰ هزار نفر را ذوب کرد! + عکس
بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی دو عملیات اتمی بودند که در زمان جنگ جهانی دوم به دستور هری ترومن، رئیس جمهور وقت آمریکا، علیه امپراتوری ژاپن انجام گرفتند.
در این دو عملیات، دو بمب اتمی به فاصله ۳ روز بر روی شهرهای هیروشیما و ناکازاکی انداخته شد که باعث کشتار گسترده شهروندان این دو شهر گردید. حدود ۲۲۰۰۰۰ نفر در اثر این دو بمباران اتمی جان باختند. بیش از نیمی از قربانیان بلافاصله هنگام بمباران کشته شدند و بقیه تا پایان سال ۱۹۴۵ بر اثر اثرات مخرب تشعشعات رادیواکتیو جان خود را از دست دادند.
بمباران هسته‌ای هیروشیما و ناکازاکی تا به امروز تنها موارد استفادهی جنگی از سلاح هسته‌ای در جهان است.
این مطلب که در «ویکی پدیا» آمده ادامه می دهد: تصویر ارائه شده، بمب اتمی به نام پسرک بود که توسط یک هواپیمای بمب افکن به نام انولا گی بر روی هیروشیما انداخته شد.
برای تاثیر تخریبی بیشتر، بمب به نحوی تنظیم شده بود که ۵۷۶ متر بالای سطح زمین منفجر شود.
 
بمبی که ۱۴۰ هزار نفر را ذوب کرد! + عکس
 
انرژی تولید شده توسط این بمب برابر بود با انرژی حاصل از ۱۵ کیلوتن تی‌ان‌تی. فعل و انفعالات اتمی در مرکز این بمب باعث گرمائی حدود چندین میلیون درجه سانتیگراد شد.
این گرمای عظیم هر چیزی را تا شعاع یک و نیم کیلومتری مرکز اصابت بمب بطور کلی ذوب نمود.
مردمی که از دور دست انفجار "پسرک " را در آسمان هیروشیما مشاهده کردند می‌گفتند که خورشید دیگری را در آسمان دیده‌اند.
دو سوم ساختمان‌های هیروشیما از جمله کارخانه‌های فولادسازی و صنعتی چون میتسوبیشی در اثر این بمباران نابود شدند.تنها چیزی که از شهر باقی ماند ساختمان تالار ترویج صنعتی استانی هیروشیما بود که انفجار، بالای گنبد این بنا رخ می‌دهد و به خاطر قرار گرفتن در کانون مرکزی انفجار، کاملاً ویران نشد.
یکی از آمارهای «متفاوت» درباره کشته شدگان هیروشیما در این واقعه ۱۴۰ هزار نفر است.

تبلیغات