تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

دستگیری یک باند خطرناک دزدی در تهران ! شلوار را از پات در میارن !!!!!

مجموعه : مجله خبری
به گزارش «جام ‌جم»، در آخرین روزهای مهر امسال مردی كه پس از خرید 6000 دلار قصد عزیمت به محل سكونت خود را داشت، در یكی از خیابان‌های مركزی شهر به یكباره از سوی 4 مرد مورد حمله قرار گرفت.

آنها با استفاده از فنون رزمی قصد بیهوش كردن او را داشتند و با سرقت 6000 دلار ارز و شلوار وی از محل متواری شدند، به طوری كه مرد مالباخته قادر به تعقیب آنها نبود.

با شكایت وی در شعبه اول دادیاری دادسرای جنایی تهران، دادیار هاشمیان دستور قضایی را در این ارتباط صادر كرد و پرونده به اداره 18 پلیس آگاهی ارجاع شد.با بررسی این شكایت و به دست آمدن تصویر حمله سارقان به مالباخته توسط دوربین یك اداره دولتی و بررسی این فیلم، ردپای 4 سارق حرفه‌ای و سابقه‌دار كه به روش خفه‌كنی، كیف‌قاپی و پرتاب تخم‌مرغ از مردم سرقت می‌كردند، شناسایی شد.

عملیات دستگیری

سرهنگ عباسعلی محمدیان، رئیس‌پلیس آگاهی تهران در ارتباط با پیگیری این پرونده به «جام‌جم» گفت: پس از شناسایی تبهكاران سابقه‌دار، یك تیم ویژه از كارآگاهان مخفیگاه‌های این متهمان را شناسایی كردند و سرانجام بامداد 25 آبان در حالی كه 4 متهم تحت تعقیب در یك سفره‌خانه حضور پیدا كرده بودند، بلافاصله تیم‌های ضربت پلیس آگاهی محل را به محاصره درآوردند كه آنها با مشاهده ماموران با قمه و چاقو به پلیس حمله‌ور شدند. رئیس پلیس آگاهی تهران افزود: در پی حمله تبهكاران،‌ماموران نیز با استفاده از قانون به كارگیری سلاح هر 4 متهم را از ناحیه پا هدف اصابت گلوله قرار داده و به مراكز درمانی منتقل كردند. محمدیان تصریح كرد: با گزارش دستگیری تبهكاران خشن به ‌دادیار جنایی، دستور بازرسی مخفیگاه متهمان صادر شد و ماموران در چند نقطه تهران با ورود به این محل‌ها مقادیر قابل توجهی دلار و یورو، چك‌پول‌های 100 و 50 هزار تومانی، سكه و سرویس‌های طلا و جواهر را كشف و ضبط كردند.

ایجاد رعب و وحشت

سرهنگ محمدیان اظهار كرد: اعضای این باند كه از هم‌محلی‌های قدیمی هستند، پس از آزادی از زندان با استفاده از القاب و عناوین عجیب و غریب، با ایجاد رعب و وحشت از مردم سرقت می‌كردند.

رئیس پلیس آگاهی تهران با اشاره به سرقت‌های گسترده اعضای این باند، از مردم خواست در صورتی كه اموال آنها توسط سرنشینان 2 دستگاه موتورسیكلت آبی و سیاه سرقت شده است، به شعبه اول دادیاری یا اداره 18 پلیس آگاهی مراجعه كنند.

اعتراف متهم پرونده

رضا، سركرده این باند كه یك متهم سابقه‌دار است، روز گذشته در اولین مرحله از اعترافات خود عنوان كرد: به دلیل تسلط بر فنون رزمی، با پرسه زدن در اطراف مراكز خرید و فروش ارز خریداران را تعقیب و به آنها حمله می‌كردیم و با سرقت شلوار مالباخته‌ها، مانع از تعقیب خود می‌شدیم. وی اضافه كرد: پول‌های سرقتی از مردم صرف خوشگذرانی و تهیه مواد مخدر شیشه شده است و اكنون نیز در انتظار مجازات هستیم.

با اعترافات متهم به ده‌ها فقره سرقت، دستور شناسایی مالباختگان صادر شده است.

 

تبلیغات