تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

قرارداد میلیارد تومانی مجری مشهور سیما

به گزارش خبرنگار اقتصادی شبكه خبری آتی نیوز ، بدنبال انتشار خبر آغاز فعالیت دو بانك خصوصی به جمع بانكهای كشور توسط شبكه خبری آتی نیوز در تاریخ 15 آبان سال جاری كه برای اولین بار توسط این سایت خبری رسانه ای شده بود ، این خبر با آغاز تبلیغات رسمی بانك گردشگری از رسانه ملی تایید شد .

بر اساس این گزارش دست اندركاران این بانك خصوصی كه ارتباط بسیار نزدیكی با چهره جنجالی دولت دهم دارند، با انعقاد قراردادی بیش از دو میلیارد تومان با یك شركت تبلیغاتی تحت مدیریت مجری مشهور سیمای جمهوری اسلامی ایران كه به "لری كینگ ایرانی" شهرت یافته و سفر های او به خارج از كشور نیز مدتی خبر ساز شده بود ، كار خود را رسما آغاز كرد .
این گزارش می افزاید : فعالیت این بانك با پذیرش در فرابورس و بانك پارسیان در چند روز آینده شروع خواهد شد و رسانه های مكتوب و همچنین بیلبوردهای شهری نیز از تبلیغات این بانك نیز بی نصیب نمانده و روز به روز در حال افزایش می باشد ، و در این بین تطمیع خبرنگاران حوزه بانك رسانه های مختلف برای تبلیغات برای این بانك نیز آغاز شده كه بعضا با مخالفت های برخی از آنان و امتناع از هدیه مسئولان این بانك نیز روبه رو شده اند .
نكته ای را كه باید در این گزارش به آن اشاره كنیم اینكه ، تبلیغات یك بانك خصوصی گزینه ای بسیار مطلوب و در عصر حاضر مقبول اقتصاد دانان جهان می باشد، كه در اقتصاد ایران هنوز جای كار بسیار دارد و باید فرهنگ آن نهادینه گردد .
اما استفاده از رانت سیما برای شهرت و درآمد زایی و همچنین نبود ضابطه مند بودن اخذ مجوز از بانك مركزی ، كه افرادی با حمایت از یك چهره خاص در كمترین زمان ممكن مجوز تاسیس یك بانك را می گیرند ، نكته ای است كه باید مسئولان و نهاد های نظارتی كشور به آن توجه لازم را داشته باشند .
بانك گردشگری ، شركت سهامی عام در شرف تاسیس با سرمایه 2 هزار میلیارد ریالی است كه تعداد 800 میلیون سهام در دست انتشار خود را از طریق انتشار عمومی و شبكه كارگزاری فرابورس و شعبه های بانك پارسیان پذیره نویسی می‌كند. 
طبق شنیده ها بعد از آغاز فعالیت رسمی بانك گردشگری سومین بانك خصوصی با نام امیركبیر با حمایت ویژه آقای خاص در راه است .
 

تبلیغات