تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

رئیس جمهوری:رانندگی جزو مشاغل سخت می‌شود

مجموعه : مجله خبری
رئیس جمهوری:رانندگی جزو مشاغل سخت می‌شود
رئیس جمهوری اسلامی ایران رانندگان را پیشقراولان اجرای هدفمند کردن یارانه ها دانست و اعلام کرد که سخت و زیان آوربودن شغل رانندگی در دولت بررسی و تصویب می شود .

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دكتر احمدی نژاد صبح امروز در همایش سراسری رانندگان حمل و نقل عمومی شهری كشور فعالان این عرصه را از سالمترین و بهترین اقشار جامعه خواند و گفت: بعنوان خادم ملت یك تار موی رانندگان را با آنهایی كه خیال می كنند كسی هستند، عوض نخواهم كرد.

رییس جمهور با تاكید  بر  پیشنهاد نماینده رانندگان در مورد سخت و زیان آور محسوب شدن شغل رانندگی گفت: این موضوع را در دولت مطرح و تصویب خواهیم كرد. وی در ادامه از جامعه و حمل و نقل كشور بعنوان یاران واقعی دولت در اجرای قانون هدفمند كردن یارانه ها یاد كرد و گفت: رانندگان پیشقراولان اجرای این قانون هستند.

دكتر احمدی نژاد قانون هدفمند كردن یارانه ها را متعلق به همه ملت بویژه طبقات پایین جامعه دانست و افزود: دولت بگونه ای برنامه ریزی كرده است كه با اجرای این قانون وضع اقتصادی اقشار ضعیف بهبود پیدا كند و هیچگونه فشاری به آنان وارد نشود.

رییس جمهور با تاكید بر اینكه اگر از ثروت و منابع كشور به درستی استفاده شود ، سرعت پیشرفت چندین برابر خواهد شد، خاطر نشان كرد: در ایران مصرف انرژی 4 برابر متوسط دنیاست و اگر فقط یك چهارم این میزان صرفه جویی شود سرعت عمران و آبادانی كشور حداقل دو برابر خواهد شد.

دكتر احمدی نژاد توزیع عام یارانه ها را در دهه های گذشته موجب ایجاد اختلاف طبقاتی و بی عدالتی دانست و اظهار داشت: بررسی 50 سال توزیع یارانه در كشور نشان می دهد كه 70 درصد یارانه ها را فقط 30 درصد جامعه استفاده كرده است.

رییس جمهور تاكید كرد دولت مصمم است با اجرای قانون هدفمند كردن یارانه ها حق مردم را به خود آنان پرداخت كند تا مردم نحوه مصرف آن را مدیریت كنند.

رییس جمهور در عین حال گفت: اجرای این طرح ممكن است برای عده ای نیز ناخوشایند باشد، كسانی كه به شكل های گوناگون با بهره گیری از منافذ و نقاط ضعف سیستم اقتصادی برای خود ثروت انباشته اند.

دكتر احمدی نژاد تصریح كرد: اجرای عدالت دشمنان زیادی دارد و در راس آن شیطان است؛ چرا كه اگر عدالت حاكم شود و ملتی به سمت عدالت حركت كند قلوب مردم به سمت عدالت گستر حقیقی گرایش پیدا می كند و شیطان مخالف سرسخت عدالت گستر است.

تبلیغات