تبلیغات

تبلیغات

داستان ایالات متحده و روز شکرگزاری ! ( تصویری)

مجموعه : گالری عکس روز
داستان ایالات متحده و روز شکرگزاری ! ( تصویری)
روز شکرگزاری (ThanksGiving Day) در ایالات متحده که در چهارمین پنجشنبه ماه نوامبر هر سال جشن گرفته می شود، نخستین جشن خانوادگی آمریکایی است و معمولاً با برگزاری یک مهمانی اساسی در محیط منزل و یا یک محل اجتماعی همراه است. این جشن نزدیک به چهار قرن پیش به عنوان جشن برداشت محصول میان اقامت گزیدگان اروپایی و جوامع بومی آغاز شد و به صورت سنت شکرگزاری برای امریکائیان در آمد. ریشه های این روز با ریشه های سنتی و فرهنگی این کشور در هم تنیده اند و تاریخچۀ آن بازگو کنندۀ داستان آمریکا است. روز شکرگزاری، روزی برای اندیشیدن، سپاسگزاری و سهیم کردن همه افراد اجتماع در شادی هاست. ریشۀ این سنت آمریکایی به جشن پایان فصل درو در نیو انگلند در سال 1621 باز می گردد. روز شکرگزاری موقعیتی برای گردهمایی دوستان و اعضای خانواده بوجود می آورد و فرصت مشترکی به منظور قدردانی برای آزادی هایی که از آن برخوردار هستند و همچنین برای غذا، پناهگاه و دیگر نعمت ها برای آمریکاییان مخصوصا مستمندان میسر می سازد.

بسیاری از آمریکایی ها در این روز وقت خود را برای آماده کردن غذا و توزیع آن بین مستمندان در آشپزخانه های عمومی، کلیسا ها و پناهگاه های بی خانمان صرف می کنند. برخی دیگر کمک های خود را برای تهیه مواد غذایی به سازمان های خیریه اهدا می کنند؛ در حقیقت، صدها گروه غیر انتفاعی در سراسر کشور مسابقاتی به نام "یورتمه بوقلمون" در روز شکرگزاری برگزار می کنند. از جنبۀ غیر معنوی، روز شکرگزاری نشان آغاز "فصل تعطیلات" است که تا روز اول سال نو ادامه دارد. این روز یک تعطیلی رسمی فدرال است و عملاً تمام ادارات دولتی و مدارس و اکثر کسب و کارها بسته اند. روز بعد از روز شکرگزاری یکی از شلوغ ترین روزهای خرید سال است.

در روز شکر گذاری علاوه بر توزیع غذاهای لذیذ در بین مردم، بسیاری از امریکایی ها از مراسم های محلی یا رژه های سالانه که شامل هنرنمایی ها و نمایش بالون های بزرگ از شخصیت های محبوب کارتونی میباشد و بطور زنده در شهر نیویورک از تلویزیون پخش می شود لذت می برند که تصاویر زیر گوشه هایی از این مراسم را که در 25 نوامبر 2010 برگزار شده نشان می دهد.

 
 
 
 

تبلیغات