تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

پرده برداری از سوپرجت 100

مجموعه : دانش و فناوری

پرده برداری از سوپرجت 100

شركت سوخوی در روز 26 سپتامبر به طور رسمی از هواپیمای سوپرجت 100 پرده‌برداری كرد . در جریان این مراسم كه در پایگاه هواپیماسازی كامسامولسك آن‌‌ آمور و با حضور نمایندگانی از كشورهای حاضر در این برنامه یعنی روسیه،ایتالیا و فرانسه انجام گردید،میخاییل پوگوسیان ،مدیر اجرایی شركت سوخوی گفت:«سوپرجت 100 در واقع ماحصل تلاش هزاران نفر از كارشناسان،كارگران و مهندسانی است كه نه تنها با نیروی جسمانی،بلكه با قلب و روح خود به پیشرفت این برنامه كمك كردند . ما برای رسیدن به این روز،بیش از شش سال و نیم برنامه ریزی كردیم و در این راه با مشكلات بسیاری دست و پنجه نرم كردیم،اما من فكر می‌كنم سوپرجت 100 ارزش این همه تلاش را داشته است .»
به گفته مقام های شركت سوخوی،مرحله بعدی این برنامه،آغاز آزمایش های پروازی هواپیما است و هواپیمایی كه در جریان این مراسم رونمایی شد،در طول دو ماه و نیم آینده این آزمایش ها را آغاز خواهد كرد . شركت سوخوی قصد دارد همزمان با انجام آزمایش ها،برای تكمیل و گسترش تاسیسات تولیدی خود نیز برنامه ریزی كند تا بتواند تا سال 2010 به نرخ تولید 5 تا 6 فروند در ماه دست یابد . به گفته مقام های روسی این شركت،سوپرجت 100 تاكنون توانسته 73 فروند سفارش دریافت كند و طبق جدول زمانی،نخستین فروند از این هواپیما در نوامبر 2008 به خط هوایی ارفلوت تحویل داده خواهد شد .
برنامه سوپرجت 100 در ابتدا تحت عنوان جت منطقه‌ای روسیه (RRJ) شناخته می‌شد و قرار بود 3 نمونه از آن با گنجایش های 60 ،75 و 95 نفره ساخته شود كه بعدها برنامه ساخت نمونه 60 نفره لغو گردید و یك نمونه 110 نفره جایگزین آن شد .
 

تبلیغات