تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

بی اعتنایی عراقیها به مدرسه و بیمارستان های ساخت ایران

مجموعه : مجله خبری
گفتنی است در حال حاضر ایران برای حمایت از مردم و دولت عراق در حال ساخت یک بیمارستان تخصصی 220 تختخوابی در زمینه‌های قلب‌، چشم و ارتوپدی، 17 مدرسه با استانداردهای بین‌المللی و نیروگاه 250 مگاواتی در این کشور است.

به گزارش آخرین نیوز ، مدرسه جدید در سامراء که با هزینه جمهوری اسلامی ساخته شده مورد پسند مردم این شهر واقع نشده است و برخی از مردم این شهر از ثبت نام کودکان خود در این مدرسه امتناع کرده اند .

پایگاه اینترنتی السومریه نیوز با طرح این ادعا نوشت : سفیر جدید ایران در عراق این مدرسه را در اوسط ماه میلادی گذشته افتتاح کرد اما مردم نسبت به این هدیه ایران بی اعتنا هستند و نمی خواهند بچه های خود را در آن ثبت نام کنند.

روزنامه الصباح الجدید هم در گزارشی از تعامل مردم شیعه ایران و عراق ابراز نگرانی کرد و نوشت: هیات دوستی دو ملت ایران و عراق از شش ماه پیش اقدامات خود را در این استان اغاز کرده است و تاکنون دو بار جوانان این استان را به سفر مجانی به ایران اعزام کرده اند .در این دو سفر تعدادی از جوانان خصوصا دانشگاهی ها نیز به ایران رفتند.

یک عراقی که اخیرا از ایران دیدار داشته به خبرنگار این روزنامه گفت: ایرانی ها به ما میگویند کشورشان بر خلاف ادعای برخی مسوولان عراقی اهداف صفوی را دنبال نمی کند بلکه بر خلاف این ادعاها سعی دارد روابط متین و عمیقی با کشورهای اسلامی و حتی غیراسلامی داشته باشد.

عبدالکریم جبوری گفت : ایران تلاش می کند به اعراب اهل سنت اطمینان بدهد. با این وجود هرگونه وجود طرح های منفی ایرانی علیه اعراب اهل سنت در عراق را کاملا رد و تکذیب می کنم .

وی هرگونه انتقاد از این سفرها را تعجب اور خواند و آن را عامل تبادل نظر ملت ها با همدیگر توصیف کرد و افزود : البته این سفرها تنها شامل اهل سنت نسیت بلکه شیعیان را هم شامل میشود . ایران تلاش دارد با همیاری برخی سازمان های غیردولتی ازدواج صیغه را در این استان رواج و آن را در میان اهل سنت خوشایند جلوه دهد.

در پایان این گزارش امده است با این وجود در استان صلاح الدین در شمال عراق هیجده در صد شیعیان حضور دارند که البته شیعیان عرب در دو شهر دجیل و بلد و شیعیان ترک نیز در مناطق طوزخرماتو ساکن هستند . کما اینکه شیعیان این استان چهار کرسی شورای استانداری از مجموع بیست و هشت کرسی این استان را  در دست دارند .

اکنون ایران همکاری‌های مختلفی را در زمینه‌های ساخت بیمارستان‌، نیروگاه و مدرسه با عراق آغاز کرده است و برای حمایت از مردم و دولت عراق در حال ساخت یک بیمارستان تخصصی 220 تختخوابی در زمینه‌های قلب‌، چشم و ارتوپدی، 17 مدرسه با استانداردهای بین‌المللی و نیروگاه 250 مگاواتی در این کشور است

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

تبلیغات