تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

قیمت ‌٧٠٠ تومانی بنزین تكذیب شد

مجموعه : مجله خبری
قیمت ‌٧٠٠ تومانی بنزین تكذیب شد
وزارت امور اقتصادی و دارایی تعیین قیمت 700 تومانی برای هر لیتر بنزین پس از هدفمند كردن یارانه‌ها كه به نقل از وزیر اقتصاد منتشر شده بود را تکذیب کرد.
روابط عمومی وزارت امور اقتصادی و دارایی خبری به نقل از وزیر اقتصاد مبنی بر تعیین قیمت 700 تومانی بنزین همزمان با اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها  در یكی از روزنامه‌ها را تکذیب کرد.
در این توضیح كه برروی سایت روابط عمومی وزارت اقتصاد منتشر شده آمده است: اعلام خبر تعیین قیمت بنزین 700 تومانی ناشی از برداشت ناصحیح از سخنان وزیر اقتصاد بوده است که صحت نداشته و تکذیب می‌شود.
در این باره سیدشمس‌الدین حسینی ـ وزیر اقتصاد ـ به خبرنگار اقتصادی ایسنا گفت: این امر ناشی از برداشت ناصحیح رسانه‌ها بوده است. قیمت حامل‌های انرژی در آستانه اصلاح قیمت‌ها از سوی رییس ‌جمهور اعلام خواهد شد.
حسینی در تنكابن گفته بود: "در حال حاضر قیمت تمام‌ شده بنزین در كشور معادل هر لیتر 700 تومان است و در حال حاضر هم كه بنزین آزاد معادل 400 تومان عرضه می‌شود، دولت به آن یارانه پرداخت می‌كند."
وزیر اقتصاد تصریح كرده بود: "در كشورهایی مثل تركیه علاوه بر اینكه بنزین با قیمت تمام‌شده عرضه می‌شود بلكه از آن مالیات هم اخذ می‌شود."
به گزارش ایسنا اعلام این موضوع كه قیمت تمام‌شده بنزین در كشور معادل 700 تومان است، باعث اشتباه در برداشت برخی رسانه‌ها شده بود كه در آن از وزیر اقتصاد نقل كرده بودند كه قیمت بنزین پس از هدفمند كردن یارانه‌ها 700 تومان خواهد بود.
طبق قانون قیمت حامل‌های انرژی در یك دوره پنج‌ساله باید به 90 درصد قیمت فوب خلیج فارس برسد. بنابراین لزوما قیمت 700 تومان در مرحله اول به اجرا گذاشته نخواهد شد. 
 

تبلیغات