تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

A380 هواپیمایی كه ایمن نیست (عکس)

مجموعه : علمی
A380 هواپیمایی كه ایمن نیست (عکس)
چشم و هم چشمی شرکت های هواپیمایی برای غول پرنده جهان؛
A380 هواپیمایی كه ایمن نیست
بر خلاف تصور برخی كشورها كه هواپیمای فوق سنگین A380 را ایمن ترین پرنده آهنین جهان می دانند، اكنون مشخص شده اصلا اینگونه نیست.
گذشته از موتور، سیستم تمام اتوماتیك ناوبری این هواپیما نیز دارای مشكلات فنی است و گفته شده كه به دلیل تكنیك بسیار پیچیده و كاربری بسیار آسان سیستم ناوبری آن ، به آسانی می تواند آلوده به ویروس های الكترونیكی شود و یا به دست خرابكاران و ناراضیان سیستم هوانوردی كشورهای محتلف قرار بگیرد و ناگهان به جای آنكه در لندن بنشیند، سر از پاریس درآورد !
بر خلاف تصور برخی كشورها كه هواپیمای فوق سنگین A380 را ایمن ترین پرنده آهنین جهان می دانند، اكنون مشخص شده كه رقابت برای خرید این هواپیما بیش از آنكه جنبه فنی و ایمنی داشته باشد، نوعی چشم و هم چشمی برخی كشورها برای یكدیگر است.

به گزارش ایلاف، پس از فرود اجباری یك فروند هواپیمای A380 در سنگاپور به دلیل مشاهده آتش سوزی در بحشی از موتور، سهام شركت ایرباس به شدت افت كرده و احتمال اینكه برخی كشورها خواهان لغو قرارداد خرید این هواپیما باشند، زیاد است.
 

A380 هواپیمایی كه ایمن نیست (عکس)
 
كارشناسان اكنون به نارسایی های این پرنده آهنین حساس شده اند و این روزها مسئولین شركت «رولز رویس» كه سازنده موتور این هواپیما هستند، روزهای سختی را پشت سر می گذارند
موتور این هواپیما از سری Trent-900 است پیش از این برای خودروهای لوكس و فوق ایمن ساخته می شد و بعدها مشخص شده كه از درجه ایمنیت فوق العاده ای برخوردار نیست و شبیه تمامی موتورهای عادی ایمن كار می كند.

گذشته از موتور، سیستم تمام اتوماتیك ناوبری این هواپیما نیز دارای مشكلات فنی است و گفته شده كه به دلیل تكنیك بسیار پیچیده و كاربری بسیار آسان سیستم ناوبری آن ، به آسانی می تواند آلوده به ویروس های الكترونیكی شود و یا به دست خرابكاران و ناراضیان سیستم هوانوردی كشورهای محتلف قرار بگیرد و ناگهان به جای آنكه در لندن بنشیند ، سر از پاریس درآورد!
 

A380 هواپیمایی كه ایمن نیست (عکس)
 
سخنگوی شركت كوانتاس آمریكا كه تولید این هواپیما را در انحصار خود دارد به برخی مشكلات این هواپیما اعتراف كرد و به خبرنگاران در لندن گفت : درپی راه حل قانونی برای ارتقاء كیفیت این محصول هستیم و درصددیم تا با اعمال این كیفیت هزینه آن را از مشتریان نیز دربافت كنیم.
 
A380 هواپیمایی كه ایمن نیست (عکس)
 
كشورهای آسیایی بویژه حاشیه جنوبی خلیج فارس قراردادهای سنگینی برای خرید این نوع هواپیما امضا كرده اند كه با این وضعیت مشخص نیست كه سرنوشت این قراردادها چه خواهد شد؟
 

تبلیغات