تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه تهران !

مجموعه : مجله خبری
مراسم بزرگداشت روز دانشجو با عنوان "آذر عاشورایی " از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران و علوم پزشكی تهران در دانشكده فنی این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش ایسنا، صفار هرندی در این مراسم یاد و خاطره سه شهید دانشگاه تهران را در آذر 1332 را گرامی داشت و اظهار كرد: همچنین باید ذكر سالار شهیدان را كه این ایام متعلق به اوست گرامی بداریم. امیدوار باشیم كه بتوانیم معارف عاشورا را درك كنیم تا از این طریق بتوانیم كسانی را كه به جنگ با عاشورا می‌آیند، با معرفت و شور حسینی به انزوا سوق دهیم.

وی در ادامه با بیان این‌كه من قبل از ورود به بحث خود می‌خواهم چند نكته حاشیه‌ای را مدنظر قرار دهم ، به ذكر این نكات پرداخت و خاطر نشان كرد: می‌خواهم در این مراسم از روحیه حق‌گرا و حق‌پوی دانشجویی كه سال گذشته بعد از واقعه دلنشین و شیرین برای من در این نشست به عنوان یك دانشجوی مومن و مسلمان در برابر باطل كم نیاورد، ستایش كنم و بگویم من از كسی كه حرف بنده را باور نداشت، دعوت كردم كه خود از نزدیك آنچه من گفتم را مشاهده كند. در این راستا مردی پیدا شد كه بیاید و بگوید حاضرم در راه تحقیق آنچه می‌گویید از عمر و فرصت‌هایم هزینه كنم.

صفار هرندی خاطر نشان كرد: در برابر آنچه كه من سال گذشته تاكید كردم و آن این بود كه من گفتم بیش از 90 درصد مردم جنوب كرمان به رییس‌جمهور رای دادند و كمتر از 10 درصد آنها به چند نفر بقیه ولی آن دانشجو حرف من را دروغ پنداشت ،ولی همین دانشجوی جوانمرد به علاوه دو نفر دیگر به جنوب كرمان رفتند و آنچه كه مشاهده كرده بودند را با خبرنگار حوزه دانشگاه در میان گذاشتند. من از آن عزیز تشكر می‌كنم كه به من نسبت خلاف داد و گفت با وجود این كه فلانی (صفارهرندی) به من گفت كه تنها 90 درصد از مردم جنوب كرمان به رییس‌جمهور رای داده‌اند، ولی ما وقتی كه به آنجا رفتیم دیدیم كه صددرصد به رییس‌جمهور رای داده بودند، در واقع به این ترتیب من خدا را شكر كردم كه جنس دروغ ما این‌گونه بود.

صفار هرندی در ادامه گفت: من از همه عزیزانی كه به خاطر گرم كردن جلسه حقیقت‌گویی و حقیقت‌شنوی در سال گذشته دچار آسیب و صدمه از ناحیه عناصر بی‌تحمل شدند، عذرخواهی می‌كنم. همان‌هایی كه وقتی می‌خواستند به سمت بنده كفشی پرتاب كنند، از سنگر رفقایشان استفاده می‌كردند و بی‌هدف آن كفشی را كه معلوم نبود برای خودشان است، به سر یكی از خواهران ما پرت كردند كه من بسیار شرمنده شدم.

وی ادامه داد: البته مشابه این مورد را در یكی دو جلسه دیگر هم به وجود آمد تا جایی كه من مطلع شدم در برنامه‌ای یك گونی كفش آورده بودند، به طوری كه كفش‌های رفقای خود را از خوابگاه دزدیده و آورده بودند. حال باید گفت كه كاش یك جو از انصاف و جوانمردی خبرنگاری كه مقابل جورج بورش كفش پرتاب كرد، را این افراد داشتند تا این‌كه هدف خود را در تاریكی نشانه نمی‌گرفتند و بعد این‌كه از مال خودشان مایه می‌گذاشتند.

صفار هرندی در ادامه افزود: بعد از این موارد دفتر پرتاب كفش‌هایی از اینگونه از سوی كسانی كه اهل تسامح و تساهل بودند، تعطیل شد، ولی در یكی از جلسات یكی كیف خود را بلند كرد و به سمت تریبون پرتاب كرد كه البته باز به یك دانشجو خورد.

وی در ادامه به آیاتی از قرآن استناد و بر اساس این آیات، اظهار كرد: در یك جا انقلاب ناظر به خروج از ظلمت و ورود به نور است و انقلاب به تعبیر قرآن نعمت و فضل الهی معنا می‌گیرد. در مقابل این انقلاب، انقلاب به سمت عقب و ارزش‌های جاهلی وجود دارد. یعنی چنانچه وقتی می‌بینیم پیامبر (ص) رحلت كردند، عده‌ای به ارزش‌های جاهلی بازگشتند كه این محصول انقلاب معكوس بوده است. وی اضافه كرد: در دوران انقلاب ما نیز از سوی كسانی كه راه امام(ره) را باور كرده بودند، رویكردی آغاز شد؛ اما عده‌ای هم در این زمان راه انقلاب معكوس را در پیش گرفتند، چنانچه یكی از همان كسانی كه در دوران امام، سنگ ایشان را به سینه می‌زد و حامی قاطع ولایت فقیه بود، بعد از رحلت امام گفت كه ما ولایت مطلقه فقیه را قبول نداریم. وقتی به او گفتند كه تو در زمان امام(ره) این موضوع را قبول داشتی، او اظهار كرد كه ما زمان امام(ره) هم این موضوع را قبول نداشتیم.

صفار هرندی ادامه داد: در واقع آنها جسارت و جرات بازگو كردن این مساله در مقابل حضرت امام را نداشتند، حال باید گفت بی‌بوته‌هایی كه چنین مكتبی را قبول ندارید، غلط می‌كنید كه می‌گویید از دایره امام (ره)هستید و خود را به امام(ره) منتصب می‌كنید. حال امروز هم عده‌ای غلط می‌كنند كه وقتی حكم‌شان را از ولی فقیه می‌گیرند و در جایگاهی می‌نشینند كه كاملا انتصابی است حكم ایشان را قبول ندارند.

صفار هرندی گفت: یك عده از كسانی كه امروز در مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند منصب‌شان را مستقیما از مقام معظم رهبری گرفتند، حال باید به این افراد گفت‌، تویی كه آقا را قبول نداری و ولایت او را نپذیرفته‌ای، بیجا می‌كنی كه بر كرسی كه او حكمش را به تو داده می‌نشینی. اصلا باید گفت نفاق تا چه حد؟

وی در ادامه با اشاره به اظهارات اكبر گنجی گفت: اكبر گنجی در سپاه بود، ولی طی مصاحبه‌ای گفت كه من تا سال 61 گمان می‌كردم كه از انقلاب می‌شود دموكراسی درآورد ،ولی وقتی دیدم كه انقلاب موضع ضد دموكراسی دارد، از آن بیرون آمدم. این در حالی است كه اكبر گنجی دروغ گفته؛ چرا كه اولا وی تا سال 63 در سپاه مانده است و تا سال 71 یا در وزارت ارشاد آقای خاتمی و یا در دستگاه‌های رایزنی فرهنگی منتسب به این وزارتخانه و یا در حاشیه‌ی روزی‌خوران نعمت جمهوری اسلامی بود.

وی در ادامه با بیان این‌كه متاسفم بگویم سرمایه‌های این مملكت بعضا در دست اغیار، آشناتر به نظر می‌رسد، تا در دست عناصر اصلی انقلاب، خاطر نشان كرد: باید به این سوال پاسخ داده شود كه چرا غربیه‌هایی بعضی وقت‌ها آشناتر از كسانی هستند كه برای این انقلاب خون دل خوردند و هنوز هم خون دل می‌خورند.

وی در ادامه بحث عزل آیت‌الله منتظری از سمت قائم مقامی امام خمینی را مورد توجه قرار داد و اظهار كرد: در بیانیه انجمن اسلامی دانشگاه تهران در سال 60 آمده كه آقای منتظری گفته‌اند ما یك قانون اساسی را تصویب خواهیم كرد كه ولایت فقیه در آن باشد اگر هم كسی بگوید چنین قانون اساسی آخوندی است، آن وقت ما می‌گوییم بله ما آخوندیم.

وی افزود: وقتی كه آقای منتظری از منصب قائم مقام رهبری كنار می‌رود، چون دیگر نمی‌تواند رهبر باشد به طور كلی نظرش در مورد ولایت فقیه عوض می‌شود.

وی گفت: وقتی معلوم شد كرسی امامت و ولایت امر به نااهل نمی‌رسد، بلكه به دست شاگرد هوشیار و برجسته حضرت امام (ره)رسید، عده‌ای از آنجا پا پس كشیدند، در واقع كسانی كه تا دیروز برای ولایت فقیه سینه چاك می‌كردند، بعد از آن از این تفكر خود برگشتند و وقتی دیدند كه پازل‌شان به هم ریخته به تعرض‌های ناجوانمردانه خود ادامه دادند.

صفار هرندی در ادامه با بیان این‌كه راجع به میزان بودن رای ملت از سوی جریاناتی كه اسم‌شان یك روزی اصلاح‌طلب بود و بعد چپ سبز و رادیكال هم به آنها می‌توان نسبت داد، قالتاق بازی می‌شود، حرف ما هم همین است. ما می‌گوییم 24 میلیون رای برای مردم است، سهم شما 13 و سهم ما 24 میلیون است، حال چون این 24 میلیون بزرگتر است، شما باید تسلیم شوید.

وی افزود: شما تسلیم شوید و بدانید ما باطل شما را از همین‌جا كشف كردیم؛ چرا كه پرچمی كه روبروی رای مردم علم شود، پرچم سرنگون شدنی است.

وی در ادامه اظهار كرد: من دیروز در جلسه‌ای در دانشگاه رازی كرمانشاه بودم. در این جلسه آقایی از انتهای جلسه شعار بر مرگ دیكتاتور سر می‌داد، ولی كسی به او اعتنایی نمی‌كرد تا این‌كه این شخص از جلسه خارج شد، وقتی او از جلسه بیرون رفت من به حضار گفتم، چرا به این شعار توجه نكردید مرگ بر دیكتاتور شعار انقلاب ماست. ما با همین مرگ بر دیكتاتور شاه را بیرون كردیم و امروز هم با همین شعار گریبان آمریكا و امثال او و همه‌ی آن نوچه‌های بین‌المللی را كه نمی‌خواهند در برابر رای مردم تسلیم شوند را می‌گیریم

به گزارش ایسنا، صفار هرندی در ادامه گفت: آنها می‌گویند رای ما در میان حوزویان و دانشگاهیان هم هست و ما در شهر كوچك در فلان روستا هم رای داریم، در واقع آنها می‌گویند، رای ما كیفی است آنها وقتی با كمیت آرای مردم مواجهه می‌شوند، می‌گویند رای ما كیفی است.

وی در ادامه با طرح این سوال كه این افرادی كه من از آنها نام می‌برم، باید بدانیم كه هم اكنون كجا هستند، اظهار كرد: ما باید بدانیم كه مهاجرانی ، كدیور، سروش، گنجی، حقیقت‌جو، موسوی خویینی، منوچهر محمدی، موذن پور، مخملباف ،مهرانگیز كار، شیرین عبادی ، ابراهیم نبوی و … كجایند؟ اینها كه به رفقای ما بچه بسیجی‌ها نمی‌خورند، اینها متحدان ما بودند یا رفیقان موسوی ، كروبی و انجمن اسلامی دور از خط امام(ره) .

وی ادامه داد: امروز می‌گویند اگر امام(ره) بود چنین و چنان می‌كردند،امام(ره) كه سریع‌تر و زودتر دخل شخصیت‌های خودفراموش‌كرده را در می‌آورد و به بیرون می‌ریخت ،شما خیلی مدیون رهبری بودید كه آن روز وقتی مردم در مجلس چهارم به شما رای ندادند و گله‌تان را پیش رهبری بردید، ایشان گفتند كه حاضرند برای شما هم هزینه كنند. شما كه مدیون مقام معظم رهبری هستید ،شما سیلی را از مردم خورده‌اید و حكمت ولی جامعه شما را این گوشه و آن گوشه نگه داشته است. حال یك جو انصاف داشته باشید .

وی در ادامه با طرح این سوال كه باید چه كنیم كه در آینده دچار چنین مسائلی نشویم اظهار كرد: هر وقت جریان غیرخودی به جریان خودی با هم آمیخته می‌شوند، از آنجا كه جریان خودی قادر نیست خود را به عنوان محور این ائتلاف قرار دهد، پس از مدتی شاهد كودتای جریان غیرخودی علیه خودی بوده‌ایم. چنانچه دیدیم در دفتر تحكیم وحدت نیز برخی از لیبرال‌ها نیز به آنجا نفوذ كردند تا آنجایی كه به دست دشمنان انقلاب افتاد، امروز هم شاهد این هستیم جریانی كه همه حیثیت خود را از قبل حضور در چارچوب‌های حكومتی دینی داشته، آلوده شده است.

وی در ادامه خطاب به دانشجویان بسیجی گفت: شما در كنار این‌كه كیفرخواست علیه سران فتنه ، این كیفرخواست را می‌توانید تنظیم كنید و بگویید شما به این متهم هستید كه درمناصبی به نام حكومت اسلامی تكیه زده بودید و از قبل اعتبار كسب كردید و هم اكنون نیز بر این مناصب تكیه زده‌اید ،چرا این گونه است.

وی افزود: برای اینده دورتر هم می‌توان گفت هر كس دچار این توهم می‌شود كه می‌تواند اعتباری خارج از مكتب اسلامی و مردم كسب كند، در واقع دچار اوهام عده‌ای عقب‌مانده ذهنی است كه مكتب ایرانی را در برابر مكتب اسلام علم می‌كنند، و سرنوشت چنین فردی جدای از سرنوشت عزیمت‌كردندگان به دامان آمریكا نخواهد بود.

پس از پایان سخنرانی صفار هرندی دانشجویان بسیجی دانشگاه تهران و علوم پزشكی تهران در قالب دسته عزاداری و سر دادن نوحه از در دانشكده فنی تهران خارج و به سمت درب اصلی دانشگاه حركت كردند و پس از دقایقی سینه‌زنی و مداحی بر قبور شهدای گمنام دانشگاه تهران برای فاتحه خوانی حاضر شدند.

*** حاشیه مراسم ***

مجری برنامه كه میكروفن سیاری به دست داشت با بیان این كه بسیجی شناسنامه‌ و پدری به اسم روح‌الله موسی خمینی دارد گفت: بسیجی نه چپ ، نه راست نه بالا و نه پایین است بسیجی در وسط است، بسیجیها همه از یك رنگ هستند.

وی اظهار كرد: بیرون همه چیز رنگاوارنگ است ولی اینجا بسیجی‌ها همه یك رنگ دارند.

وی همچنین خطاب به عكاسان و فیلمبرداران در این مراسم گفت: این شعار را به بیرون انتقال دهید كه ما اهل كوفه نیستیم علی تنها بماند.

در تریبون آزادی كه اوایل این مراسم برگزار شد دانشجویی از رویكرد علوم انسانی در رشته‌های معروف به علوم پزشكی، مباحثی همچون تداخل وقت نماز با كلاسها و بحث دانشجوی پولی انتقاد كرد و گفت: كجاست توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری كه فرمودند دانشگاه باید دینی شود.

دانشجوی بسیجی دیگری اظهار كرد : سال گذشته در جریان پاره كردن عكس امام(ره) وقتی بچه‌ها لباس مشكی به تن كردند، من گفتم كه شما دیر این لباس را به تن كرده‌اید، زمانی كه به اسم امام(ره) افكار لیبرالیستی را ترویج دادند آن وقت باید لباس مشكی می‌پوشیدید.

وی با بیان این كه شعارهای اصلی این جریان همگی ضد اصول امام خمینی (ره)است، اظهار كرد: چقدر انسان می‌تواند نفاق داشته باشد.

وی با بیان این كه ملاك ما اسلام است نه اشخاص، گفت: این روزها از سید حسن نوه‌ امام كه یاد می‌شود باید گفته شود وقتی كه مستند شاخص پخش شد، ایشان فریاد برآوردند كه امام(ره) را تخریب كردند، اما حالا چرا حرفی نمی‌زنند گفته می‌شود كه عده‌ای می‌خواهند ایشان را برای ریاست جمهوری بعدی جلو ببرند، در اینجا باید بگوییم ملاك ما اسلام و اصول اسلام است.

این دانشجو خاطر نشان كرد: كسانی كه قانون اساسی را قبول ندارند، جریانشان ادامه جریانی است كه بر ضد لایحه‌ قصاص حركت كرده‌اند.

وی همچنین با اشاره به تدوین كیفر خواست سران فتنه از سوی بسیج دانشجوی دانشگاه تهران و علوم پزشكی تهران گفت: ما كیفرخواست سران فتنه را تدوین كرده‌ایم و این را می‌گوییم كه گنده‌تر از شماها نتوانستند جلوی بچه‌ بسیجی‌ها بایستند، شما كه عددی نیستید.

دانشجوی دیگری هم اظهار كرد: فتنه‌گر به نظر ما آنهایی هستند كه دل امام را خون كردند ما هم معتقدیم دانشگاه زنده است چون اگر نبود به دام فتنه‌گران می افتاد، ولی ما هیچ مجالی برای فتنه‌گران باقی نمی‌گذاریم.

حسین قدیانی از نویسندگان بسیجی نیز در این مراسم مقاله‌ای خواند كه دراین مقاله به شدت از عملكرد دستگاه قضا در ارتباط با محاكمه سران فتنه انتقاد شده بود.

در این مراسم دانشجویان همچنین پلاكاردهای این جملات كه "مجید شهریاری راهت ادامه دارد ، "بمب شورش تحریم دیگر جایی ندارد"، "این محرم و صفر است كه اسلام را زنده نگه داشته است " و این جمله از مقام معظم رهبری كه "شهدای فتنه افضل شهدای انقلاب هستند" را در دست داشتند.

همچنین در این مراسم متن كیفرخواست مسوولان فتنه كه از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران و علوم پزشكی تهران تهیه شده بود، بین دانشجویان پخش شد.

 

تبلیغات