تبلیغات

تبلیغات

اسمارت فون جديد گارمين-آسوس

مجموعه : دنیای آنلاین
اسمارت فون جديد گارمين-آسوس

چندی پیش شرکت گارمین- یکی از بزرگترین تولید کنندگان گیرنده های GPS و نرم افزارها و نقشه های GPS – و آسوس(Asus) طی یک پیمان همکاری، قول و قرار های طراحی و ساخت گوشی موبایل از نسل اسمارت فون با سیستم عامل ویندوز موبایل با نام n�vifone را منعقد کردند. امسال در نمایشگاه بارسلونا نیز مطلع شدیم که خط تولید سری G60 به عنوان نمونه این قرار داد راه اندازی شده است.
در طراحی این مدل از تکنولوژی Location Based Service استفاده شده است. بر اساس این تکنولوژی مکان یابی جغرافیایی کاربر تلفن همراه به آسانترین وجه ممکن امکانپذیر است. با داشتن این گوشی در هر نقطه از کره زمین که ایستاده باشید می توانید از جزئیات کامل جغرافیایی مکان خود مطلع شوید و یا مقصد خود را شناسایی کرده و از چگونگی وصول به آنجا اطلاع یابید.
این مدل بر روی باند چهارگانه GSM کار می کند. این ویژگی امکان استفاده از مرورگرهای وب که از کدهای HTML  به صورت کامل پشتیبانی می کنند  و همچنین دانلود  اطلاعات به صورت آنلاین با سرعتی قابل توجه را برایتان فراهم خواهد کرد. این موبایل همچنین امکان استفاده از امکانات پست الکترونیک، همچون POP3 و IMAP4 را ممکن می سازد. همچنین می توانید برای تبادل اطلاعات از سرویسهای بی سیمی نظیر Wifi و بلوتوث و همچنین سیستم 3G نیز بهره مند شوید.
در حقیقت n�vifone ترکیبی از یک تلفن همراه هوشمند و یک گیرنده GPS است و با روشن کردن گوشی سه آیکون ساده تماس , جستجو و نقشه بر روی نمایشگر لمسی 3.5 اینچی آن ظاهر می شود. فقط کافی است با لمس صفحه، به آیکونهای موجود در منو های دیگر رفته و از امکانات گوشی خود مطلع شوید.
مکانیاب جغرافیایی این مدل، حاوی نقشه دیجیتال بسیاری از کشورها و شهرهای جهان است و از تکنولوژی Points of Interest استفاده می کند. با این تکنولوژی می توانید جزئی ترین اطلاعات جغرافیایی اعم از خیابانها, فرعیها, رستورانها, بیمارستانها و ایستگاه پلیس منطقه مطلع شوید. همچنین می توانید از زمان پخش برنامه کانالهای تلویزیونی و یا پروازها با خبر شوید.
در زمان رانندگی کافیست مقصد خود را به گوشی بدهید. در کوتاه ترین زمان ممکن مسافت شما را بر حسب مایل و کیلومتر تخمین می زند و سرعت پیشنهادی حرکت را نیز به شما اعلام می کند. در هنگام رانندگی اگر راه را اشتباه بروید به شما هشدار می دهد و شما را از مسیر درست مطلع می سازد.
تکنولوژی جالب دیگر این گوشی Ciao می باشد که به شما این امکان را می دهد تا موقعیت جغرافیایی دوستان خود را مشخص کرده و نزدیکترین مسیر را برای رسیدن به آنها کشف کنید.
از ویژگی نرم افزاری جالب دیگر این سری می توان به Accelerometer داخلی آن اشاره کرد. این قابلیت می تواند شتاب و سرعت حرکت شما را در زمانیکه گوشی را حمل می کنید گزارش دهد.
زمانیکه از لنز 3 مگا پیکسلی آن برای عکس گرفتن و یا فیلمبرداری استفاده می کنید , مکانیاب جغرافیایی به صورت خودکار فعال می شود و برچسبی که حاوی مکان و جزئیات جغرافیایی محل استقرار شماست تهیه کرده و به فایل الصاق می کند.
به گفته مسئولین حاضر در نمایشگاه خط تولید این گوشی تلاش میکند، تا بتواند این سری را تا اواسط نیمه اول سال 2009 به بازار عرضه کند. البته امیدواریم با قیمتی مناسب!
منبع   

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات