تبلیغات

تبلیغات

میانگین قیمت املاک دوبی ۳۰ درصد کاهش یافت

مجموعه : مجله خبری

کریستوفر سیمس تصریح کرد: تا سه سال آینده پیمانکاران بار دیگر به فکر اجرای پروژه های بزرگ ساختمانی و عمرانی در دوبی خواهند افتاد. کاهش قیمت مسکن و مستغلات در دوبی تاثیر زیادی در افت سرمایه گذاری های داخلی و خارجی در پروژه های ساختمانی داشته است.کاهش قیمت مسکن در دوبی فراتر از حد تصور بوده است و کمتر کسی فکر می کرد قیمت مسکن در دوبی تا این حد کاهش یابد.
سیمس افزود: چرخه بخش مسکن بیش از ۷ تا ۸ سال به طول می انجامد و این چرخه اکنون در بدترین وضعیت خود قرار گرفته است . بیش از سه سال زمان نیاز است تا وضعیت بخش مسکن دوبی به حالت عادی باز گردد و سرمایه گذاران و پیمانکاران بار دیگر درباره پروژه های بزرگ ساختمانی تصمیم گیری کنند.
طی ماههای اخیر شرکتهای پیمانکاری زیادی از صنعت مسکن خارج شده اند و بحران مالی و اقتصادای موجب خواهد شد تا طی ماههای آینده شرکتهای بیشتری از بازار مسکن خارج شوند.
بر اساس این گزارش تا کنون ۵۰ درصد پروژه های ساختمانی دوبی که باید طی سالهای ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ تکمیل می شد ، لغو یا با تاخیرهای بلند مدت روبرو شده است . این مساله موجب شده تا بسیاری از کارگران خارجی از دوبی مهاجرت کنند و به کشورشان بازگردند.
سیمس گفت: به نظر می رسد سال ۲۰۰۹ سال گذار برای بخش مسکن دوبی خواهد بود . سال ۲۰۱۰ نیز سال ثبات و سال ۲۰۱۱ نیز سال رونق بخش مسکن است.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات