تبلیغات

تبلیغات

زن… مرد… نیازهای احساسی

نیازهای احساسی زنها و مردها تفاوتهای اساسی با یکدیگر دارد. در چالشهای روحی زنها به اشتراک و مردها به انزوا نیاز دارند که در نتیجه این اختلاف نیازهای احساسی، زن و مرد بدجوری برای هم شاخ و شونه میکشند….

جالبه که میدونیم هر ۲ طرف با نهایت صداقت به پیش می آیند تا خود را برای دیگری ۶ تیکه کنند ولی نتیجه کاملاً عکس شده و باعث تحریک همدیگر میشوند. خودشون هم کف میکنند که دِ بیا…یعنی چی؟؟؟!!! مثلاً زن فکر میکند با سؤالات پی درپی و ابراز دلواپسی به نظر همسرش یک زن مهربان جلوه میکند در حالیکه مرد یواشکی فکر میکند که تحت سلطه قرار گرفته و یکهو تحریک میشود که خود را آزاد کند!!! پس اعلام میکند که: «خانم میزاری یه ۲ دقیقه نفس راحت بکشیم یا نه؟…» زن هم گیج و منگ میشود و اصل قضیه را زیر سؤال میبرن… یعنی علاقه… زن شوهرش رو با خودش میسنجه و میگه: اگه منو دوست داشت میفهمید که چقدر به فکرشم… واقعت اینه که این رفتاریست که زنها دوست دارند با آنها بشود و کلی هم باهاش حال میکنند ولی مرد اگر در شرایط نامناسب مثل خستگی باشد این رفتار حکم دریل را برایش دارد!!!

مردها هم بدتر از زنها… وقتی میبینند که زن ناراحت است وی را با حالات خود میسنجند و بهترین دارو را برایش تجویز میکنند… تنهایی!!!… او خیلی رومانتیک زنش را به حال خود رها میکند تا برای خودش بال بال بزند و با خودش کنار بیاید. بعضی از مردها هم در این مواقع میشن آخر درک کردن و به همسرشون میگن: … نگران نباش… چیز مهمی نیست!!!
در این لحظات زنها اگر قدرت داشتند شوهرانشان را خفه می کردند!!!… آخه آدم حسابی… این چه وضعه ادراکه؟ چرا نمی خواین این تفاوتها رو درک کنید؟؟… بابا، به پیر، به پیغمبر، نیازهای احساسی و ادراکی شما با هم فرق داره… تو رو خدا اونها رو یاد بگیرین و درست عکس العمل نشون بدین… برای احساس خوشبختی لازم نیست روزی ۲۰ بار چشماتونو خمار کنین، لباتونو چوله کنین، بگین I Love You….
آقایون بدونین…
۱- باید به همسرتون نشون بدید که بهش توجه ویژه دارین تا او حس کنه که دوستش دارید.
۲- باید با حوصله به حرفاش گوش بدید تا احساس کنه که درکش میکنین.
۳- باید یه حقوقش احترام بذارین تا بدونه به شخصیتش علاقمندید.
۴-باید باهاش صمیمی باشین تا احساس خوشنودی کنه.
۵-باید بهش اجازه بروز و ارائه بدید تا احساس اعتبار کنه.
خانومها توجه داشته باشین….
۱- باید رفتار شما با شوهرتون توأم با پذیرش باشه تا حس کنه که بهش اعتماد دارین.
۲- نباید سعی در تغییر اون داشته باشین تا احساس اطمینان کنه و خودش تغییر بوجود بیاره.
۳- باید ازش قدردانی کنین تا انگیزه پیدا کنه.
۴- باید نشون بدین که به تواناییهاش اعتقاد دارین.
۵- بهش نشون بدید که بهترین انتخاب شما اون بوده….

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات