تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

شیشه از امروز اعدام دارد

مجموعه : مجله خبری
شیشه از امروز اعدام دارد
به نوشته «تهران امرو»، سرپرست مجتمع ویژه مبارزه با جرایم جنایی و مواد مخدر دادگستری خوزستان در جمع خبرنگاران گفت: قانون جدید مبارزه با مواد مخدر كه به تازگی ابلاغ شده، از امروز ـ 14 دی‌ ـ لازم‌الاجراست و بر اساس این قانون، تهیه و توزیع تا 30 گرم شیشه و مواد روان‌گردان مجازات حبس و بیش از 30 گرم مجازات اعدام دارد.

فرزاد فرهادی‌راد افزود: بر اساس قانون جدید مبارزه با مواد مخدر، برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر صنعتی و روان‌گردان‌ها تشدید شده است و در نتیجه به این افراد اخطار می‌دهیم كه مجازات پیش‌بینی شده برای آنان اعدام است.

وی تصریح كرد: پیش از این تهیه و توزیع هر میزان شیشه تنها شش ماه حبس داشت ولی بر اساس قانون جدید، حمل، توزیع و نگهداری كمتر از 30 گرم شیشه مجازات حبس و بیش از آن مجازات اعدام دارد.

همچنین در صورت تهیه، توزیع و نگهداری بیش از 100 گرم شیشه حتی اگر فرد متخلف سابقه كیفری نداشته باشد، اعدام می‌شود. معاون دادستان اهواز خاطرنشان كرد: طبق قانون جدید، قرص اكس و داروهای روان‌گردان نیز زیر مجموعه مواد مخدر قرار گرفته‌اند و درنتیجه تهیه و توزیع این مواد هم جرم محسوب می‌شود.

وی افزود: در روزهای گذشته 16 قاچاقچی مواد مخدر در خوزستان اعدام شده‌اند و بعد از این نیز با قاچاقچیان برخورد جدی خواهد شد. وی اظهار كرد: دستگاه قضایی خوزستان با مجرمان و قاچاقچیان با جدیت برخورد می‌كند و برای این افراد مجازات سنگین اعمال خواهد كرد.

فرهادی‌راد یادآور شد: با توجه به اینكه نظارت بر اجرای صحیح قانون از وظایف دادستان است، احكامی كه از سوی دادگاه صادر می‌شوند مورد بررسی قرار می‌گیرند و درصورتی كه احساس شود از سوی دادگاه برای مجرم مجازات خفیفی صادر شده است، پرونده به دادگاه تجدید نظر ارسال و با نظر این دادگاه مجازات تشدید می‌شود.

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

تبلیغات