تبلیغات

تبلیغات

بهنوش بختياري: در سال 87، نيمه گمشده‌ام را پيدا كردم

بهنوش بختياري: در سال 87، نيمه گمشده‌ام را پيدا كردم

بهنوش بختیاری بدون اغراق از جمله بازیگرانی است كه در چند سال اخیر توانست استعدادهای خود را به نمایش بگذارد تا آنجا كه توانست با نقش‌آفرینی،‌ خود را به هنر ایران بشناساند، اما یك ویژگی بهنوش بختیاری، بیشتر از بقیه به چشم می‌آید و آن اینكه به هیچ عنوان اهل غرور و این طور حرف‌ها نیست و به همین دلیل رفتارش به دل می‌نشیند…

سال 87، برای او سال خوبی بود، سالی كه به قول خودش آن را فراموش نمی‌كند. او در تابستان این سال به خانه بخت رفت و زندگی مشترك خود را آغاز كرد، با این بازیگر خوب سینما و تلویزیون ایران به گفتگو نشستیم…

بهنوش بختياري: در سال 87، نيمه گمشده‌ام را پيدا كردم

تا چند روز دیگر سال تحویل می‌شود سال 87 بر بهنوش بختیاری چطور گذشت؟

بختیاری: خیلی خوب و لذت‌بخش، سال 87 یكی از مهم‌ترین سال‌های زندگی‌ام بوده است چرا كه در این سال نیمه گمشده‌ام را پیدا كردم و با هم زندگی مشترك‌مان را شروع كردیم.

 به شما تبریك می‌گویم، با همسرتان چطور آشنا شدید؟

بختیاری: همسرم محمدرضا آریان از نویسندگان آثار طنز هستند و ما در پروژه‌های مختلفی با هم همكار بودیم.

 از زندگی مشترك‌تان راضی هستید؟

بختیاری: صددرصد، محمدرضا همان كسی است كه من سال‌ها به دنبالش بودم حضور او به من آرامش زیادی می‌دهد و من را برای ادامه كار و زندگی دلگرم می‌كند، 4 تیرماه تولد حضرت زهرا(س) روز خواستگاری ما بود، مراسم عقدكنان‌مان هم در 25 تیرماه ولادت حضرت علی(ع) خیلی ساده‌ برگزار شد.

 شما و همسرتان شرط خاصی برای ازدواج نداشتید؟

بختیاری: من و محمدرضا هر دو به دنبال آرامش بودیم و به هم قول دادیم كه این آرامش را به همدیگر منتقل كنیم من نمی‌دانم تا امروز چقدر توانستم این آرامش را به او منتقل كنم ولی این حس را از او دریافت كردم شاید ما از لحاظ رفتاری خیلی به هم شبیه نباشیم مثلا محمدرضا درونگرا و آرام است، من پرهیجان، شیطون و برونگرا، اما همین تضادها به زندگی ما زیبایی زیادی می‌دهد.

 بهنوش بختیاری مدتی كم‌كار بود خیلی‌ها علت این مسئله را به درگیری‌های اولیه زندگی مشترك نسبت دادند، مثلا مراسم عروسی و جهیزیه و این جور صحبت‌ها، همین طور است؟

بختیاری: من اصلا اهل این جور حرف‌ها نیستم… اتفاقا برعكس تصورات موجود من، خود را خیلی درگیر خریدهای مرسوم نكردم و سعی كردم چیزهایی بخرم كه در زندگی‌ام كارایی دارد، نه برای چشم و هم‌چشمی بخواهم چیزی را بخرم در ضمن ما مراسم عروسی نگرفتیم و تنها به یك عقد ساده اكتفا كردیم.

 پس از ازدواج چه تغییراتی از لحاظ روحی در شما به وجود آمد؟

بختیاری: آرامشم بیشتر شده است و احساس هدفمندی بیشتری دارم و طعم شیرین زندگی را به خوبی احساس می‌كنم از طرفی فكر می‌كنم برای من ازدواج در بهترین سن و شرایط رخ داد.

ازدواج برای ادامه فعالیت، محدودتان نكرده است یعنی هماهنگی بین كارهای خانه و بیرون سخت نیست؟

بختیاری: نه، به آن شكلی كه شما فكر می‌كنید الان به هیچ وجه كار در شهرستان را قبول نمی‌كنم چون دوست ندارم مدت طولانی از خانه دور باشم، به نظر من هیچ چیز ارزش این را ندارد كه آدم مدت طولانی از خانواده‌اش دور باشد، در مورد قسمت دوم سوال‌تان باید بگویم من هم سعی كردم بین كارهای بیرون و داخل خانه‌ام هماهنگی ایجاد كنم و تا به حال پیش نیامده كه غذایم آماده نباشد یا خانه‌ نامرتب باشد چون به نظر من به جز نجابت برای یك زن، هیچ چیز مهم‌تر از كدبانو بودن نیست.

 بهنوش بختیاری در میان مردم به شدت محبوب و پرطرفدار است به نظر خودت علت این مسئله چیست؟

بختیاری: اگر این طور كه شما می‌گویید، باشد باید بگویم از حس متقابلی كه بین‌مان وجود دارد، نشات می‌گیرد، من به شدت آدم عاطفی هستم زندگی‌ام روی احساس بنا شده است هر روز صبح كه از خواب بلند می‌شوم به خدا می‌گویم بدی‌ها را از من دور كن و كمكم كن تا بتوانم به انسان‌ها خوبی كنم.

 خود واقعی‌تان هم به همان شادابی است كه در كارهای‌تان از شما می‌بینیم؟

بختیاری: شادی و شیطنت جزء لاینفك زندگی آدم‌هاست و من هم از این قاعده مستثنا نیستم بخشی از این شادی و نشاط، ریشه در كودكی من دارد. من در یك خانواده آرام و عاشق‌پیشه بزرگ شدم و زندگی آرام و دلپذیری داشته‌ام و این حس تمام وجود من را در برگرفته است و خوشبختانه من می‌توانم آن را به دیگران هم منتقل كنم.

 تاثیرگذارترین فرد زندگی‌تان تا به امروز چه كسی بوده است؟

بختیاری: بدون شك همسرم.

 بیشتر شبیه مادرتان هستید یا پدرتان؟

بختیاری: من خیلی تركیبی هستم به لحاظ ظاهری شباهت بیشتری به مادرم دارم ولی به لحاظ رفتاری فكر می‌كنم بیشتر شبیه پدرم هستم.

 تلخ‌ترین اتفاق زندگی‌تان تا به امروز چه بوده است؟

بختیاری: خوشبختانه در زندگی‌ام اتفاق تلخی كه بخواهم از آن نام ببرم، نداشتم شاید خیلی وقت‌ها دلم شكسته اما دوباره به زندگی ادامه دادم.

 اهل مطالعه هستید؟

بختیاری: خیلی زیاد… من هر شب زمان خواب باید كتاب بخوانم.

 تلویزیون هم تماشا می‌كنید؟

بختیاری: با وجود آنكه من خیلی تلویزیونی هستم و علاقه زیادی به برنامه‌های تلویزیون دارم اما این روزها ساختار برنامه‌های تلویزیون به حدی ضعیف است كه هیچ تمایلی به تماشای آن ندارم و امیدوارم كه مسئولان به فكر بالا بردن سطح كیفی برنامه‌ها بیفتند و آن را ارتقا دهند.

 كدام هنرپیشه شما را می‌تواند بخنداند؟

بهنوش بختياري: در سال 87، نيمه گمشده‌ام را پيدا كردم

بختیاری: درست است كه بعضی از بازیگرها به خودی خود به دلیل چهره و عكس‌العمل‌های‌شان باعث خندیدن تماشاگر می‌شود اما مهم‌ترین مسئله در طنز، سوژه و موقعیت‌هایی است كه برای یك بازیگر به وجود می‌آید من خودم هر وقت بازی چارلی چاپلین را می‌بینم خنده‌ام نمی‌گیرد بلكه حیرت می‌كنم اما از میان بازیگران ایرانی علاقه زیادی به بازی رضا شفیعی‌جم و جواد رضویان دارم و هر وقت كه بازی آنها را می‌بینم، خود به خود خنده‌ام می‌گیرد.

در هر حال ما بازیگران طنز بسیار قدری داریم كه با وجود محدودیت‌ها به این خوبی می‌درخشند.

 در زندگی شخصی‌تان فكر می‌كنید چه كسی را خیلی خوشحال كردید؟

بختیاری: پدر و مادرم.

 اهل موسیقی هستید؟

بختیاری: خودم ساز خاصی نمی‌نوازم، یك ساز دهنی دارم كه زمان دلتنگی به سراغش می‌روم اما شخصا به صدای فلوت و پیانو بسیار علاقه‌مندم.

 در زندگی حوصله‌ات بیشتر از چه چیزی سر می‌رود؟

بختیاری: از حرف‌های بیهوده‌ای كه زده می‌شود و هیچ نفعی به حالم ندارد.

 این روزها دل‌تان برای چه چیزی تنگ می‌شود؟

بختیاری: برای آن روزهایی كه مشهور نشده بودم و كنار خیابان منتظر تاكسی می‌ایستادم یا اینكه در خلوت خودم پیاده‌روی می‌كردم… روزهای خوب دانشگاه وقتی به آن روزها فكر می‌كنم، واقعا دلم می‌گیرد.

 اولین حقوقی كه گرفتید، چقدر بود؟

بختیاری: 100 هزار تومان.

 با آن چه كار كردید؟

بختیاری: عطر و لباس خریدم.

 شنیدیم خیلی زیاد به آسایشگاه سالمندان می‌روید؟

بختیاری: خیلی زیاد… معمولا به اتفاق دوستانم به آنجا می‌روم.

 اهل مد هستید؟

بختیاری: اصولا چیزی را می‌پوشم كه در آن راحت هستم و خیلی خودم را درگیر مد نمی‌كنم.

 كدام مراسم ایرانی را دوست دارید؟

بختیاری: نذری دادن و آدابی كه مربوط به ازدواج می‌شود.

 اهل مسافرت هستید؟

بختیاری: خیلی زیاد.

 یك خاطره از سفرهای خارجی‌تان تعریف كنید؟

بختیاری: چند وقت پیش به اتفاق دوستان‌مان به انگلیس سفر كرده بودیم، شیطنت یكی از دوستانم گل كرده بود و وسط خیابان ادای پلیس راهنمایی و رانندگی را درآورد كه ناگهان پلیس آنجا متوجه شد و قصد داشت دوستم را بازداشت كند منتها ما آنقدر خواهش كردیم كه پلیس منصرف شد.

 و نوروز…

بختیاری: هر سال شب قبل از نوروز، به خودم می‌گویم كه سال جدید را طوری آغاز كنم كه اشتباهی در این سال از خود بروز ندهم، با مردم خوب رفتار كنم، اگر در سال جاری اشتباهی كردم، در سال آینده آن اشتباه را مرتكب نشوم، و دوست دارم هر سال برای سال آینده‌ام برنامه‌ریزی كنم و از زندگی لذت بیشتری ببرم.

مجله خانواده سبز

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات