تبلیغات

تبلیغات

همه چيز درباره بلوتوث

مجموعه : دنیای آنلاین
همه چيز درباره بلوتوث

فكر اولیه بلوتوث در شركت اریكسون در سال 1994 شكل گرفت. بلوتوث نام یك پادشاه دانماركی بوده كه دانمارك، سوئد و نروژ را به‌طور صلح‌آمیز با هم متحد كرده و این كار به او شهرت یك پادشاه ماهر در برقراری ارتباط و مذاكره را در تاریخ داد.

 


    بلوتوث یك ارتباط برد كوتاه بی‌سیم بین وسایل مجهز به تراشه‌های كوچك و اختصاصی بلوتوث است. بلوتوث فقط كابل‌ها را حذف نمی‌كند، بلكه یك روش بی‌سیم برای اتصال رایانه‌ها با همه وسایل الكترونیكی را نیز فراهم می‌سازد، همچنین با استفاده از این تكنولوژی می‌توان شبكه‌های كامپیوتری كوچك و خصوصی مشهور به NAP را به وجود آورد. بلوتوث یك زبان مشترك بین وسایل مختلف می‌سازد كه به آنها امكان می‌دهد كه به آسانی با هم ارتباط برقرار كنند و به هم وصل شوند. وسایل مجهز به بلوتوث حدود ده متر برد دارند و می‌توانند اطلاعات و داده‌ها را با سرعت 720 كیلو بایت در ثانیه با عبور از دیوارها، كیف‌ها، پوشاك و… انتقال دهند.
    این ارتباط رادیویی برای برد متوسط صد متری هم تعریف شده كه به ندرت به كار می‌رود چون نیاز به توان الكتریكی و هزینه بیشتری دارد. بلوتوث در باند فركانس رادیویی ( cifiitneicS lairtsudnI lacideM) MSI یا صنعتی، علمی و پزشكی عمل می‌كند. طراحان بلوتوث، این فركانس را بدین لحاظ انتخاب كردند كه در سراسر جهان به رایگان در دسترس است و محدودیت‌های داشتن مجوز را ندارند.
    
    تاریخچه نام HP:
    بیل هولت (tellweH lliB) و دیو پاكارد (drakcaP evaD) برای نام‌گذاری شركت تازه تاسیس خود، شیر یا خط انداختند كهdrakcaP –tellweH بگذارند یا tellweH –drakcaP یعنی اسم كدامشان در ابتدای نام شركت باشد كه سرانجام drakcaP –tellweH انتخاب شد و در سال‌های اخیر هم برای سهولت تلفظ «PH» را انتخاب نمودند.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات