صفحه اصلی  عضویت در سایت  |  مطالب ارسالی شما  |  درباره ما  |  تماس با ما   |  تعرفه تبلیغات
 

  مجله خبری  |   احادیث  |  تغذیه مناسب  | دکوراسیون   |   داستان   |  گردشگری  |   ضرب المثل   |   آموزش آشپزی  |   کاریکاتور   |  انقلاب اسلامی   |   اس ام اس مناسبتی

دانلود عکس ، جزوه ، نمونه سوال ، مقاله  
تصاویر دیدنی
وضعیت آب و هوا
بازی آنلاین
فال خافظ
تبلیغات در تکناز
تماس با ما
 
روغن مورچه

 
 
 
تصاویری از خلاقانه‌ترین مجسمه‌های ساخته شده ی جهان تصاویری از خلاقانه‌ترین مجسمه‌های ساخته شده ی جهان اقدام جنجالی این فرد برای گرفتن عکس سلفی + عکس اقدام جنجالی این فرد برای گرفتن عکس سلفی + عکس تصاویری از جشن نورافشانی برج ایفل تصاویری از جشن نورافشانی برج ایفل کشته شدن یک نفر به خاطر تصادف با شتر + عکس کشته شدن یک نفر به خاطر تصادف با شتر + عکس مدل لباس مردانه جدید به سبک خارجی مدل لباس مردانه جدید به سبک خارجی عکسهایی از نوشته های رمانتیک و عاشقانه جدید عکسهایی از نوشته های رمانتیک و عاشقانه جدید اسکیت بازی حرفه ای این خانم ایرانی + عکس اسکیت بازی حرفه ای این خانم ایرانی + عکس عکس هایی از  مراسم عجیب شلاق زنی عکس هایی از مراسم عجیب شلاق زنی این سگ مانع کتک زد این مادر به فرزندش می شود + عکس این سگ مانع کتک زد این مادر به فرزندش می شود + عکس تصاویر خنده دار از دعوا در وسط مسابقات موتور سواری تصاویر خنده دار از دعوا در وسط مسابقات موتور سواری احسان علیخانی و عکس زیبایش در کنار مادرش احسان علیخانی و عکس زیبایش در کنار مادرش راهی برای درمان پرخاشگری راهی برای درمان پرخاشگری دختر کوچولو و زیبایی که دماغ ندارد + عکس دختر کوچولو و زیبایی که دماغ ندارد + عکس مدل شلوار جین زنانه مدرن با برند zara مدل شلوار جین زنانه مدرن با برند zara ساعت های گرانقیمت زنانه با برندهای معتبر دنیا ساعت های گرانقیمت زنانه با برندهای معتبر دنیا با قطار به کدام کشورها می توان مسافرت کرد؟ + قیمت با قطار به کدام کشورها می توان مسافرت کرد؟ + قیمت آشنایی با تفریح افراد مشهور هالیوود + عکس آشنایی با تفریح افراد مشهور هالیوود + عکس آموزش گام به گام ساخت گوشواره + عکس آموزش گام به گام ساخت گوشواره + عکس  تفریح این خانم برایش دردسر ساز شد + عکس تفریح این خانم برایش دردسر ساز شد + عکس محبوب ترین بازیگر مرده جهان را بشناسید + عکس محبوب ترین بازیگر مرده جهان را بشناسید + عکس تصاویری از مکان دیدنی شش پیر شیراز تصاویری از مکان دیدنی شش پیر شیراز عکس های جالب و دیدنی از ساختمان نیلوفر آبی عکس های جالب و دیدنی از ساختمان نیلوفر آبی تصاویری از بزرگترین کوره خورشیدی دنیا تصاویری از بزرگترین کوره خورشیدی دنیا راهنمای تیپ مدرن و جذاب مختص دختران جوان راهنمای تیپ مدرن و جذاب مختص دختران جوان تصاویری از مراحل شکل گیری جنین در رحم مادر تصاویری از مراحل شکل گیری جنین در رحم مادر به آتش کشیدن سیگار و تنباکو توسط داعش + عکس به آتش کشیدن سیگار و تنباکو توسط داعش + عکس مضر بودن سوسیس برای کلیه های سنگ ساز مضر بودن سوسیس برای کلیه های سنگ ساز مسلمان شدن زن جوان اوکراینی + عکس مسلمان شدن زن جوان اوکراینی + عکس
عکسی زیبا از علیرضا حقیقی و خواهرشتصاویر دیده نشده از فردوسی پور در شب فینال جام جهانی افطاری رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید + عکسانتظار 21 ساله این عروس و داماد برای رسیدن به همتصاویری از قطعه هنرمندان در بهشت زهرا به دار آویختن این بزمجه در یکی از روستاهای اصفهاناز حقوق ماهانه یک تروریست داعشی با خبر هستید؟احسان علیخانی و عکس زیبایش در کنار مادرشمعرفی زنان قاتلی که اسم آنها در تاریخ ثبت شده + عکساین تصاویر دیده نشده و جالب شما حیرت زده میکندمدیر فیس بوک با مدل ماشین باورنکردنی اش + عکس این زن انگلیسی دو ماه با موتور ایرانگردی کرد + عکسازدواج جنجالی این شهردار با این تمساح وحشتناک + عکساقدام جنجالی این فرد برای گرفتن عکس سلفی + عکسآرنولد 66 ساله هنوز هم با همان استایل قدیمی است + عکساین دختر زیبا هفته ای 1کیلو وزن اضافه میکند + عکسعکس های جالب از روستای خوش هیکل هازایمان جنجالی این زن هندی در هواپیمای در حال پروازدوست دارید بدانید چه شخصیتی دارید؟ عکس هایی از مراسم عجیب شلاق زنیاختراعاتی که در دنیا با شکست روبه رو شده اند + عکسربوده شدن ثروت نمرود توسط آمریکایی ‌ها + عکس مدرن ترین و جدیدترین مدرسه دردنیا + عکستصاویری از سمندر غول‌ پیکر در کنار جاده‌خوش گذرانی بازیکنان سایپا با این ماشین عجیب + عکساشتباه نکن, یک جمله ی زیبا و خواندنیحرکت جنجالی هافبک سرخ ها همراه با کشیدن سیگارزشت ترین خودروهای موجود در جهان + عکس
شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۳    ساعت: ۳:۳۳
فید قیمت طلا سکه ارز
موضوعات
عکسهای گوناگون عکسهای گوناگون
تبلیغات
 
دفع حشرات
 
نایسر دایسر 
 
آموزش های لازم برای قبل و بعد از ازدواج
 
 
جستجو در تکناز
 
 
 

انیشتن شدن

حقوق کارگران در سال 90 چقدر خواهد بود

یکی از مسائل مهم اجتماعی و اقتصادی که در انتهای هر سال ،توجه بخش عظیمی از جامعه را به خود معطوف می کند، موضوع حداقل حقوق کارگران و یا به عبارت بهتر بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی است.این بخش از جامعه که بدنه و سرمایه انسانی بخش عظیمی از صنایع،بخش خصوصی و تعاونی و حتی برخی نهادهای دولتی و عمومی را در برمی گیرد، در واقع  موتور محرک  اقتصاد کشور است. این جمعیت  بالغ بر  7 میلیون و 500 هزار نفر می باشد.  تعیین حداقل حقوق کارگران هم برای خود کارگران و بیمه شدگان تامین اجتماعی که نگران معاش خود هستند و هم  برای کارفرمایان که به دنبال کاهش هزینه های تولید هستند، دارای اهمیت به سزایی است.طبق رویه موجود، موضوع مربوط به تعیین حداقل دستمزد کارگران که با توجه به ماده 41قانون کار  بر اساس اصل  تامین معیشت یک خانوار کارگری و همچنین براساس نرخ تورم رسمی اعلامی از سوی بانک مرکزی با نامه نگاری و درخواست وزیر کار و امور اجتماعی صورت می پذیرد.

حقوق کارگران در سال 90 چقدر خواهد بود

فرایند تعیین حداقل دستمزد:

طبق قانون، شورای عالی کار حداقل مزد کارگران را در سال آینده تعیین می کند. شورای عالی کار که با یک ترکیب سه جانبه و متشکل از شرکای اجتماعی تشکیل می شود، نمایندگانی از کارگران، کارفرمایان و وزارت کار به نمایندگی از دولت را در خود دارد که این گروه سه جانبه با تشکیل چند جلسه رسمی و پشت درهای بسته، بر سر حداقل دستمزد سال آینده کارگران توافق می کنند.

چانه زنی های کار گری و کار فرمایی:

بسیار مشخص است که تشکلهای کارگری به دنبال افزایش هر چه بیشتر دستمزدها متناسب با نرخ تورم و بهبود شرایط زیست هستند اما در مقابل کار فرماها  با توجه به اینکه همواره می خواهند هزینه تولید برایشان کاهش یابد ،به درصدهای پایین رشد اصرار دارند و در واقع وزارت کار نقش میانجی و یا تمام کننده را در این جلسات بر عهده دارد. مثلا در  سال گذشته  کمیته های کارشناسی استانی تعیین مزد کارگری حداقل دریافتی سال 89 کارگران را 546 هزار تومان برآورد کردند ولی در نهایت   شورای‎ عالی کار دستمزد سالجاری کارگران را براساس نرخ تورم 11.3درصدی بهمن ماه 88، معادل 15 درصد افزایش دادند و به 303 هزار تومان رساندند.

امسال نیز ماجرای تعیین حداقل حقوقها آغاز شده است و رقمهای متفاوتی در باره آن به گوش می رسد.برخی این رقمها دوبرابر سال گذشته و برخی 15 یا 20 درصد بیش از آن است.گروههای کارگری با تکیه بر خط فقر و میزان هزینه خانوار شهری در سال به بالای رقم 600 هزار تومان می رسند و فعالان کارفرمایی نرخ رسمی ده درصد تورم را ملاک افزایش مزد می دانند.حال برخی از نظرات اشاره می کنیم:

حداقل 680 هزار تومان به عنوان یک واقعیت؟

اولین بررسی ها نشان می دهد که حداقل دستمزد کارگران بر اساس واقعیتها باید 680 هزار تومان باشد.

آقای دهقان کیا عضو هیئت مدیره کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران اظهار داشت: نتیجه بررسیها و اطلاعات اولیه ما نشان می دهد که اگر بخواهیم دستمزد کارگران را بر اساس واقعیتها و بر اساس تورم تعیین و پرداخت کنیم، رقم باید حداقل 680 هزار تومان باشد.

البته او در واقعیت و  عمل از احتمال افزایش 22 تا 32 درصدی حداقل دستمزد سال آینده کارگران خبر داد . این امر به معنای  احتمال افزایش حداقل دستمزد سال آینده کارگران،از 370 تا 400 هزار تومان برای سال 90 است.

اما عدد 680 هزار تومانی برای کارگران شاغل در شهرهای بزرگ استدلال های جدی دارند.مثلا در سالهای گذشته رقم بالای 800 هزارتومان به عنوان متوسط هزینه هر خانوار تهرانی اعلام شد. 

حقوق کارگران در سال 90 چقدر خواهد بود

پیشنهاد 500 هزار تومانی آقای محجوب

آقای علیرضا محجوب فعال کارگری که هم اکنون نماینده مجلس است ، با اشاره به اینکه شورای عالی کار این روزها باید حداقل دستمزد را در سال بعد اعلام کند، نگرانیاش را در خصوص عدم تعیین نرخ مناسب اعلام کرد.نماینده تهران در نطق خود با بیان اینکه بر اساس بررسیهای دقیق اقتصادی، تامین حداقل پوشاک و خوراک و مسکن در سال 90حداقل 5 میلیون ریال (500هزار تومان) است، ادامه داد: نگرانی ام از عدم تصمیم گیری مناسب در اندازه تامین حداقل معیشت برای کارگران را از هم اکنون اعلام میکنم و امیدوارم که شورای عالی کار و هیات وزیران تصمیم دقیقی اخذ کنند.

در واقع آقای محجوب با اعلام این رقم رشدی نزدیک 70 درصدی را در حقوق کارگران درخواست کرد.آیا کارفرمایان زیر بار این رقم خواهند رفت؟

تداوم وضعیت موجود  با 363 هزار تومان:

این روزها بانک مرکزی نرخ تورم را نزدیک 10 درصد اعلام می کند.در صورتی كه براساس سنت هر ساله 20 درصد به حقوق 303 هزار تومانی امسال کارگران افزوده شود حداقل دستمزد كارگران در سال آینده 363 هزار تومان خواهد بود و به نظر نمی‌رسد كه این دستمزد تناسب چندانی با خط فقر و تورم حاكم بر جامعه داشته باشد.

نتیجه گیری:

هم اکنون کار فرمایان به علت افزایش هزینه های تولید ناشی از طرح تحول اقتصادی اعتراضات بسیاری به دولت وارد می کنند.از سوی دیگر برای آنان افزایش هزینه نیروی تولید فرایند ارائه محصول را دشوار می کند.لذا به نظر می رسد نمایندگان کارفرمایان به هیچ وجه زیر بار رقمهای 600 و 500 هزار تومانی به عنوان حداقل دستمزد نخواهند رفت.

 ماده 41 قانون كار تكلیف مزد را تعیین كرده است و احتمالا  امسال نیز بر پایه قانون نرخ تورم  حدود 11 درصدی ملاک خواهد بود. نرخ تورم نهایتا  از طریق بانك مركزی تورم مشخص می‌شود  و سبد هزینه خانوار نیز براساس نرخ تورم سنجیده می‌شود. براساس آنچه طی سال‌های اخیر در كشور حكمفرما بوده است حداقل حقوق كارگران هر ساله 15 تا 25 افرایش پیدا می‌كند و بیش از آن نیز نیست. لذا نباید انتظاری بیش از 370 هزار تومان را به عنوان حداقل دستمزد در ذهن داشت.

اما مساله اصلی اینجاست که زیاد بودن هزینه تولید در ایران به گرانی نیروی کار مرتبط نبوده و عدم بهروری ریشه این معضل است. لذا آوردن فشار بر روی دستمزد کارگران برای حفظ تولید ملی آثار اجتماعی نامطلوبی در پی دارد.افزایش نامناسب حقوق كارگران می‌تواند در نهایت منجر به بیشتر شدن فقرا و افزایش فاصله طبقاتی در كشور شود.

تهیه و تنظیم : پایگاه تکناز

تعداد بازدید ۷۹۷۸ بار

عضویت در سایت

ارسال این مطلب به ایمیل دوستان :
کشته شدن یک نفر به خاطر تصادف با شتر + عکسبه آتش کشیدن سیگار و تنباکو توسط داعش + عکسسیگار فروشی ملکه اسپانیا خبر ساز شد + عکسبازی کودکان سوری به سبک افراد داعشی + عکسعضویت این پسر 13ساله در باشگاه رئال مادرید + عکساختراع کرم لاغری موضعی توسط دانشگاه پزشکی مشهدراه حلی برای مقابله با افزایش قیمت خودرو در ایراناین زن انگلیسی دو ماه با موتور ایرانگردی کرد + عکسقلب تشکیل از رنگین کمان در آسمان + عکسمدیر فیس بوک با مدل ماشین باورنکردنی اش + عکس ربوده شدن ثروت نمرود توسط آمریکایی ‌ها + عکسانتظار 21 ساله این عروس و داماد برای رسیدن به همتصاویری از سمندر غول‌ پیکر در کنار جاده‌ازدواج جنجالی این شهردار با این تمساح وحشتناک + عکساولین پلیس اسکیت سوار دنیا + عکسخودروهای هیبریدی جایگزین خودروهای فرسوده تهران شدمعرفی زنان قاتلی که اسم آنها در تاریخ ثبت شده + عکس مدرن ترین و جدیدترین مدرسه دردنیا + عکسزایمان جنجالی این زن هندی در هواپیمای در حال پروازبه دار آویختن این بزمجه در یکی از روستاهای اصفهان
تجاوز داعش به زنان و خودکشی زنان عراقی + تصاویرزیباترین دختر تماشاچی جام جهانی 2014 + عکسمراسم ازدواج دختر قلعه نوعی با حضور هنرمندان + تصاویرنهی از منکر توسط روحانی در سواحل ترکیه + عکس همسر خلیفه داعش + عکستکذیب خبر ازدواج نرگس محمدی و سام درخشانی در برزیل + تصاویراین زن خودش را اینطور زشت کرد !+ عکس تصویر لیونل مسی قبل از بازی با ایران در آرایشگاهتهدید به تجاوز به دختری که به خواننده مشهور ناسزا گفت + تصاویردستگیری مردی با لباس عجیب در کنار خانه خدا + عکس داعشی ها خودشان را هم اعدام می کنند !+ عکس زنانی که بی دلیل سنگسار می شوند + عکسروزه خواری این کودک و به صلیب کشیدن آن توسط داعشزایمان کردن خانمی به صورت ناگهانی در خیابان !+ عکس حرکت جالب زن برای نجات شوهرش + عکسآرایشگر علیرضا حقیقی دروازه بان تیم ایران کیست ؟ (عکس)اصغر قاتل معروف ترین قاتل ایرانی که بود ؟ (16+) عکس سلفی کریس رونالدو و همسرشعکس علیرضا حقیقی روی یک ماشینخواننده محبوب علی اصحابی داغدار دخترش شد
elizabet   rolex   rolex   rolex

 

قوانین