تبلیغات

تبلیغات

خودسوزی رئیس جمهور یمن + عکس

مجموعه : مجله خبری
خودسوزی رئیس جمهور یمن + عکس
یك پایگاه خبری یمنی در اقدامی نمادین و طنزآمیز، عكسی از خودسوزی رئیس‌جمهور این كشور و درخواست او برای تغییر ملت تحت سلطه‌اش را منتشر كرد.
 
به گزارش فارس، پایگاه خبری یمنی «صدی عدن» در یك اقدام نمادین، انتقادی و طنزآمیز عكسی از خودسوزی «علی عبدالله صالح» رئیس‌جمهور یمن كه در اعتراض به درخواستهای پیاپی مردم برای داشتن آزادی صورت گرفته است روی خروج سایت خود گذاشت.
 
خودسوزی رئیس جمهور یمن + عکس
 
 
در این عكس نشان داده می‌شود كه شبكه خبری الجزیره كه این روزها به خوبی اخبار مربوط به قیام ملتهای عرب علیه رژیم‌های دیكتاتوری در منطقه را پوشش می‌دهد، در یك خبر فوری و به طور زنده اعلام می‌كند كه «رئیس‌جمهور یمن امروز در صنعاء با هدف تغییر ملتی كه خواستار آزادی هستند، خود را سوزاند».
 
بنا بر این گزارش، سپس عكسی فتوشاپی از خودسوزی علی عبدالله صالح را نشان می‌دهد و در زیرنویس این عكس در الجزیره نیز آمده است كه: مردم یمن آگاه شده‌اند و می‌دانند كه چه كسی طی ۳۳ سال به آنها ظلم كرده است.
 
انقلاب تونس كه آغاز خروش ملتهای عربی علیه رژیم‌های دیكتاتور منطقه بود، با خودسوزی یك جوان تونسی در اعتراض به بیكاری صورت گرفت و موج این خودسوزی به كشورهایی چون مصر،اردن، موریتانی، یمن، عربستان و برخی كشورهای دیگر نیز رسید و تعدادی در این كشورها با الگو گرفتن از این جوان تونسی و خودسوزی خواستار قیام مردمی و سرنگونی رژیم‌های دیكتاتور شدند.
 
تهیه و تنظیم : پایگاه تکناز

بهترین مجله خبری

بیشتر بخوانید
a

تبلیغات