تبلیغات

تبلیغات

30 میلیارد ریال قبض برق مترو تهران

مجموعه : مجله خبری
30 میلیارد ریال قبض برق مترو تهران

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران هزینه برق مترو در سه ماهه پایانی سال را سه میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: طی نامه ای از وزارت کشور خواسته ایم این ما به التفاوت را جبران کند.

جعفر ربیعی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه با اجرای طرح هدفمندسازی یارانه ها قیمت برق مصرفی مترو بیش از پنج برابر شده است گفت: با افزایش نرخ قیمت برق مصرفی مترو باید در سه ماهه پایانی سال سه میلیارد تومان هزینه برق بپردازیم که با توجه به عدم افزایش قیمت بلیت تا آخر سال امیدواریم ما به التفاوت قیمت برق توسط دولت پرداخت شود.

وی با بیان اینکه سوخت اصلی مترو برق است و ۹۰ درصد برق مصرفی مترو صرف حرکت قطارها می شود گفت: با افزایش قیمت برق هزینه های مترو افزایش سنگین یافته و موجب تشدید مشکلات می شود.

 

ربیعی اظهار داشت: مترو تهران طی نامه ای از وزارت کشور خواسته است به نوعی ما به التفاوت قیمت برق مترو را حداقل در سه ماهه پایانی سال جبران کند.

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه گفت: در سال جاری دولت باید ۶۰ میلیارد تومان به عنوان یارانه بلیت به مترو تهران پرداخت کند که از این میزان تاکنون ۵/۱۷ میلیارد تومان پرداخت شده در حالی که مسافران و هزینه های مترو افزایش یافته است.

ربیعی اظهار داشت: مترو تهران نمی تواند قبض برق سه میلیارد تومانی را پرداخت کند و این جزو بدهیهای مترو به اداره برق می شود ولی انتظار داریم دولت در این زمینه به مترو کمک کند.

تهیه و تنظیم : پایگاه تکناز

بهترین مجله خبری

بیشتر بخوانید
a

تبلیغات