تبلیغات

تبلیغات

مجموعه تلویزیونی دهه فجر : بچه های بهشت

مجموعه تلویزیونی دهه فجر : بچه های بهشت
پخش مجموعه تلویزیونی “بچه های بهشت” به مناسبت دهه فجر و پس از یک سال از شبکه دوم آغاز شد……
این مجموعه تلویزیونی که در مرکز سیمافیلم ساخته شده به کارگردانی خسرو معصومی است و از شب گذشته پخش آن آغاز شده است.
داستان آن  مبتنی بر واقعیت بوده و بر اساس  خاطرات منوچهر عسگری‌نسب (کارگردان پیشکسوت سینما و تلویزیون) است که سرگذشت دو نوجوان دبیرستانی  به نام های قاسم و مهران را در بستر انقلاب و تا سنین بزرگسالی روایت می کند که هر قسمت،ضمن حفظ استقلال،به روایت کلی داستان پیوند می خورد.

 مجموعه تلویزیونی دهه فجر : بچه های بهشت

سری اول این خاطرات به نام “بوی ریحون”بود  که سال ۸۳ تولید و پخش شد و فرهاد علیزاده سری دوم این مجموعه را با عنوان “بچه های بهشت” به صورت فیلمنامه نوشت و متن نهایی را نیز محمد رضایی‌راد بازنویسی کرد.

 

این سریال در سال ۸۷ کلید خورد و در سال ۸۸ به پایان رسید و بعد از آن هم تدوین و سایر مراحل انجام شد.
موسیقی این مجموعه به صورت ارکسترال ساخته شده و آهنگساز آن محمد کلاسی بهار است.به گفته این آهنگساز “بچه های بهشت” بر محور موسیقی است و در تیتراژ پایانی نیز امیر سینکی برای آن خوانده است.
بازیگران این سریال از این قرارند:حسین محجوب،جمشید جهان زاده،جمال اجلالی،سیامک اطلسی،ناصر آقایی،باقر صحرارودی،کامران فیوضات،محمد ابهری،مریم بوبانی،محمد پورصمیمی،میرصلاح حسینی،اکبر معززی،نقی سیف جمالی،روح الله مفیدی،صدرالدین حجازی،صالح میرزاآقایی،آفرین عبیسی،مریم رستمی،لیلا حمیدی،آناهیتا احمدپور، محمد شادانی و بهراد رحمانی.
گفتنی است،”بچه های بهشت”که در گروه تله فیلم های چند قسمتی مرکز سیما فیلم ساخته شده،به تهیه کنندگی فرزاد کاشف و در ۱۳ قسمت۵۰ دقیقه ای تهیه شده است و هر شب ساعت ۲۱  از ۱۵ تا ۲۸ بهمن ماه روی آنتن شبکه دو می رود.

تهیه و تنظیم : پایگاه تکناز

تبلیغات