تبلیغات

تبلیغات

اینکار واقعا درست نیست !!!

مجموعه : مجله خبری
اینکار واقعا درست نیست !!!

این در حالی است كه اتباع كشورهای خارجی حتی به قرار گرفتن پرچمشان در حالتی نامناسب، به گونه ای كه رنگ های آن جابجا شود، بسیار حساس هستند؛ برای نمونه، چندین سال پیش، یكی از اتباع كشور سوئد در مراسم سالگرد حضرت امام(ره)، هنگامی كه متوجه شد برخی از مسئولان برگزاری مراسم، پرچم كشورش را برعكس گذاشته اند، آنقدر اعتراض كرد تا مسئولان پرچم سوئد را در حالت مناسب و درست آن قرار دادند، ولی…
در سال های اخیر، گویا مرسوم شده هر از گاهی نهادی، سازمانی یا ارگانی به صلاحدید خود، به دستكاری پرچم رسمی كشور پرداخته و در هر نوبت هم با توجیه این کار خود، منتقدان را به بهره برداری سیاسی نیز متهم كنند. این در حالی است كه پرچم ملی هر كشور نماد فرهنگ، تمدن، هویت و شخصیت یك ملت به شمار می رود و هرگونه دستكاری آن به منزله توهین به هویت و شخصیت یك ملت است و به همین دلیل هم هست كه در هیچ كجای دنیا، دیده نمی شود كه پرچم رسمی كشور، دستكاری شده و مطابق سلیقه افراد مورد بهره برداری قرار گیرد.

به گزارش «تابناك»، در تازه ترین دستكاری پرچم رسمی كشور، شهرداری شهر سرخرود در استان مازندران، پرچم هایی را در سرتاسر  شهر نصب کرده كه این پرچم ها به شكل بی سابقه ای دستكاری شده است، به گونه ای كه در تصویر دیده می شود، تكه پارچه ای آبی رنگ، به انتهای پرچم اضافه شده و لفظ الله اكبر كه در امتداد هر سه رنگ پرچم نوشته شده است، به شكل بد سلیقه ای با حاشیه های گلدوزی شده قطع شده است؛ عملی كه مصداق تام و تمام دستكاری در پرچم رسمی كشور است و به این ترتیب، اگر در آینده هم هر كسی بخواهد پرچم كشور را هر گونه كه تمایل داشت بیاراید، عملا دیگر هیچ نشانی از پرچم ملی باقی نمی ماند.

این در حالی است كه شهروندان كشور های خارجی حتی به قرار گرفتن پرچمشان در حالتی نامناسب، به گونه ای كه رنگ های آن جابجا شود، هم بسیار حساس هستند؛ برای نمونه، چندین سال پیش، یكی از اتباع كشور سوئد در مراسم سالگرد حضرت امام(ره)، هنگامی كه متوجه شد برخی از مسئولان برگزاری مراسم پرچم كشورش را برعكس گذاشته اند، آنقدر اعتراض كرد تا مسئولان پرچم سوئد را در حالت مناسب و درست آن قرار دادند اما در كشور ما نهادهای قانونی خود به دستكاری پرچم می پردازند.

افزون بر آنچه گفته شد، پرچم نصب شده در شهر سرخرود، نه تنها دستكاری شده، بلكه لفظ جلاله «الله» نیز برعكس قرار گرفته و رنگ سبز كه در بالای پرچم قرار دارد، در پایین آن قرار گرفته است.

باید گفت، برای این رخداد دو حالت بیشتر متصور نیست: یا مسئولان ناآگاهانه این كار را انجام داده اند كه خود این ناآگاهی هم توجیه ناشدنی است و یا این كه مسئولان آگاهانه و با علم به اینكه این كار توهین به نماد ملی كشور است، این كار را به غرض ها و نیات گوناگون انجام داده اند كه در این صورت قابل پیگرد نیز هست.

ذکر این مهم لازم است، چندی پیش نیز در چندین همایش دولتی نیز، در پوستر مراسم رنگ سبز پرچم به صورت آبی درآمده بود كه در آن زمان نیز حساسیت هایی را به وجود آورد و با وجود فریاد رسانه ها در این مورد، به راحتی با توجیهی ساده از كنار آن گذشتند و همان باعث شد تا امروز در یك شهر كوچك در شمال كشور، چنین کاری انجام شود.

در واقع، اگر تاكنون بخشنامه یا آیین نامه ای به نهادهای دولتی و حكومتی برای دستكاری نکردن پرچم رسمی كشور ابلاغ نشده، ضروری به نظر می رسد كه چنین قانونی رسما ابلاغ شود تا در صورت تخطی با خاطیان برخورد شود و اگر هم ابلاغ شده است، چرا تاکنون با خاطیان برخورد نشده است؟

اگر خود ما مردم ایران، حرمت نماد هویت و شخصیت خود را نگاه نداریم، از دیگران چه انتظاری در این باره می توان داشت؟

در پایان باید گفت، هرچند خود راضی به انتشار تصویری از این اهانت به نماد کشور نیستیم، ولی به این امید که شاید کسی پیدا شده و بدون تهمت و افترا به رسانه، مردانه با این مسأله برخورد کند، آن را نمایش می دهیم:

 
 
اینکار واقعا درست نیست !!!
 
 
اینکار واقعا درست نیست !!!
 
تهیه و تنظیم : پایگاه تکناز

بهترین مجله خبری

بیشتر بخوانید
a

تبلیغات