تبلیغات

تبلیغات

نویسنده اسرائیلی: ایران امپراطور خاورمیانه

مجموعه : مجله خبری
یك نویسنده اسرائیلی همزمان با سفر رئیس‌جمهوری تركیه به تهران در گزارشی نوشت كه در ظرف ماه‌های گذشته ایران از كشوری كه در معرض خطر حمله آمریكا قرار داشت، هم‌اكنون به امپراطور خاورمیانه تبدیل شده است.

به گزارش فارس، "ابادیا شوئر " در گزارشی تحت عنوان "ایران پیروز می‌شود " تصریح كرد: در ظرف ماه‌های گذشته ایران از كشوری كه در معرض خطر حمله آمریكا قرار داشت، هم‌اكنون به امپراطور خاورمیانه تبدیل شده است.

این گزارش همزمان با سفر "عبدالله گل " رئیس‌جمهوری تركیه به تهران تأكید كرد: پس از اینكه تركیه با وجود مخالفت‌های آمریكا، اتحاد مستحكمی را با ایران بوجود آورده است، هم‌اكنون عربستان سعودی نیز شروع كرده تا روابط نزدیكی را با تهران برقرار كند.

"عبدالله گل " ‌روز گذشته پس از آنكه مورد استقبال رسمی احمدی‌نژاد قرار گرفت، به مذاكره خصوصی با رئیس جمهور كشورمان نشست كه در این مذاكره كه حدود ۲ ساعت به طول انجامید، ‌رؤسای جمهور دو كشور ‌‌روابط دو‌جانبه و مهمترین تحولات منطقه‌ای و‌ بین‌المللی را مورد بحث و تبادل‌نظر قرار دادند ‌و بر ضرورت افزایش هر‌چه بیشتر تعاملات و همكاری‌های تهران و آنكارا در زمینه‌های مختلف تأكید كردند.

رئیس جمهور تركیه روز گذشته با بدرقه همتای ایرانی خود تهران را به مقصد اصفهان ترك كرد.

گزارش فوق افزود: ایران در لبنان، صحرای سینا و غزه نفوذ قابل توجهی دارد و در این مناطق به موفقیت‌های قابل توجهی دست یافته است. نیروی دریایی ایران اثبات كرده است كه خلیج فارس را به خوبی تحت كنترل خود دارد و همچنین ناوهایی را نیز به سوئز و دریای سرخ اعزام كرده است و هم‌اكنون نیز در حال افزایش حضور خود در دریای مدیترانه است.

 
تهیه و تنظیم : پایگاه تکناز

بهترین مجله خبری

بیشتر بخوانید
a

تبلیغات