تبلیغات

تبلیغات

پدرم امام موسی زنده و در لیبی زندانی است

مجموعه : مجله خبری
پدرم امام موسی زنده و در لیبی زندانی است
به گزارش خبرنگار سیاسی برنا، به دنبال تظاهرات گسترده و هرج و مرج به وجود آمده در لیبی و جدایی شماری از افسران ارتش و نیروهای امنیتی لیبیایی و پیوستن آنها به تظاهرکنندگان مخالف معمر قذافی، گزارش هایی دال بر زنده بودن امام موسی صدر در لیبی منتشر شده است.

به همین منظور حورا صدر، فرزند امام موسی صدر  نشستی مطبوعاتی درباره آخرین اخبار دریافتی از سرنوشت ایشان در موسسه امام موسی صدر برگزار کرد و با اشاره به اینکه سی و دو سال سال است از غیبت امام موسی صدر رنج می‌بریم، گفت: سی و سه سال است که امام موسی صدر از اینکه از صحنه فعالیت‌های خود و جهان اسلام از به دوش کشیدن مسوولیت‌های رهبری خود دور است، رنج می برد، سی و سه سال است که امام دربند است و از شرایط او هیچ اطلاعی نداریم.

وی در ادامه افزود: سی و سه سال است که ما در بی خبری هستیم، سی و سه سال است که حسرت می خوریم و هر روز بر بار افسوسمان افزوده می شود که اگر امام از لبنان ربوده نمی شد لبنان امروز و امروز خاورمیانه به گونه ای دیگر بود. سی و سه سال است که امام و دو همراهشان در زندان های قذافی اسیرند.

فرزند امام موسی صدر تاکید کرد: قذافی به شهادت تاریخ و دادگاه های لبنان و ایتالیا و اطلاعات منابع مختلف اطلاعاتی و امنیتی و از همه مهمتر به قضاوت وجدان های پیدا و آگاه جهان مسوول مستقیم ربودن امام موسی صدر است و آزادی و آزادگان، حقیقت و حق‌جویان را از حضور امام عقل و حقیقت محروم کرده است. مستندات و احکام قضایی موجود در پرونده قضایی ربودن امام صدر نشان می دهد که قذافی چگونه ربودن امام را طراحی کرده، برای تبرئه خود چه سناریوهایی را ساخته و پرداخته، چگونه اسناد و مدارک دروغین جعل کرده، چگونه شاهدان دروغین ساخته و چگونه همواره در تحریف حقیقت و انحراف افکار عمومی کوشیده است.

حورا صدر نقطه عطف سی و سه سال ربودن امام موسی صدر را سال 2002 عنوان کرد و اظهار داشت: در روز به اصطلاح ملی لیبی قذافی در سخنرانی خود به ربودن امام در لیبی اعتراف کرد و بر همه جعلیات و سناریوهای پیشین دستگاه حکومت لیبی خط بطان کشید. افسوس که برخی از محافظه کاری ها، تنبلی ها و بی مسوولیتی های برخی حکام اجازه نمی داد تا پیش از اعتراف قذافی به ندای استمداد خانواده امام و شیعیان لبنان پاسخ مثبت دهند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه امروز دومینوی منطقه و شرایط جهان اسلام در حال دگرگون شدن است و مردم مظلوم و مجاهد لیبی به فریاد آمده اند، ادامه داد: هر چند ماهیت وحشیانه قذافی در این سال ها تدریجا روشن شده اما حوادث چند روز اخیر لیبی پرده های بسیاری از چهره او برداشته است.

صدر با اشاره به بی سابقه بودن جنایت هایی که امروز در لیبی اتفاق می افتد، گفت: ماجرای ربودن امام موسی صدر در تاریخ مناسبات سیاسی جهان نیز همانگونه بی سابقه است. خانواده و شیعیان امام در لبنان اولین مجروحان وحشی گری های قذافی هستند.

فرزند امام موسی صدر با اشاره به حساس بودن شرایط و انتشار اطلاعات درست و نادرست در این باره توصیه کرد: اما باید هوشیار باشیم، بازی نخوریم و اجازه ندهیم مانند سی و سه سال گذشته دیگران بازی بخورند. باید درست عمل کنیم. آنچه مهم است اخبار رسانه ها و تاییدات گوناگون اخیر مبنی بر حیات امام و زندانی بودن ایشان و دو همراهشان در لیبی است؛ واقعیتی که سی و سه سال است فریاد می زنیم که امام در زندان های قذافی است اما انگار باید صدها تن لیبیایی قربانی می شدند تا مسوولان باور کنند.

وی افزود: سی و سه سال است که حیات و آزادی امام را فریاد می زنیم اما کو گوش شنوا، سی و سه سال است که فریاد می زنیم تا این مرد بزرگ را، این شخصیت تاریخ ساز را که ایرانی هم هست از بند قذافی آزاد کنید و از پشت میله ها رهایش نمایید اما گویی اهالی سیاست خواب بودند شاید هم هنوز باشندو به کمک شما رسانه ها از خواب بیدار شوند. امام موسی صدر زنده است همه اخبار و اطلاعات رسیده حیات پربرکت او را ثابت می کند و همه دلایل عقلی و شرعی و عرفی زندانی بودن وی را در لیبی تاکید می کند.

حورا صدر پس از پایان سخنانش پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد.

وی در پاسخ به این پرسش که دولت ایران و لبنان برای آزادی امام موسی صدر چه اقداماتی می توانند انجام دهند، گفت: شرایط کنونی، اقدامات و فعالیت های متفاوتی را می طلبد. اوضاع فرق کرده و انتظارات ما نیز تغییر کرده است.

خبرنگاری با اشاره به اینکه طرح موضوع زنده بودن امام موسی صدر از سوی مخالفان رژیم قذافی مطرح شده، این سوال را مطرح کرد که آیا این حربه ای برای وارد کردن ایران و لبنان به بازی لیبی به منظور کمک کردن به انقلابیون لیبی نیست، که حورا صدر گفت: ممکن است برخی افراد تحت شرایطی که قرار دارند بعضی موضوعات را مطرح کنند. قطعا آنها از بیان این مطالب اهدافی دارند. به هرحال تعابیر متعددی درباره اخبار مربوط به زنده بودن امام موسی صدر وجود دارد.

حورا صدر در ادامه با اشاره به اینکه فرزندان امام موسی صدر رایزنی هایی با مسوولان ایران و لبنان داشته اند، اظهار داشت: پیگیری هایی انجام شده که امیدواریم به نتیجه برسد.

خبرنگاری درباره تاثیر حضور امام موسی صدر بر تحرکات منطقه خاورمیانه در صورت زنده بودن سوال کرد که وی پاسخ داد: طی سی و سه سال گذشته هر اتفاقی رخ داده ما به این موضوع فکر می کردیم که در صورت بودن امام موسی صدر جلوی بسیاری از ناحق ها گرفته می شد و ایشان ملت را به سوی موفقیت و بزرگی رهبری می کردند. با توجه به شناختی که از شخصیت و ارتباط ایشان با مردم و مسوولان دارم، قطعا حضور ایشان در تحولات منطقه موثر خواهد بود.

حورا صدر در پاسخ به این پرسش که آیا مساله دادگاه قضایی به اینترپل گزارش شده است، گفت: در حال پیگیری موضوع هستیم. قبل از رخ دادهای اخیر دادگاه معمر قذافی برای 4 مارس برابر با 13 اسفند تعیین شده بود که برگزاری این دادگاه آغاز محاکمه قذافی و افرادی است که به او کمک کرده‌اند.

وی درباره اینکه در صورت بازگشت امام موسی صدر ایران یا لبنان را به عنوان محل زندگی خود انتخاب می کنم، اظهار داشت: صحنه فعالیت ایشان در لبنان بوده، با این حال خود او انتخاب می کند که در کدام کشور فعالیت کند اما با توجه به شرایط لبنان و منطقه فکر می کنیم ایشان لبنان را برگزینند.

حورا صدر با اشاره به اینکه کمیته استقبال از امام موسی صدر در لبنان در اقدامی خودجوش صورت گرفته، افزود: شنیده ایم در ایران هم کمیته ای برای این منظور تشکیل شده است.

خبرنگاری از مهدی فیروزان داماد امام موسی صدر درباره موضع گیری اخیر سفیر ایران در سوریه در مورد امام موسی صدر سوال کرد، که وی پاسخ داد: آقای موسوی مسوولیتی ندارد به نظر می رسد که ایشان با توجه به علاقمندی شهروندی دراین باره اظهار نظر کرده اند درواقع کمیته ای در ایران برای پیگیری سرنوشت امام موسی صدر وجود ندارد.

 
تهیه و تنظیم : پایگاه تکناز

بهترین مجله خبری

بیشتر بخوانید
a

تبلیغات