تبلیغات

تبلیغات

توصیه‌های نجومی برای ایام نوروز 1390

مجموعه : علمی
توصیه‌های نجومی برای ایام نوروز 1390

 
باشگاه جوانی برنا/ این روزهای پایانی سال پر از اخبار جالب و شنیدنی نجومی است. پای حرف های "مسعود عتیقی" رییس انجمن نجوم اماتوری ایران که می نشینی اول از همه از نامگذاری سال 2011 میلادی به نام "خواجه نصیر الدین طوسی " می گوید و تاکید می کند: هر چند که این خبر جزو خبرهای زمینی به حساب می آید اما خواجه نصیر ابعاد شخصیتی متفاوت و گسترده ای دارد که قابل بررسی و شناخت است.

از رویداد های مهم نجومی روزهای پایانی سال که می پرسی، می گوید: دوازدهم اسفند تور رصدی برای رصد عمیق آسمان داریم. این تور آخرین شب نجومی دهه 80 خورشیدی و گشت رصدی پایانی سال 1389 نام دارد که ویژه آموزش شكار اجرام مسیه است که در كاروانسرای تاریحی مرنجاب برگزار می‌شود. چون در این روزها رویداد شگفتی اتفاق می‌افتد و آن این است که تمام اجرام آسمانی اعم از کهکشان ها و سحابی ها و … در یک شب قابل مشاهده و رصد خواهند بود و قرار است این اجرام را شکار کنیم!

رییس انجمن اماتوری نجوم ایران برای سفرهای نوروزی هم پیشنهاد جالبی دارد و می گوید: مکان هایی برای رصد نجوم وجود دارد که دیدنشان خالی از لطف نیست. جاهایی مثل چهار طاقی نیاسر و کویر مصر یزد که علاقه مندان می توانند این مکان ها را برای سفرهای نوروزی انتخاب کرده و از آسمان لذت بیشتری ببرند.

 
تهیه و تنظیم : پایگاه تکناز

تبلیغات