تبلیغات

تبلیغات

بهت صهیونیست ها از توانمندی دریایی ایران

مجموعه : مجله خبری
بهت صهیونیست ها از توانمندی دریایی ایران
جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: دلیل تبلیغات سوء رژیم صهیونیستی از حضور ناوگان نداجا در مدیترانه به سبب شگفت‌زدگی و جاخوردگی آنها از توانمندی و اقتدار ایران اسلامی است.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبری العالم، سیدعبدالرحیم موسوی در حاشیه آغاز به کار نخستین همایش سراسر طب پیشگیری و بهداشت دریایی روی شناورهای سطحی و زیرسطحی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه قسمت‌هایی در ارتش است که همیشه کار پیش‌بینی روند آینده را دارد، اظهار داشت: امروزه شاهد آن هستیم که ارتش به مرحله‌ای از اقتدار رسیده که ناوگروه‌های نیروی دریایی آن مایل‌ها از ساحل ایران دور شده و با عبور از کانال سوئز وارد دریای مدیترانه شده‌اند.

وی با اشاره به تحرکات اخیر ملت‌های منطقه افزود: عبور ناوگان نیروی دریایی ارتش از کانال سوئز بدون هیچ پیش‌بینی قبلی با حوادث اخیر خاورمیانه تلاقی پیدا کرده است.

جانشین فرمانده ارتش در مورد موضع گیری های همراه با ترس مقامات رژیم اشغالگر قدس پاسخ داد: رژیم صهیونیستی از حضور ناوگروه ایران در مدیترانه شگفت‌زده شده و جا خورده‌اند و به همین دلیل به فرافکنی و آغاز کارهای تبلیغاتی علیه حضور صلح‌آمیز نداجا در آن منطقه روی آورده اند.

 موسوی یادآور شد: با پیروزی انقلاب تمام قدرت‌های استکباری اعتقاد داشتند که نیروی هوایی و دریایی ارتش ایران چند ماه بیشتر دوام نمی‌آورد.

وی خاطرنشان کرد: اما امروزه آنها شاهد هستند که نه تنها این نیروها توانسته‌اند روی پای خود بایستند و با استقلال کامل اقتدار خود و ایران اسلامی را فریاد بزنند بلکه در کیلومترها دورتر از سرزمین ایران نیز حضور یافته‌اند.

این فرمانده ارشد ارتش افزود: مطمئنا کشورهای استکباری از اقتدار ارتش متعجب و رشک آنها سبب تبلیغات سوء علیه نیروهای نظامی ایران می‌شود.

 فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به عبور ناوگان این نیرو از کانال سوئز اظهار داشت: این توانمندی به دنیا ثابت کرد که تحریم‌های اعمالی علیه ایران نه تنها محدود کننده نبوده بلکه به فرصت تبدیل شده است.

وی همچنین اضافه کرد: پس از رسیدن ناوگروه ایران به بندر رازقیه در سوریه و استقرار آن، صحبت درباره برنامه‌های ناو گروه اعزامی را آغاز می‌کنیم.

 العالم دیروز  تصاویر اختصاصی عبور ناوگروه اعزامی نداجا از کانال سوئز را پخش کرد.

 این ناوگروه که هفته‌های گذشته از منطقه یکم نیروی دریایی در بندرعباس به آب‌های دور اعزام شده متشکل از دو شناور است و پس از سه دهه برای نخستین بار از کانال سوئز عبور کرده است.

 
تهیه و تنظیم : پایگاه تکناز

بهترین مجله خبری

بیشتر بخوانید
a

تبلیغات