تبلیغات

تبلیغات

ایران جزء 10 كشور برتر جهان در درمان ناباروری

مجموعه : مجله خبری
ایسنا- پیشرفت های خیره كننده علمی،تحقیقاتی و دستاوردهای متخصصین و دانشمندان كشور درزمینه درمان انواع ناباروری ها،ایران را در ردیف 10 كشور برتر دنیا در این زمینه قرار داده است.

دكتر محمد رضا نوروزی رئیس هفدهمین كنگره سراسری و دومین كنگره بین المللی باروری و ناباروری كشور با اعلام این خبر گفت:مشكلات مربوط به ناباروری، انواع بیماری ها و اختلالات ژنتیك ،جنسی،هور مونی،جنینی و مواردمشابه همواره از مهم ترین مشكلات زوج های جوان و جوامع در دنیاست.

اما خوشبختانه در سایه پییشرفت های علمی و،تخصصی پزشكان و متخصصین ایرانی در حال حاضر بیش از 95 درصد زوج های نابارور می توانند در داخل كشور بچه دار شوند.ضمن اینكه با استفاده از روش ها و درماانهای پیشرفته از شیوع و بروز انواع بیماری های ارثی ،ژنتیكی و اختلالات مختلف نیز پیشگیری شده و می شود.

نایب رییس شورای عالی نظام پزشكی كشور در ادامه گفت :ایران در خال حاضر قطب درمان انواع ناباروریها و اختلالات ژنتیكی،جنسی و جنینی با كیفیت عالی و هزینه های ارزانتر است.به همین خاطر طی سال های اخیر شاهد مراجعه چشمگیر بیماران خارجی به مراكز درمانی كشور هستیم.

دكتر نوروزی در ادامه با اشاره به جزئیات برگزاری هفدهمین كنگره سراسری باروری و ناباروری كشور و دومین كنگره بین المللی تصریح كرد:این كنگره از 11 تا 13 اسفند 89 با همت انجمن علمی تخصصی باروری و ناباروری ایران و همكاری وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشكی ،دانشگاههای علوم پزشكی سراسر كشور ،سازمان نظام پزشكی و با همكاری دفتر.Unfpa…سازمان ملل در ایران و انجمن های تخصصی مربوطه و با حضور بیش از هزار تن از متخصصین و شركت كنندگان داخلی و چندین میهمان و سخنران خارجی در تهران برگزار می شود.

به گفته وی در این كنگره مباحث مربوط به آخرین تحقیقات و دستاوردهای درمان ناباروری مانند مسائل ژنتیكی ،هورمونی،سلولهای بنیادی ،حفظ مادر وجنین در دوره بارداری ،عوامل غیر مستقیم در زمینه ناباروری ازجمله اختلالات جنسی ارائه خواهد شد.

 
تهیه و تنظیم : پایگاه تکناز

بهترین مجله خبری

بیشتر بخوانید
a

تبلیغات