تبلیغات

تبلیغات

دستگیری دزدان نردبام به دست در یوسف آباد تهران (+عکس )

مجموعه : مجله خبری
دستگیری دزدان نردبام به دست در یوسف آباد تهران (+عکس )
به گزارش تهران‌امروز چند روز پیش یكی از ساكنین منطقه یوسف آباد تهران با پلیس 110 تماس گرفته و گفت: دو مرد با گذاشتن نردبام روی دیوار منزلم قصد سرقت دارد.

با هماهنگی لازم ماموران كلانتری 125 خود را به مكان اعلام شده رسانده و موفق به دستگیری یكی از سارقان شدند.پس از بازداشت دزد، دختر صاحبخانه به ماموران گفت: بیشتر شب‌ها تا دیروقت بیدار مانده و مطالعه می‌كنم. حدود ساعت 3 نیمه شب بودم كه صدایی را از روی چینه حیاطمان شنیدم. پنجره را باز كرده و مردی میانسال را دیدم كه روی چینه ایستاده است. كمی كه دقت كردم نردبامی را زیر پای او دیدم. پرسیدم شما این جا چه كار دارید؟ نكند دزد هستید؟ولی مرد مشكوك با خونسردی گفت: نه دخترم، من دزد نیستم، مش‌ماشاءالله نظافتچی ام كه برای تمیز كردن دیوار منازل آمده ام. اما من قانع نشده و موضوع را به پدرم گفته و با داد و فریاد ما، همسایه‌ها به كمك آمده و این مرد را كه نردبام را برداشته و قصد فرار داشت به كمك ماموران دستگیر كردند.

متهم پس از انتقال به كلانتری با زدن به كوچه علی چپ برای منحرف كردن ذهن ماموران این سرقت را یك اتفاق دانست و گفت: بعد از خوردن شام و چای به آشپزخانه رفته و شروع به كشیدن شیشه كردم. آن‌قدر كشیدم كه دیگر از خود بیخود شده بودم. كمی كه هوشیار شدم یك مرتبه خود را روی دیوار خانه این آقا دیدم بدون اینكه بدانم كجا هستم و این نردبام مال چه كسی است؟ من نه سابقه سرقت دارم و نه خلافكارم فقط از روی ندانم كاری شیشه كشیده و پایم در این ماجرا گیر افتاد.

اما دروغ بودن این حرف‌ها با سپرده متهم به ماموران پایگاه سوم پلیس آگاهی برملا شد، چرا كه‌ متهم در آنجا انگشت نگاری شده و سوابق اعمال غیرقانونی وی رو شد.

مطالعه پرونده متهم نشان داد وی یك سال پیش از این 12 بار به خاطر جرائمی چون سرقت لوازم داخل خودرو، مغازه و منزل شناسایی و روانه زندان شده است اما پس از آزادی دومرتبه خلاف پیشه كرده و تبهكاری را از سر گرفت است.اصغر كه پس از انگشت نگاری دستش رو شده بود به 5 سرقت منزل در مناطق یوسف آباد و شهرك والفجر اقرار كرده و زیرآب همدست خود را نیز زد: در زندان با خلافكار سابقه د اری به نام قربان آشنا شدم و رفاقتمان ادامه پیدا كرد.

از حبس كه آزاد شدیم اتاقی در دروازه غار اجاره كردیم و برای گذراندن امورات خود تصمیم به سرقت گرفتیم. اما چون علاوه بر خرج روزمره شیشه هم مصرف می‌كردیم مخارجمان بالا زده بود و مجبور بودیم علاوه بر دزدیدن لوازم داخل خودرو به منازل هم دستبرد بزنیم.

ماموران با گرفتن نشانی اتاق اجاره‌ای متهم به آنجا رفته و قربان را در خواب دستگیر كردند.

آنها در بازرسی از منزل متهمین، چند حلقه انگشتر طلا، چند ساعت‌ مچی گرانقیمت، چند فلش مموری، دو تخته فرش و مقداری اشیای عتیقه پیدا كردند.

قربان نیز پس از به دام افتادن گفت: همراه «اصغر» به محله‌های خلوت می‌رفتیم و خانه‌هایی كه حفاظ نداشته و بالا رفتن از دیوار آنها راحت یا پنجره آنها باز بود را مورد سرقت قرار می‌دادیم.خودم بیرون ایستاده و اصغر از روی دیوار داخل حیاط می‌پرید و پس از باز كردن در من هم داخل می‌شدم. بعد از برداشتن اشیای كوچك و گرانبها هم پا به فرار می‌گذاشتیم.

با اطلاع به شاكیان پرونده چند تن از آنها در اداره آگاهی حاضر شده و یكی از آنها به افسر تحقیق پرونده گفت: پس از سرقت منزل متوجه شدم 4.5 میلیون تومان ازحساب بانكی ام كسر شده است. سراغ عابربانك رفتم ولی هیچ اثری از آن ندیدم. چون این دو سارق كارتم را دزدیده‌اند، مطمئنم آنها این پول را ربوده اند.

كارآگاهان هم با گرفتن استعلام از بانك متوجه شدند این مبلغ توسط قربان از كارت كم شده و به حساب خود وی واریز شده است.

سرهنگ كارآگاه محمدرضا ذاكر استقامتی در رابطه با این پرونده گفت: بررسی موشكافانه برای كشف سرقت‌های دیگر توسط این دو متهم همچنان در دستور كار كارآگاهان دایره مبارزه با سرقت‌های منزل قرار دارد و به دلیل اینكه هر دو متهم از سوابق زیادی در زمینه سرقت برخوردار هستند احتمال سرقت‌های دیگر نیز از آنها متصور است.

 
تهیه و تنظیم : پایگاه تکناز

بهترین مجله خبری

بیشتر بخوانید
a

تبلیغات