تبلیغات

تبلیغات

ثروتمندترین پادشاهان دنیا + تصاویر

مجموعه : مجله خبری
ثروتمندترین پادشاهان دنیا + تصاویر

به گزارش برنا، مؤسسه آماری فوربس فهرست ثروتمندترین پادشاهان جهان را منتشر کرد.

در میان فهرست 10 نفره ثروتمندترین پادشاهان جهان نام خاندان‌های سلطنتی کشورهای عربی بیش از دیگر کشورها به چشم می‌خورد.
 
 
اگرچه حاکمان جهان عرب نتوانسته‌اند گوی سبقت را از پادشاه تایلند به عنوان ثروتمندترین سلطان جهان بربایند، اما حضور معنی داری در فهرست ثروتمندترین پادشاهان جهان دارند.
 
ثروتمندترین پادشاهان دنیا + تصاویر
 
 طبق آخرین بررسی‌های فوربس، «بهومیبول آدولیادج» پادشاه مریض احوال و 82 ساله تایلند که مدت‌ها است بر کرسی سلطنت تکیه زده، حداقل 30 میلیارد دلار ثروت دارد.
 
«حاج حسن البولکیا»، سلطان 63 ساله کوچکترین کشور اسلامی جهان، برونئی در مقام دوم این فهرست قرار گرفته است.
 
ثروتمندترین پادشاهان دنیا + تصاویر
 
سلطان برونئی که علاقه زیادی هم به طلا و جواهر دارد و از کودکی در ظروف طلایی غذا می‌خورده، در قصری زندگی می‌کند که 1788 اتاق، 257 سرویس بهداشتی و 650 سوئیت مجزا دارد. این قصر که یکی از لوکس‌ترین خانه‌های موجود بر روی کره زمین است با مبلمانی به ارزش بیش از 150 هزار یورو تزیین شده است.
 
ثروتمندترین پادشاهان دنیا + تصاویر
 
سلطان برونئی که لوکس‌ترین هواپیمای اختصاصی دنیا را نیز در اختیار دارد، طلا و جواهراتش را هم به سالن هواپیما برده است. به طوری که حمام و جکوزی داخل هواپیما کاملا از جنس طلای ناب ساخته شده است.
 
ثروتمندترین پادشاهان دنیا + تصاویر

در ادامه فهرست فوربس نام ملک عبدالله، پادشاه 86 ساله عربستان سعودی با ثروتی بیش از 18 میلیارد دلار در کنار شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان حاکم 62 ساله امارات متحده عربی با 15 میلیارد دلار دارایی به چشم می‌خورد.

«محمد بن راشد آل مکتوم»، حاکم دوبی نیز در جایگاه پنجم فهرست ثروتمندترین پادشاهان جهان قرار گرفته است. ثروت آل مکتوم حدود 4.5 میلیارد دلار برآورد شده است.

پادشاه جوان مراکش، محمد ششم نیز که جایگاه هفتم فهرست ثروتمندترین پادشاهان جهان را به خود اختصاص داده، یکی دیگر از ثروتمندان جهان عرب است. وی که تنها 46 سال سن دارد، با سرمایه گذاری‌های وسیع در حوزه گردشگری توانسته ثروت خود را به بیش از 2.5 میلیارد دلار افزایش دهد.
 
ثروتمندترین پادشاهان دنیا + تصاویر

نفر هشتم این فهرست اشرافی، «شیخ حامد بن خلیفه آل ثانی» امیر 58 ساله قطر است که مجموع دارایی هایش به 2.4 میلیارد دلار می‌رسد و از رقیب مراکشی خود تنها 100 میلیون دلار کمتر ثروت به جیب زده است.

از آلبرت دوم، پادشاه موناکو که بگذریم، جایگاه دهم در فهرست ثروتمندترین پادشاهان جهان نیز به نام رهبر فرقه اسماعیلیه، «کریم آقاخان چهارم» ثبت شده است. وی که علاقه وافری به پرورش اسب دارد و در کشورهای ایرلند و فرانسه هم در این زمینه سرمایه گذاری کرده، ثروتی بالغ بر 800 میلیون دلار را به خود اختصاص داده است.

تهیه و تنظیم : پایگاه تکناز

بهترین مجله خبری

بیشتر بخوانید
a

تبلیغات