تبلیغات

تبلیغات

سخنان رهبر معظم انقلاب در بازدید از وزارت اطلاعات

مجموعه : جامعه و سیاست
سخنان رهبر معظم انقلاب در بازدید از وزارت اطلاعات
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ‌در بازدیدی شش ‏ساعته‌، از وزارت اطلاعات و نمایشگاه فعالیت‌های این وزارتخانه دیدن كردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، ایشان صبح امروز در بازدید از وزارت اطلاعات ضمن حضور در نمایشگاه فعالیتها و پیشرفتهای مختلف سربازان گمنام امام زمان(عج)، با مدیران، كارشناسان و كاركنان وزارت اطلاعات نیز دیدار كردند.

سخنان رهبر معظم انقلاب در بازدید از وزارت اطلاعات

رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای ورود به محل وزارت اطلاعات بر مزار سه شهید گمنام در این وزارتخانه حضور یافتند و ضمن قرائت فاتحه یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس را گرامی داشتند.

سخنان رهبر معظم انقلاب در بازدید از وزارت اطلاعات

ایشان سپس با حضور در نمایشگاه فعالیتهای وزارت اطلاعات، از نزدیك در جریان اقدامات و پیشرفتهای بخشهای مختلف وزارت اطلاعات قرار گرفتند.

حضرت آیت الله خامنه ای امروز همچنین در جمع مدیران، كارشناسان و كاركنان وزارت اطلاعات، ضمن قدردانی از تلاشهای مخلصانه و دلسوزانه سربازان گمنام امام زمان(عج)، این وزارتخانه را از معدود دستگاههای برآمده از انقلاب اسلامی خواندند و تأكید كردند: وزارت اطلاعات به همت نیروهای با ایمان، متعهد، متخصص، دلسوز و انقلابی خدمات بزرگی برای انقلاب انجام داده است و اكنون پایگاه عظیم مبارزه و جهاد در عرصة‌ جنگ  اطلاعاتی در دنیای امروز است.

سخنان رهبر معظم انقلاب در بازدید از وزارت اطلاعات

ایشان با اشاره به نحوة شكل گیری دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران بدست جوانانی مؤمن و انقلابی، خاطر نشان كردند: از امتیازات برجستة دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران، بومی بودن آن، و الگو نگرفتن از هیچ مجموعه اطلاعاتی در دنیا است.
رهبر انقلاب اسلامی، این مجموعه برآمده از انقلاب اسلامی را تركیبی از تلاش و توكل خواندند و افزودند: با توجه به ویژگیهای ممتاز این مجموعه، وزارت اطلاعات باید همواره در حد اعلای پایبندی به اصول و مبانی انقلاب و رعایت حدود شرعی و قانونی باشد.

حضرت آیت الله خامنه ای پایبندی به قانون و ضوابط را بسیار مهم دانستند و تأكید كردند: لازمة تعهد، تدین و تقوا، عمل به قانون و امید به آینده است.

ایشان با تأكید بر لزوم نگاه كلان، راهبردی و عمیق وزارت اطلاعات خاطر نشان كردند: طرح های بلند مدت خوبی در وزارت اطلاعات تهیه شده است اما باید طرح های جامع و راهبردی در دیگر موضوعات مهم تهیه و كامل شود زیرا اساسی ترین وظیفه این دستگاه تهیه طرح های عمیقِ بلند مدت است.

سخنان رهبر معظم انقلاب در بازدید از وزارت اطلاعات
حفظ انسجام در وزارت اطلاعات، لزوم نگاه فرا جناحی و فراگروهی، و دقت، حساسیت در قبال نفوذ دشمن و جریانهای معیوب فكری و سیاسی و استفاده از تجارب نیروهای مجرب از دیگر نكاتی بودند كه حضرت آیت الله خامنه ای به آنها اشاره كردند.
حضرت آیت الله خامنه ای در سخنان خود مدیران، كارشناسان و كاركنان وزارت اطلاعات را به اُنس با قرآن، نماز، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه و اخلاق متكی بر مبانی الهی توصیه كردند.

ایشان همچنین با قدردانی از وزیر اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود، بیداری اسلامی روز افزون كنونی در منطقه را حادثه ای فوق العاده عظیم خواندند و افزودند: تحولات كنونی در منطقه قطعاً در آینده جهان تأثیرگذار خواهد بود، بنابراین باید این تحولات را فعالانه رصد و ابعاد مختلف آن را بررسی دقیق كرد.

ایشان بیداری اسلامی كنونی در منطقه را الهام گرفته از انقلاب اسلامی ایران و نتیجه ایستادگی ملت ایران دانستند و تأكید كردند: جبهه استكبار و در رأس آن آمریكا به خوبی می دانند كه الگوی این حركت های مردمی، انقلاب اسلامی ایران است بنابراین تلاش دارند تا این الگو را تجربه ای ناموفق و شكست خورده جلوه دهند در حالیكه در مقابل عظمت جمعیت میلیونی مردم در 22 بهمن درمانده ‌اند .

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام و المسلمین حیدر مصلحی وزیر اطلاعات در سخنانی با اشاره به موفقیت های سالهای اخیر وزارت اطلاعات آنرا نتیجه حضور نیروهای مؤمن و جوان در كنار نیروهای انقلابی و با تجربه دانست و گفت: پایبندی به ارزشهای انقلاب اسلامی و بومی بودن دانش و تخصص، دو ویژگی بارز وزارت اطلاعات است كه موجب تحول در ابعاد مختلف فنی و اطلاعاتی شده است. وی با اشاره به جنگ نرم دشمن و همچنین تحولات كنونی منطقه خاطر نشان كرد: سربازان گمنام امام زمان (عج) اكنون از توان و ظرفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و رویكرد پیش دستانه و تهاجمی در دستور كار وزارت اطلاعات است.

در این دیدار نماز ظهر و عصر نیز به امامت حضرت آیت الله خامنه ای اقامه شد.

 
 
تهیه و تنظیم : پایگاه تکناز

تبلیغات