تبلیغات

تبلیغات

حکم دستگیری قذافی از سوی اینترپل

مجموعه : مجله خبری
حکم دستگیری قذافی از سوی اینترپل

 
به گزارش سرویس بین الملل برنا به نقل از الجزیره، این حکم برای 15 تن از اعضای خانواده و نزدیکان قذافی و همزمان با صدور اخطاریه بین المللی صورت گرفته است.

بر همین اساس، این حکم بازداشت شامل 8 تن از پسران قذافی و 7 تن از اعضای رژیم وی صادر شده است.

در همین حال، "لوییس مورینو" دادستان کل دادگاه جنایی بین المللی 2 روز پیش اعلام کرد دادگاه جنایی بین المللی پرونده ای برای تحقیق در جنایات قذافی تنظیم کرده است.

در همین حال تلاش ارتش لیبی برای پس گرفتن شهر زاویه در غرب این کشور از مخالفان به درگیری شدید بین 2 طرف تبدیل شده و هر 2 طرف می گویند کنترل زاویه، چهارمین شهر بزرگ لیبی را در دست دارند، ولی گفته های آنها به وسیله منابع خبری مستقل تأیید نشده است.

گزارش ها از کشته شدن حداقل ۵۰ نفر در این شهر که در نزدیکی طرابلس، پایتخت لیبی واقع است، خبر می دهد و همچنین در بندر نفتی رأس لانوف در شرق لیبی هم درگیری شدیدی بین هواداران معمر قذافی و مخالفان رخ داده است.

در همین حال در بنغازی، دومین شهر بزرگ لیبی نیز انفجار در یک انبار مهمات حداقل ۱۷ کشته برجای گذاشته و منابع بیمارستانی در این رابطه گفته اند به نظر می رسد که 2 انفجار در این انبار تصادفی بوده است.

نیروهای امنیتی همچنین در این درگیری ها با استفاده از گاز اشک آور به تظاهرات آرام مخالفان در طرابلس حمله کردند که گزارش های ارسالی از زاویه، بیانگر کشته شدن فرمانده شورشیان در این شهر است.

شاهدان در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز از تعداد زیاد کشته شدگان و مجروحان خبر داده اند و یک شاهد عینی گفت: "ما همین الان از بیمارستان برگشتیم و حداقل ۳۰ کشته دیدیم." به گفته او، بیمارستان پر از مجروح بوده است.

دولت لیبی همچنین از بازپس‌گیری بندر رأس لانوف خبر داد، ولی گزارش های مستقل این خبر را تأیید نمی کند.

همزمان، مأموران امنیتی دولت لیبی برای متفرق کردن معترضانی که پس از نماز جمعه در خیابان های طرابلس به تظاهرات پرداختند، به پرتاب گاز اشک آور متوسل شدند.

سرهنگ قذافی همچنان طرابلس و نواحی اطراف آن را در کنترل خود دارد و بر اساس آنچه شاهدان عینی می گویند، معترضان پرچم لیبی را به آتش کشیده اند.

پلیس تدابیر امنیتی وسیعی در منطقه در نظر گرفته و هواداران قذافی در خیابان ها ایستگاه های بازرسی مستقر کرده بودند.

 
تهیه و تنظیم : پایگاه تکناز

بهترین مجله خبری

بیشتر بخوانید
a

تبلیغات