تبلیغات

تبلیغات

كالا های افغانی در ایران

مجموعه : مجله خبری
سفیر ایران در افغانستان بر لزوم حضور سرمایه گذاران افغانی در ایران تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، فداحسین مالکی در همایش توسعه‌ روابط تجاری ایران و افغانستان با اشاره به برگزاری چند نمایشگاه تجاری از سوی ایران در افغانستان گفت: با وجود فراز و نشیب‌های تجارت و اقتصاد در دنیا روابط اقتصادی ایران و افغانستان در سال گذشته و سال جاری بسیار خوب ارزیابی می‌شود.

او با بیان این‌که در سال جاری با حضور هیات‌های تجاری دو کشور بخش عمده‌ای از موانع موجود میان روابط اقتصادی برطرف شد گفت: در قالب کمیسیون‌های مشترک در طی سه روز 80 نفر از صاحبان فکر در زمینه‌های مختلف با هم نشستند و موانع موجود را بر طرف کردند.

مالکی با اشاره به سفر هیات بلند پایه‌ای از سوی کشور افغانستان به ریاست معاون اول رییس جمهور به ایران بسیاری از موضوعات بررسی و حل شد گفت: شرایط پیش روی دو کشور بسیار خوب است و فرصت‌های مناسبی نیز برای همکاری مشترک وجود دارد.

سفیر ایران در افغانستان با بیان این‌که در آینده‌ای نزدیک محصولات کشور افغانستان را در ایران خواهیم دید، گفت: تمام موانع دولتی در این زمینه بر طرف شده است. خشکبار و مرکبات افغانستان از بهترین‌ها در دنیاست و دلیلی ندارد که از آنها در ایران استفاده نشود.

او گفت که پیشنهاد شده این محصولات کشور افغانستان از طریق بندرعباس و بندر چابهار به سایر کشورها صادر شود.

مالکی همچنین با اشاره به این‌که شرکت‌های مختلفی از کشورهای متعدد دنیا در ایران حضور یافته و پروژه اجرا می‌کنند، گفت: من اعلام می‌کنم که در پروژه‌های آینده باید از حضور سرمایه گذاران افغانی نیز در ایران استفاده شود چرا که این عده هم توان و هم مدیریت وتخصص لازم برای اجرای پروژه‌های مختلف در کشور را دارند.

 
تهیه و تنظیم : پایگاه تکناز

بهترین مجله خبری

بیشتر بخوانید
a

تبلیغات