تبلیغات

تبلیغات

معرفی میلیاردرهای دنیا جفری گیرین

مجموعه : مجله خبری
معرفی میلیاردرهای دنیا جفری گیرین
او که در نوجوانی به نواختن ترومپت در گروه موسیقی می پرداخت، برای آن‌که بتواند مخارج تحصیل خود در دانشگاه را فراهم آورد، در یک شرکت به‌عنوان بازاریاب تلفنی کالا شروع به‌کار کرد.

به گزارش عصر ایران ،جفری گیرین یکی از مطرح ترین سرمایه گذاران بخش املاک و مستغلات به شمار می رود. او در خانواده ای از طبقه کارگر جامعه آمریکا به دنیا آمد و از همان دوران کودکی به ارزش واقعی پول پی برده و راه و رسم پس انداز کردن را به سرعت آموخت.
 
وی در نوجوانی به نواختن ترومپت در گروه موسیقی می پرداخت و با گذراندن کلاس های فوق العاده  زودتر از دیگر دانش آموزان هم دوره خود از دبیرستان فارغ التحصیل شد. سپس برای آنکه بتواند مخارج تحصیل خود در دانشگاه را فراهم آورد در یک شرکت بازاریابی به عنوان بازاریاب تلفنی کالا شروع به کار کرد.
 
اما به واسطه استعداد و قدرت یادگیری بالای خود به سرعت پله های ترقی را طی کرده و توانست پستی مدیریتی را در آن شرکت به دست آورد. وی هم چنین در فصل تابستان برای نظارت بر مراکز بازاریابی شرکت به شهرهای مختلف آمریکا سفر می کرد.
 
همانطور که گفته شد گیرین در کنار فعالیت های کاری، توجه خاصی نسبت به تحصیلات آکادمیک از خود نشان می داد و پس از ورود به دانشگاه جان هاپکینز موفق شد تا مدرک لیسانس خود را در دو رشته اقتصاد و جامعه شناسی و تنها طی سه سال تحصیل کسب نماید.
 
پس از آن تمام توجه خود را بر فعالیت های تجاری و شغلی خود متمرکز کرد و توانست مبلغ 100 هزار دلار را پس انداز نماید. این امر سبب می شد تا گیرین از پشتوانه مالی مناسب برای تحقق آرزوی بزرگ خود که ورود به دانشگاه هاروارد بود، برخوردار شود.
رمز موفقیت
در زمان تحصیل در رشته ام بی اِی  در دانشکده بازرگانی هاروارد، گیرین با استفاده از باقیمانده پس انداز خود اقدام به خرید سه واحد مسکونی کرد و آنها را اجاره داد. این مسئله موجب شد تا به راحتی هزینه تحصیل و زندگی خود را تامین نموده و سرمایه گذاری های بیشتری را در بخش مسکن انجام دهد.
 
با ادامه این روند گیرین در زمان فارغ التحصیلی از هاروارد در سال 1979 مالک 18 واحد مسکونی شده بود و هزینه 4500 دلاری تحصیل در این دانشگاه رقم بالایی  برای او  به حساب نمی آمد.
 
چند سال بعد و با فروش این واحدهای مسکونی، وی به سرمایه ای بالغ بر یک میلیون دلار دست پیدا کرد. به اعتقاد او کسب سرمایه در بازار املاک و مستغلات به 10 درصد هوش و 90 درصد باقیمانده به شرایط حاکم بر این بازار بستگی دارد.
 
پس از کسب این سرمایه هنگفت، گیرین احساس کرد که فرصت های سرمایه گذاری مناسبی در مناطق ساحلی آمریکا وجود دارد، بنابراین در سال 1980 به لس آنجلس نقل مکان کرده و به ادامه فعالیت های خود در این منطقه پرداخت.
 
در سال 1991 سرمایه خالص گیرین از ارزشی بالغ بر 35 میلیون دلار برخوردار شده بود. این در حالی بود که همه چیز برای او تا زمان بروز بحران اقتصادی و تشکیل حباب قیمت مسکن خوب پیش می رفت. اما بعد از این مسئله و ایجاد رکود در بازار مستغلات، گیرین با بدهی های سنگینی مواجه شد.
 
اما این امر هرگز باعث ناامیدی وی نشد و توانست با پشتکار و تلاش فراوان فعالیت های تجاری خود را تا زمان بهبود نسبی شرایط اقتصادی ادامه دهد. گیرین مجبور بود تا همه چیز را از نو شروع نماید. به همین دلیل یکی از آپارتمان های خود را به قیمت 2 میلیون دلار به فروش رساند و به سرمایه گذاری مجدد در بازار مسکن پرداخت.
 
پشتکار و ممارست بی نظیر او در کار سبب شد تا در سال 2006 مالکیت 7 هزار واحد مسکونی اجاره ای را در اختیار داشته باشد و ارزش سرمایه خالص وی به رقمی بالغ بر 700 میلیون دلار برسد. دیگر شرایط سخت گذشته به اتمام رسیده و گیرین در حال وارد شدن به لیست میلیاردرهای جهان بود.
 
فعالیت های اخیر
آرزو و اشتیاق همیشگی گیرین این بوده است که جهان را به مکانی بهتر برای زندگی مردم تبدبل نماید. او حتی برای تحقق این آرزو تصمیم گرفت تا وارد دنیای سیاست شود و در سال 2010 از سوی حزب دموکرات آمریکا نامزد شرکت در انتخابات کنگره شد، اما در این عرصه به مانند دنیای تجارت از موفقیت چندانی برخوردار نبود و نتوانست به کنگره راه یابد.
 
پس از آن گیرین با سرمایه ای بالغ بر 10 میلیون دلار و همکاری برخی از دوستانش یک سازمان خیریه تاسیس کرد. وی هم چنین مبلغ 25 هزار دلار به گروه موسیقی پرلمن و 15 هزار دلار را به موسسه خیریه ای که توسط دوست وی دنی ریچ تاسیس شده است، اهدا کرد.
آموزه هایی از گیرین
جفری گیرین در طول زندگی خود با فراز و نشیب های بسیاری مواجه بوده است، اما همواره با موفقیت تمام موانع موجود در سر راه خود را پشت سر گذاشته است. از عوامل موفقیت وی می توان به پشتکار فراوان و عدم هراس از شکست در مسیر سرمایه گذاری اشاره کرد.
 
گیرین همواره از شکست های خود کسب تجربه کرده و از آنها به عنوان پلی به سوی موفقیت در آینده استفاده کرده است، و شاید مهم ترین نکته درباره زندگی و شخصیت وی همین باشد که هیچ گاه امید خود را به آینده از دست نداده است. به اعتقاد او پشتکار فراوان و کار صادقانه عواملی هستند که می توانند نتایج دلخواه  را در فعالیت های تجاری برای سرمایه گذاران به همراه داشته باشند.
 
در ظاهر شاید فعالیت و سرمایه گذاری در حوزه مسکن آسان و سرگرم کننده به نظر برسد اما برای کسب موفقیت در این مسیر باید از پایین ترین سطوح کار خود را آغاز کرد و  به تدریج برنامه ریزی های لازم برای کسب درآمد بیشتر در این بخش را انجام داد. نکته دیگری که گرین همواره بر آن تاکید دارد این است که " به اوج رسیدن آسان است اما همیشه در اوج ماندن بسیار دشوارخواهد بود."
 
تهیه و تنظیم : پایگاه تکناز

بهترین مجله خبری

بیشتر بخوانید
a

تبلیغات