تبلیغات

تبلیغات

2 وعده مهم احمدی نژاد برای سال 1390

مجموعه : مجله خبری
رئیس‌جمهور با بیان اینكه فعالیت‌های عمرانی در سال جاری دو برابر خواهد شد، خاطر نشان كرد: در بخش تولید، ‌صنعت، كشاورزی، خدمات و سرمایه‌گذاری نیز ایجاد 2.5 میلیون شغل در دسترس ملت ایران قرار خواهد گرفت و ظرفیت‌های ملت ایران این امید را بوجود آورده كه می‌توان در طول 3-2 سال مشكل بیكاری كشور را ریشه‌كن كرد.

به گزارش بولتن نیوز  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور اسلامی ایران در پیام نوروزی خود به مناسبت حلول سال نو شمسی ،با تبریك فرا رسیدن عید سعید نوروز به ملت بزرگ ایران و همه بشریت، سال گذشته را سالی سرشار از پیشرفت، عزت و كرامت برای ملت ایران دانست و گفت: به فضل الهی امسال سال عزت و پیشرفت بیشتر و كرامت روزافزون برای ملت ایران و ملت‌های جهان خواهد شد.

محمود احمدی‌نژاد در پیام نوروزی به مناسب حلول سال 1390 هجری شمسی با تبریك و تهنیت آغاز سال نو به محضر امام عصر (علیه‌السلام)، همه ایرانیان، رهبری عزیز، خانواده معظم شهیدان، ایثارگران و آزادگان و به همه بشریت اظهار داشت: نوروز یك جشن جهانی است. میراث فرهنگی و تاریخی هر ملت به منزله حافظه و ریشه و اركان هویت آن ملت است و همانطور كه اگر حافظه یك انسان از او گرفته شود، بی‌هویت و سرگردان می‌شود، یك ملت هم همین‌طور است و در صورت از دست دادن حافظه تاریخی و میراث فرهنگی خود به راحتی تسلیم شده و توسط هر كسی قابل مدیریت كردن است.

رییس‌جمهور با بیان اینكه میراث فرهنگی و تاریخی ملت ایران سرشار از توحید و عدالت، مهرورزی و پاكی و زیبایی است، خاطر نشان كرد: عید نوروز یكی از برجسته‌ترین میراث فرهنگی و تاریخی ملت ایران و از زیباترین جشن‌های انسانی است. مهربانی و بالندگی، نو شدن و همراهی با طبیعت، احساس تولد دوباره، كنار گذاشتن كینه‌ورزی‌ها، كدورت‌ها و بداخلاقی‌ها از ویژگی‌های نوروز است.

احمدی‌نژاد با طرح سوالی درباره علت زیبایی نوروز خاطر نشان كرد: نوروز یك یادآوری، بشارت و نشانه‌ای از خرمی دوران‌ها و بهار حقیقی انسان‌ها بوده و اشاره‌ای به نوروز حقیقی بشریت یعنی انسان كامل است كه به همین دلیل زیباست.

رییس‌جمهور افزود: نوروز عید مردم است و هر سال در این روز همه مردم شادمان هستند و علت شادی این است كه یك گام و یك سال به حقیقت بهار نزدیك شده‌اند.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینكه سال 89 سالی سرشار از پیشرفت، عزت و كرامت برای ملت ایران بوده است، گفت: ملت ایران به‌‌رغم طراحی های دشمنان و به قول خودشان تحریم فلج‌كننده، توطئه‌‌ها و فشارهای سنگین سیاسی، قله‌های گوناگون در عرصه‌های مختلف را یكی پس از دیگری فتح كردند.

رییس‌جمهور با بیان اینكه در عرصه‌ علم و فناوری دستاوردهای بزرگی نصیب ملت ایران شده است، خاطر نشان كرد: سال گذشته سرعت پیشرفت علمی ملت ایران چندین برابر متوسط سرعت پیشرفت علم در جهان شد. دستاوردهای گوناگونی در زمینه‌های هوا و فضا، نانوتكنولوژی، بیوتكنولوژی، شیمی، فیزیك، هسته‌ای، بهداشت و درمان و علم و فناوری در اختیار ملت ایران قرار گرفته است و امروز جوشش و شكوفایی علمی در ایران در حال وقوع است.

احمدی‌نژاد افزود: در عرصه عمرانی نیز در سال گذشته سرتاسر كشور به یك كارگاه بزرگ تبدیل شد و راه‌ها، راه‌آهن‌ها، بزرگراه‌ها، ‌دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، ‌فرودگاه‌ها، بندرها، كتابخانه‌ها و مراكز گوناگونی در دست ساخت قرار دارد.

رییس‌جمهور خاطر نشان كرد: در عرصه فرهنگی نیز امید و خودباوری در ملت ایران به جوشش درآمده و جوانان، هنرمندان،‌ دانشمندان و ورزشكاران كشورمان در هر عرصه‌ای كه وارد شدند، درخشیدند.

احمدی‌نژاد در ادامه اقدامات انجام شده در بخش اقتصادی را در سال گذشته بزرگ و درخشان توصیف كرد و گفت: در این سال طرح مسكن و سرمایه‌گذاری و تولید به سرعت ادامه پیدا كرد و بیش از یك میلیون و 600 هزار شغل به عنوان یك ركورد بی‌سابقه در ایران ثبت و ایجاد شد.

رییس‌جمهور با اشاره به آغاز طرح تحول اقتصادی در سال 89 گفت: هدفمند كردن یارانه‌ها به عنوان یك برنامه بسیار گسترده و تحول‌آفرین با همبستگی و همراهی و هوشمندی بی‌نظیر ملت ایران به خوبی آغاز شد و در مسیر اجرا قرار گرفت.

احمدی‌نژاد خاطر نشان كرد: اقدامات انجام شده و دستاوردهای مهم كشورمان در سال 89 نشان داد كه ملت ایران ظرفیت كارهای بزرگ را دارد و می‌شود كارهای بسیار بزرگ را به پشتوانه ملت انجام داد. ملت ایران نشان دادند كه ظرفیت و شایستگی نیل به قله‌های بلند پیشرفت و تعالی را به خوبی دارا هستند البته این همبستگی و هوشمندی مرهون عنایت و هدایت و مدیریت امام عصرعلیه السلام است.

رییس‌جمهور در ادامه وقوع تحولات و اتفاقات بزرگ در عرصه جهانی را در سال 89 مورد اشاره قرار داد و گفت: موج عظیم بیداری انسانی و حركت مردمی در جای جای عالم آغاز شده است. نوع نگاه، معیار ارزش‌ها و نوع رفتار انسان‌ها به ملت‌ها به سرعت در حال تغییر است. اتفاقاتی كه در منطقه ما در حال وقوع است بسیار مهم و بخشی از آن حركت اصیل و اصلی جهانی است كه گوشه‌هایی از آن هویدا شده است.

احمدی‌نژاد تصریح كرد: دشمنان بشریت و مستكبران با جمع‌آوری همه یاران و توان خودشان تلاش دارند كه خیزش و حركت مردمی را منحرف و به سمت منافع خودشان هدایت كنند اما نخواهند توانست.

رییس‌جمهور در ادامه با تأكید بر اینكه در سال 1390 حركت ملت ایران با شتاب روزافزون و سرعت بیشتر در زمینه‌های گوناگون ادامه پیدا خواهد كرد، گفت: به فضل الهی امسال سال عزت و پیشرفت بیشتر و كرامت روزافزون برای ملت ایران و ملت‌های جهان خواهد بود.

وی خاطر نشان كرد: در بخش فرهنگ و هنر با همت هنرمندان و اهالی فرهنگ، فرهنگ زیبا و الهی اسلامی – ایرانی تبیین، تدوین، منتشر و نهادینه خواهد شد و زیبایی‌های فرهنگی این سرزمین به عنوان بهترین هدیه تقدیم بشریت شده و موج فرهنگی ایرانی – اسلامی گسترش پیدا خواهد كرد.

احمدی‌نژاد خاطر نشان كرد: در عرصه علم و فناوری نیز قله‌های بزرگتر و جدیدتر در راه و در دسترس دانشمندان و عالمان ایران زمین است كه به فضل الهی فتح خواهد شد.

رئیس‌جمهور با بیان اینكه فعالیت‌های عمرانی در سال جاری دو برابر خواهد شد، خاطر نشان كرد: در بخش تولید، ‌صنعت، كشاورزی، خدمات و سرمایه‌گذاری نیز ایجاد 2.5 میلیون شغل در دسترس ملت ایران قرار خواهد گرفت و در این راستا ظرفیت‌های ملت ایران و تجربیات سال‌های گذشته این امید را بوجود آورده كه می‌توان در طول 3-2 سال مشكل بیكاری كشور را ریشه‌كن كرد.

احمدی نژاد گفت: در سال جاری طرح عمران روستاها و شهرها و طرح مسكن با گستردگی هر چه تمام‌تر در شهر و روستا ادامه پیدا خواهد كرد تا در آینده نزدیك مشكلی به نام مسكن برای جوانان و ملت ایران وجود نداشته باشد.

رئیس‌جمهور خاطر نشان كرد: طرح‌های فراوانی در زمینه‌های محرومیت‌زدایی، رفع فقر و كاهش فاصله‌ها در دست برنامه‌ریزی است كه به لطف خدا اجرای آن در سال جاری آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینكه در سال جاری طرح هدفمند كردن یارانه‌ها در بخش تولید و خدمات با گستردگی بیشتر ادامه پیدا خواهد كرد، اظهار داشت: صرفه‌جویی در مصرف انرژی و اصلاح‌ رفتار اقتصادی همچنان شعار امسال است.

احمدی‌نژاد تصریح كرد: باید همه ظرفیت‌های كشورمان فعال شده و همه استعدادها شكوفا شود و برای تحقق این اهداف بزرگ از همگان برای حضور، اندیشیدن، برنامه‌ریزی و كار دعوت می‌كنم.
رییس‌جمهور خاطر نشان كرد: در عرصه جهانی نیز تلاش برای اصلاح ساختارها و نظامات ظالمانه و ضدانسانی ادامه پیدا خواهد كرد و با تدبیر و برنامه‌ریزی و پافشاری بر حقوق ملت‌ها و بر عدالت در مقابل نظامات ناعادلانه و یكسویه امروز عالم خواهیم ایستاد.

دكتر احمدی‌نژاد با بیان اینكه جهان نیازمند نظام جدید و طراحی نوینی است، اظهار داشت: انسان موجودی جهانی است و باید جهانی بیندیشد و جهانی زندگی كند. سعادت حقیقی انسان در نگاه جهانی اوست و امروز به فضل الهی مرزهای موهوم در حال برچیده شدن بوده و مدیریت مادی و بریده از آسمان به پایان آمده و احساس واحد جهانی در همه ملت‌ها در حال شكل‌گیری است.

رییس‌جمهور خواست حقیقی ملت‌ها را توحید، عدالت، پاكی و صلح پایدار دانست و گفت: همه ملت‌ها به دنبال مهربانی و دوستی با یكدیگر هستند و این نوید رسیدن به موعود و وعده داده شده انبیاء، حاكمیت جهانی سرشار از زیبایی‌ها به رهبری انسان كامل است.

احمدی‌نژاد تصریح كرد: ملت ایران خواهان صلح، دوستی و رفاه برای همه ملت‌ها در سایه توحید و عدالت و برادری است و این در سایه حاكمیت عدالت‌گستر حقیقی محقق خواهد شد.

رییس‌جمهور با بیان اینكه مستكبران و دشمنان بشریت با تجمیع تمام توان و امكانات خود و با همه فریبكاری و توطئه‌گری خود در تلاشند تا افق نگاه و اندیشه ملت‌‌ها را از حقیقت اصلی به سمت منافع مادی قدرت‌های سلطه‌گر منحرف كنند، گفت: مستكبران می‌خواهند چشم، دل و اندیشه ملت‌ها را از حقیقت انسان كامل و عدالت و توحید و مهرورزی و زیبایی منحرف سازند، اما نخواهند توانست.

وی تصریح كرد: حركت رو به كمال، یك حركت قطعی و برگشت‌ناپذیر است و مدیریت جهان عاقبت متعلق به امام زمان(عج) است و البته دشمنان به خوبی از این موضوع آگاهی دارند.

رییس جمهور در خاتمه پیام خویش این اشعار را قرائت كرد: نسیم خوش بهار شوق پرواز پرستوها / رویش بنفشه‌ها، گل‌ها، بارش باران، لطف آسمان / تابش خورشید، گرمی دل، روشنی جان / فرصت دوباره زندگی از توست / شوق وصال و اشك زلال و نیكوترین حال / در هنگامه حلول نام تو بر زبان و یاد تو در صمیم جان جاریست / سلام بر تو ای بهار مردمان، سلام بر تو ای خرمی دوران.
ای دلبر ماه‌روی طناز / برقع ز جمال خود برانداز / تا دیده ز پرتو جمالت / چون جام جهان نما كنم باز.

 
تهیه و تنظیم : پایگاه تکناز

بهترین مجله خبری

بیشتر بخوانید
a

تبلیغات