تبلیغات

تبلیغات

۱۰۰ تا ۳۰۰ میلیون دلار هزینه در هفته برای جنگ

مجموعه : مجله خبری
۱۰۰ تا ۳۰۰ میلیون دلار هزینه در هفته برای جنگ

محاسبه میزان هزینه کرد امریکا و متحدانش در حمله به لیبی بسیار آسان است. هزینه چهار روز حمله امریکا و متحدانش به لیبی، صد‌ها میلون دلار هزینه در برداشته است. این در حالی است که با طولانی شدن این مداخله نظامی، هزینه‌های این جنگ برای امریکا سنگین‌تر خواهد شد.

به گزارش سرویس بین الملل «فردا» به نقل از وب سایت روزنامه تایمز چاپ هندوستان، اگر این مداخله نظامی در آینده نزدیک به پایان نرسد، هزینه‌های زیادی به بودجه امریکا تحمیل خواهد شد. بنابر آمار اعلام شده، روز سه شنبه نیروهای موتلف ۱۶۲ موشک دریا به خشکی را به سمت تاسیسات لیبی شلیک کرده‌اند، که قیمت هر یک از آنها رقمی در حدود ۱ تا ۵. ۱ میلیون دلار است. از سوی دیگر هواپیماهای B۲ نیز نزدیک به ۹۰۰ کیلو بمب را از آسمان بر سر مراکز دفاعی قذافی ریخته‌اند. این هواپیما‌ها مجموعا ۲۵ ساعت پرواز کرده‌اند که هزینه هر ساعت پرواز آنها حداقل ۱۰۰۰۰ دلار می‌باشد.

مرکز استراتژیک و ارزیابی بودجه نیز در تخمین این ماه خود اعلام کرد «منطقه پرواز ممنوع» هر هفته برای امریکا بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلیون هزینه در برخواهد داشت.

بودجه سال جاری امریکا که از ابتدای اکتبر آغاز خواهد شد، ۵۵۳ میلیارد دلار تعیین شده است. علاوه بر این ۱۱۸ میلیارد دلار نیز برای ادامه جنگ در افغانستان و عراق نیز پیش بینی شده است.

به گزارش «فردا» با افزوده شدن جنگ دیگری به جنگ‌های ناکام امریکا، جدای از هزینه‌های سیاسی، هزینه‌های اقتصادی فراوانی به امریکا تحمیل خواهد شد. این در حالی است که نمایندگان امریکا ماه گذشته به هنگام تصویب بودجه تلاش کردند تا هزینه‌های پنتاگون را کاهش دهند. آنها در این راه بسیاری از سوبسیدهای دولتی را که شامل حال شهروندان امریکایی می‌شد را از بودجه حذف کردند تا از این طریق هزینه‌های دولت را پایین بیاورند. حال باید دید مردم امریکا در این شرایط چه واکنشی از خود نشان خواهند داد.

 
تهیه و تنظیم : پایگاه تکناز

بهترین مجله خبری

بیشتر بخوانید
a

تبلیغات