تبلیغات

تبلیغات

بابا شاه در کنسرت رضا یزدانی

بابا شاه در کنسرت رضا یزدانی

رضا یزدانی خواننده موفق و بااخلاق موسیقی پاپ-راک که همواره به استفاده از ترانه های درجه یک به اندازه ساخت موسیقی و تنظیم آهنگ بها داده شب گذشته کنسرتهایی را به تهیه کنندگی برادران حاتم پور در برج میلاد برگزار کرد. کنسرتهایی در دو سانس که هر دو سانس sold out شده بود و حتی ترافیک منتهی به ورودیهای سالن همایشهای برج میلاد نیز مبین اقبال مثبت مخاطبان نسبت به این کنسرتها بود.

یزدانی در این کنسرتها قطعاتی از چهار آلبومی که تاکنون به بازار ارائه داده را اجرا کرد؛ قطعاتی همچون «شهر دل»، «مش رمضون»، «کارتون»، «شمال»، «کوچه ملی»، «میعادگاه»، «اتاق یخزده»، «ساعت 25 شب»، «حکم»، «رئیس»، «حس تاریخ»، «مرگ تدریجی یک رویا»، «کی فکرشو میکرد» و «لاله زار» که در این میان استقبال مخاطبان از قطعاتی همانند «کوچه ملی»، «مش رمضون» و «میعادگاه» فوق العاده بود به خصوص که تنظیم «مش رمضون» با آنچه در آلبوم «هیس» ارائه شده بود متفاوت بود و اورتور آن به شکلی کاملا مدرن ارائه شده بود.

هر کدام از سانسهای کنسرت یزدانی در دو قسمت با یک آنتراکت میانی ارائه شد که در این آنتراکت کلیپی که از تمرینات پشت صحنه گروه رضا تهیه شده بود پخش شد. به جز این برای تعدادی از آهنگهای اجراشده در این کنسرت کلیپهایی تهیه شده بود که در این بین کلیپ انیمیشن مربوط به «اتاق یخزده» یکی از بهترین ها بود. در این کلیپ تصویر یزدانی را به صورت کارتونی می دیدیم و داستان ترانه به بهترین شکل به صورت انیمیشن درآمده بود.

بابا شاه در کنسرت رضا یزدانی

هنگام اجرای قطعه «حکم» کلیپی پخش شد که در بخشی از آن تصویر زنده یاد خسرو شکیبایی بازیگر فیلم «حکم» به چشم می خورد

یکی از نکات جالب مربوط به این کنسرت حضور تعدادی از هنرمندان عرصه سینما و موسیقی در کنسرت بود. بهرام رادان، کامیبز دیرباز، لاله اسکندری، علی معلم، بابک حمیدیان، رویا تیموریان، امیر آقایی، حسن فتحی، روزبه نعمت اللهی، ملیکا شریفی نیا، هومن غفاری، همایون نصیری، محسن افشانی و هادی کاظمی از جمله این هنرمندان بودند. در این میان استقبال مخاطبان از هادی کاظمی یعنی بازیگر نقش «باباشاه» در مجموعه «قهوه تلخ» به شدت قابل توجه بود.

در بخشی از کنسرت دختر کوچک رضا یعنی پریا هم به دعوت پدر روی سن آمده و به هر کدام از اعضای ارکستر یزدانی یک شاخه گل هدیه داد.

ارکستر یزدانی در این کنسرت بسیار هماهنگ بوده و تمام تلاش خود را کردند تا قطعات کنسرت را با کیفیتی بالا بنوازند. در این میان کار میلاد عدل خاص که نوازنده گیتار الکتریک بود و ژستهای جالبی که به هنگام نواختن می گرفت به شدت با تشویق مخاطبان مواجه شد. میلاد در بخشی از کنسرت و به هنگام اجرای قطعه «شمال» هارمونیکا (ساز دهنی) نواخت. آرش زمانیان، مازیار احمدپور، پیام زمانی و یاور مراد دیگر نوازندگان ارکستر یزدانی بودند ضمن اینکه بهروز پایگان هم رهبری نوازندگان را برعهده داشت و علاوه بر کیبورد در هنگام اجرای قطعه «کی فکرشو می کرد» گیتار اسپانیش نواخت.

از جمله آهنگهایی که مخاطبان به طور مرتب درخواست اجرای آن را به یزدانی می دادند یکی قطعه «آبی» بود، دومی قطعه «خلیج فارس» و دیگری قطعه «تهران سیم آخر» که این آخری مربوط به فیلم «طهران تهران» است. در این میان «آبی» اجرا نشد و از «تهران سیم آخر» هم تنها ترجیع بند آن یعنی «اگه عاشقت نبودم پا نمیداد این ترانه…» اجرا شد اما به مانند اغلب کنسرتهای سالیان اخیر یزدانی، قطعه «خلیج فارس» که ترانه ای حماسی درباره خلیج فارس دارد به بهترین و به حماسی ترین شکل ممکن در انتهای کنسرت اجرا شده و مخاطبان به احترام کلام این آهنگ به طور ایستاده به تشویق رضا پرداختند.

بابا شاه در کنسرت رضا یزدانی

نورپردازی کنسرت رضا یزدانی از جمله ویزگیهای بارز و متمایز آن بود

هرچند صدای کنسرت در برخی قسمتها چنان که باید تنظیم نشده بود اما نورپردازی مراسم بسیار عالی و حتی منطبق با استانداردهای روز دنیا بود. یک نکته حاشیه ای مربوط به کنسرت آن بود که به خاطر پارکینگ سالن همایش که می بایست به طور رایگان در اختیار مهمانان مراسم قرار می گرفت مبلغ دو هزار تومان ورودی دریافت شد آن هم بدون توجه به این موضوع که وقتی تهیه کننده میلیونها تومان اجاره برای هر سانس اجرای کنسرت در برج میلاد هزینه می کند می بایست بخشی از این هزینه برای در اختیار گذاشتن رایگان پارکینگ در اختیار مخاطبان صرف شود اما مسئولان برج میلاد که حتی بخشی از ابتدای کنسرت را به پخش کلیپی که مربوط به تبلیغ فعالیتهای شان است اختصاص داده بودند، برای پارکینگ مجموعه هم پول دریافت کردند تا مشخص شود که این همه شعاری که در حمایت از حضور مخاطبان در این بزرگترین نماد شهری می دهند، پُزی بیش نیست!

تهیه و تنظیم : پایگاه تکناز

تبلیغات