تبلیغات

تبلیغات

آخرین اخبار از حمله نظامی غرب به لیبی

مجموعه : مجله خبری

19:27 – ‘نیکلا سارکوزی’، رئیس جمهور فرانسه آغاز عملیات نظامی علیه لیبی را اعلام کرد.

19:42 – دولت انگلیس از تشکیل ‘اتاق جنگ مشترک’ با آمریکا و فرانسه در پاریس، برای فرماندهی حمله نظامی به لیبی خبر داد.

20:31 – مقامات وزارت دفاع فرانسه از شلیک اولین موشک توسط هواپیماهای این کشور به سوی مواضع نیروهای معمر قذافی در لیبی خبر دادند.

20:45 – جت های جنگنده "سی اف-هجده هورنت" کانادایی روز شنبه برای مشارکت در عملیات نظامی بر ضد لیبی، عازم منطقه شدند.

20:53 – نخست وزیر ایتالیا: ایتالیا فعلا فقط پایگاه های خود را در اختیار عملیات نظامی علیه لیبی قرار می دهد.

21:10 – هواپیماهای فرانسوی یک خودروی نیروهای وفادار به قذافی را هدف قرار دادند.

21:35 -خبرگزاری رویترز در خبری فوری اعلام کرد: صلیب سرخ جهانی از همه طرف های درگیر در لیبی خواست به نیروهای امداد و آمبولانس ها اجازه دهنده تا به مجروحان کمک کنند.

21:48 – شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار به نقل از نخست وزیر کانادا اعلام کرد محاصره دریایی لیبی آغاز شده است.

22:12 – شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار به نقل از منابع وزارت دفاع فرانسه گزارش داد عملیات نظامی علیه لیبی بر اطراف بنغازی متمرکز است.

23:03 – شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار به نقل از منابع وزارت دفاع فرانسه اعلام کرد، حملات اولیه نیروی هوایی فرانسه به لیبی اهداف مورد نظر را نابود کرده است

یکشنبه 29اسفند

00:02 – خبرگزاری رویترز اعلام کرد؛ 110موشک کروز از زیر دریایی های امریکا و انگلیس به اهداف لیبی شلیک شده است.

00:08 – خبرگزاری رویترز گزارش داد؛ یک مسئول امریکایی گفت: سایتهایی در لیبی هدف قرار گرفته است که برای خلبانان نیروهای ائتلافی یا مردم لیبی تهدید بوده اند.

00:13 – جنگنده های فرانسه در چاچوب حملات هوایی به منظور سرنگونی حکومت معمر قذافی سایت های دفاع ضد هوایی در شهر تاجوراء واقع در ده کیلومتری شرق طرابلس را هدف حمله قرار دادند.

00:14 – خبرگزاری رویترز در خبری فوری از برازیلیا اعلام کرد؛ باراک اوباما رئیس جمهوری امریکا روز شنبه گفت: عملیات نظامی محدود امریکا با هدف حفاظت از جان شهروندان لیبی در برابر حملات نیروهای طرفدار معمر قذافی آغاز شده است.

00:18 – خبرگزاری شینهوا از واشنگتن گزارش داد؛ پنتاگون روز شنبه اعلام کرد: در حمله نظامی به لیبی، بیست سایت ضدهوایی در این کشور هدف قرار گرفت.

00:27 – خبرگزاری فرانسه در خبری فوری از واشنگتن گزارش داد؛ وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) روز شنبه اعلام کرد: انگلیس و آمریکا 110فروند موشک کروز به لیبی شلیک کرده اند.

00:30 – به گزارش خبرگزاری شینهوا از طرابلس؛ تلویزیون رسمی لیبی شنبه شب در خبر فوری اعلام کرد نیروهای دفاع هوایی این کشور یک فروند هواپیمای فرانسوی را در منطقه انجلیه در حومه طرابلس سرنگون کردند.

00:32 – به گزارش شبکه تلویزیونی فرانس24سخنگوی دولت لیبی اعلام کرد: برخی از کشورهای غربی با موشک به لیبی حمله کرده اند/ این موشک ها برخی مناطق را در طرابلس و مصراته هدف قرار دادند که باعث آسیب های فراوان به تاسیسات و غیرنظامیان شده است.

09:45 – وزیر امور خارجه قطر از آمادگی شکورش برای شرکت در حمله نظامی به لیبی خبر داد.

10:40 – دولت لیبی صبح روز یکشنبه از شورای امنیت سازمان ملل خواست، تا با برگزاری جلسه‌ای فوق العاده در خصوص حمله نظامی غرب به این کشور موافقت کند.

10:55 – معمر قذافی به نیرروهای ارتش دستور داد با گشودن درب انبارهای اسلحه، مردم این کشور را برای حفاظت از خاک لیبی مسلح کنند.

 

تهیه و تنظیم : پایگاه تکناز

بهترین مجله خبری

بیشتر بخوانید
a

تبلیغات