تبلیغات

تبلیغات

رانندگان ایرانی متخلف ترین رانندگان دنیا !! چرا ؟

مجموعه : مجله خبری
رئیس پلیس راه کشور گفت: پلیس با بیش از یک میلیون و 150 هزار خودروی متخلف از25 اسفند سال گذشته تاکنون برخورد کرده است.

به گزارش مهر، سرهنگ محمدرضا مهماندار با بیان اینکه با 400 هزار خودرو به دلیل سرعت و سبقت غیر مجاز در نوروز امسال برخوردشده است گفت: طی مدت یاد شده بیش از 37 هزار خودرو دارای تخلفات حادثه‌ ساز توقیف و گواهینامه حدود چهار هزار راننده نیز ضبط شده است.

وی با اشاره به شناسایی و برخورد با بیش از یک میلیون و 150 هزار خودروی متخلف گفت: برخورد با حمل مسافر در قسمت بار 59 درصد، انجام حرکات آکروباتیک و نمایشی 41 درصد، استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی 26 درصد، سبقت از سمت راست یا شانه خاکی 22 درصد، سرعت و سبقت غیر مجاز21 درصد و انحراف به چپ 17 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

سرهنگ مهماندار از برخورد با تخلفات حادثه ‌ساز 44 هزار خودرو مسافربر عمومی در نوروز امسال خبر داد و گفت: با اجرای طرح تشدید برخورد با تخلفات حادثه‌ ساز ناوگان حمل و نقل عمومی مسافربری، برخورد با تخلفات حادثه‌ساز این دسته از خودروها در نوروز امسال 25 درصد افزایش یافته است.

رئیس پلیس راه کشور همچنین از توقیف 22 هزار خودروی سواری، یک هزار و 500 دستگاه خودروی مسافربری و بیش از سه هزار خودرو باربری متخلف در نوروز امسال خبر داد و گفت: حدود 12 هزار خودرو نیز در این مدت تنها به دلیل حرکات مخاطره‌آمیز توقیف شدند.

وی به انجام تست سلامت و اعتیاد 11 هزار راننده ناوگان عمومی و بیش از یک هزار خودرو شخصی در طرح نوروزی امسال اشاره کرد و افزود: بر این اساس انجام تست سلامت رانندگان وسایط نقلیه عمومی نسبت به سال گذشته 4/4 درصد افزایش یافته است که بیشترین تست‌های انجام شده مربوط به استان‌های تهران، خوزستان و زنجان بوده است.

رئیس پلیس راه کشور ادامه داد: آمارها نشان می‌دهد بیشترین تخلف رانندگان در نوروز امسال به ترتیب سرعت غیر مجاز، عدم استفاده از کمربند ایمنی، سبقت غیر مجاز، استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی بوده است.

 
تهیه و تنظیم : پایگاه تکناز

بهترین مجله خبری

بیشتر بخوانید
a

تبلیغات