تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

170 كیلومتر سرعت = ابطال گواهینامه

مجموعه : مجله خبری
رئیس پلیس راهنمایی رانندگی نیروی انتظامی با اشاره به آغاز آخرین موج بازگشت سفرهای نوروزی و افزایش ترافیك پرحجم در جاده‌های كشور از توقیف خودرو و ابطال گواهینامه رانندگانی كه بیش از 170 كیلومتر در ساعت سرعت داشته باشند در كشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار اسكندر مومنی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از پاسگاه پلیس راه سمنان با اشاره به اینكه هر چه به روز 13فروردین نزدیكتر می‌شویم، حجم ترافیك در محورهای كشور افزایش می‌یابد، گفت: بر این اساس رانندگان باید حداقل سه برابر زمان معمول را برای بازگشت خود در مسیر لحاظ كنند.

وی با اشاره به اینكه 33 درصد تصادفات فوتی و جرحی كشور از شكل واژگونی و ناشی از خستگی و خواب آلودگی است به رانندگان توصیه كرد حتما امكانات كافی داشته و در روزهای پایانی نوروزی از شتاب و عجله پرهیز كنند.

رئیس پلیس راهنمایی رانندگی نیروی انتظامی با اشاره به اینكه بیشترین تلفات تصادفات نوروز در سال گذشته متعلق به روزهای 12 و 13 فروردین ماه بوده است، گفت: توصیه می‌كنیم شهروندان در روز طبیعت از منازل خود برای رفتن به طبیعت استفاده كنند.

وی با اشاره به اینكه طی دو روز آینده ماموران پلیس راه با سرعت و سبقت غیرمجاز به طور جدی برخورد می‌كنند، تصریح كرد: خودرو رانندگان متخلفی كه تخلفات حادثه ساز داشته باشند حداقل 3 روز توقیف می‌شود.

سردار مومنی از كاهش یك درصدی تخلف سرعت غیرمجاز در كشور خبر داد و گفت: دوربین‌های سرعت سنج مسیر تهران – سمنان كه در نوروز سال گذشته متوسط سرعت غیرمجاز را در این مسیر 135 كیلومتر در ساعت ثبت كرده بودند، این میزان در نوروز امسال به 126 كیلومتر كاهش یافته است. همچنین تخلف سرعت غیرمجاز نیز از دو درصد در سال گذشته به یك درصد در سال جاری كاهش یافته است.

وی در عین حال گفت: تعداد تخلف سرعت غیرمجاز بالای 170 كیلومتر در ساعت در محور تهران – سمنان نیز از 10 مورد در نوروز پارسال به 6 مورد در نوروز امسال كاهش یافته است.

وی در پایان تصریح كرد: آمارها نشان می‌دهد استانهای سمنان، اصفهان و كرمان بیشترین تصادفات واژگونی را در نوروز امسال كشور به خود اختصاص داده‌اند.

 
تهیه و تنظیم : پایگاه تکناز

تبلیغات