تبلیغات

تبلیغات

سال 90 :تولید پژو 206 دیزلی و خداحافظی با وانت پیکان

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو سال کاری 1390 را سال جهاد درعرصه تولید، افزایش بهره وری، کاهش هزینه ها و رضایت مشتریان نام گذاری کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از ایکوپرس، جواد نجم الدین در مراسم آغاز سال کاری 1390 درجمع کارکنان این گروه صنعتی اظهار كرد: با توجه به نام گذاری سال 1390 از سوی مقام معظم رهبری به سال "جهاد اقتصادی" باید درهمه عرصه‌ها از جمله تولید، خدمات پس از فروش، صادرات و عرضه محصولات جدید و جلب رضایت مشتریان جهادی فکر و عمل کرد.

* * هدف‌گذاری برای تولید 850 هزار دستگاه خودرو در سال جدید

وی با اشاره به برنامه های راه 1390 ایران خودرو افزود: امسال ایران خودرو 850 هزار دستگاه انواع خودرو سواری با کیفیت تولید و به بازار عرضه خواهد کرد.

او، افزایش تولید خودروهای کم مصرف، دست یابی به استاندارد زیست محیطی یورو 4 و توسعه سهم بازارهای داخلی و خارجی را از دیگر برنامه های راه 1390 ایران خودرو دانست.

وی با اشاره به کاهش سهم بازار ایران خودرو در سال های گذشته، اظهار داشت: ایران خودرو در سال گذشته توانست نزدیک به 50 درصد سهم بازار خودرو کشور را در دست گیرد که رکورد بالایی به شمار می رود.

مدیر عامل ایران خودرو دیدار مقام رهبری از ایران خودرو را مهم ترین رویداد سال گذشته عنوان کرد که ایجاد کمیته عالی کیفیت و ارتقای جهشی کیفیت محصولات از جمله دستاوردهای این دیدار بود.

* * رشد 40درصدی كیفیت محصولات در سال گذشته

وی افزود: در سال گذشته کیفیت تمامی محصولات ایران خودرو 40درصد ارتقا یافت و تمامی محصولات در رده کیفی خوب و خیلی خوب قرار گرفتند و سمند به رده خیلی خوب دست یافت.

نجم الدین خودکفایی کامل در اغلب محصولات به ویژه پژو206 را از دیگر دستاوردهای سال 1389 ذکر کرد که در سال جدید نیز ادامه خواهد یافت و آن را ناشی از آثار مثبت تحریم های اقتصادی دانست.

وی، خدمات پس از فروش فراگیر را از جمله نیازهای مهم مشتریان در سال های متمادی ذکر و اظهار كرد: در سال گذشته شبکه خدمات پس از فروش گسترش یافت و درسال جدید نیز کیفیت خدمات پس از فروش ارتقای جهشی خواهد داشت.

* * صادرات 30درصد از تولیدات سمند

او صادرات 40 هزار خودرو از جمله 35 هزار دستگاه سمند را که 30 درصد مجموع تولیدات این محصول بود، از دیگر دستاوردهای ایران خودرو در سال گذشته عنوان کرد و گفت: در سال گذشته برای نخستین بار دو بار تعدیل مثبت در سود شرکت داشتیم و ارزش سهام بیش از 3 برابر افزایش یافت که افتخار بزرگی برای ایران خودرو به شمار می رود.

وی افزود: پیش بینی بزرگ ترین سود عملیاتی در سال گذشته تحقق یافت و ایران خودرو توانست 1313 میلیارد تومان سود عملیاتی کسب کند.

مدیر عامل ایران خودرو شکستن رکورد تولید و فروش در بهمن ماه را از دیگر دستاوردهای شرکت در سال گذشته دانست و گفت: با اجرایی شدن قانون حذف یارانه ها، قیمت محصولات ایران خودرو دو تا پنج درصد کاهش یافت که کمک بزرگی به تثبیت قیمت ها به شمار می رود.

وی افزود: در سال گذشته سورن ELX به بهره برداری رسید و پژو207 آی، سمند SE و سوزوکی 2400 سی سی به بازار عرضه شدند. همچنین ایران خودرو بابل با ظرفیت تولید 15 هزار دستگاه پارس ELX و سمند سریر و ایران خودرو فارس برای تولید پارس و سمند به بهره‌برداری رسیدند.

او راه‌اندازی موتورسازی سه برای تولید موتورهای کم مصرف و انبار مکانیزه قطعات را از دیگر رویدادهای مهم سال گذشته دانست و گفت: درسال جدید، توسعه موتورهای کم مصرف و استانداردسازی در دستور کار قرار دارد و تمامی محصولات به ایربگ راننده مجهز می شوند.

* * تجهیز تمامی خودروها به استاندارد یورو4 در نیمه دوم امسال

مدیر عامل ایران خودرو تولید انبوه رانا در شهریور ماه و عرضه سمند جدید با طراحی کاملا ایرانی و برخوردار از فناوری روز جهان را از رویدادهای مهم سال جدید ذکر کرد و گفت: در نیمه دوم امسال تمامی خودروها به استاندارد یورو 4 دست خواهند یافت.

* * تولید پژو206دیزلی

وی بر لزوم تسریع در تولید موتور دیزل ملی تاکید کرد و از تولید موتور EF7 توربوشارژ خبر داد و گفت: در سال جدید علاوه بر تولید پژو206 با موتور دیزلی، تیراژ تولید روزانه این محصول به 1200 دستگاه و سمند از 700 به هزار دستگاه افزایش می یابد.

* * عرضه وانت سمند به جای وانت پیکان

وی همچنین از شروع به کار ایران خودرو آذربایجان و عرضه وانت سمند به جای وانت پیکان خبر داد و گفت: با توسعه موتورهای کم مصرف، میانگین مصرف سوخت محصولات ایران خودرو از 7.9 به 7.5 لیتر در هر 100کیلومتر کاهش خواهد یافت.

او افزود: در افق 1404 صنعت خودرو ایران به جایگاه نخست صنعت خودرو منطقه دست می یابد و در بین خودروسازان آسیا از ششم به پنجم و در بین خودروسازان جهان از 12 به 11 خواهد رسید و تولید سالانه آن به سه میلیون دستگاه افزایش می یابد که یک میلیون دستگاه آن به بازار جهانی صادر خواهد شد.

وی تولید محصولات تجاری در افق 1404 را نیز 120 هزار دستگاه ذکر کرد که 30 هزار دستگاه آن صادر خواهد شد.

 

تهیه و تنظیم : پایگاه تکناز

تبلیغات