تبلیغات

تبلیغات

مكالمه بیش از 50 دقیقه با تلفن همراه ممنوع شد !!!

مجموعه : پزشکی و سلامت
پژوهشگران علوم پزشكی موسسه ملی بهداشت آمریكا اعلام كردند كه استفاده طولانی مدت (بیش از 50 دقیقه) از تلفن های همراه، موجب مصرف قند می شود و می تواند سلول های مغز انسان را تغییر دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری كشور، این محققان دریافتند امواج رادیویی تلفن های همراه بخش هایی از مغز را كه در مجاورت آنتن تلفن همراه است، فعال تر می كند.
 
در این گزارش آمده است: 50 دقیقه صحبت با تلفن همراه می تواند میزان فعالیت های مغزی را تا 7درصد افزایش دهد اما تاكنون نشانه های از آسیب دیدگی به علت نزدیك بودن تلفن همراه به سر كاربران، حاصل نشده است.
 
همچنین نتایج بررسی ها، حكایت از افزایش میزان فعالیت مغزی متناسب با شدت میدان الكترومغناطیسی در بخش هایی از مغز در معرض تلفن همراه دارد.
 
بر اساس این گزارش، تلفن های همراه برای برقراری ارتباط از امواج رادیویی استفاده می كنند و این امواج می توانند میدان های الكترومغناطیسی كوچكی به وجود آورند كه توسط مغز و سر انسان جذب می شوند.
 
محققان می گویند در مغز افرادی كه به مدت 50 دقیقه مداوم با تلفن همراه صحبت می كنند در منطقه نزدیك به آنتن، متابولیسم قند مغز افزایش می یابد كه نشانه فعالیت مغزی است.

 
تهیه و تنظیم : پایگاه تکناز

تبلیغات