تبلیغات

تبلیغات

تبدیل متن SMS به گفتار فارسی ممکن شد

نرم افزار تبدیل متن به گفتار فارسی با قابلیت خواندن پیامک با 6 صدای مختلف برای استفاده روی تلفن همراه تولید و به بازار عرضه شد.

به گزارش مهر، نرم‌افزار تبدیل متن به گفتار فارسی – پیامک خوان رسا – می‌تواند به کاهش سوانح رانندگی، آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان، افزایش استقلال عمل افراد نابینا و کم بینا، تسهیل استفاده از موبایل برای افراد سالمند، تسهیل برقراری ارتباط کلامی افراد ناشنوا با افراد شنوا و تسهیل دسترسی به محتوای پیامک دریافت شده برای تمام کاربران به ویژه افرادی که که به هر دلیل در خواندن سیستم نوشتاری پیامک (فارسی یا پینگلیش) دچار مشکل هستند، کمک کند.

خواندن پیامک با 6 صدای زن، مرد و کودک و امکان ارسال چند صفحه پیامک تنها با هزینه یک پیامک از جمله ویژگی های این نرم افزار است همچنین از دیگر ویژگی‌های این نرم‌افزار می توان به خواندن متن پیامک با حروف فارسی و حروف انگلیسی، خواندن متون مختلط فارسی و انگلیسی، خواندن متن با حرکت بر روی خطوط پیامک، خواندن واژه فعلی، واژه قبل و واژه بعد با کلید میانبر و قابلیت ارسال پیامک بصورت گویا واج به واج و کلمه به کلمه و کل جمله اشاره کرد.
 
این نرم افزار ایرانی قابلیت ارسال چند صفحه پیامک در یک پیامک و کاهش چشمگیر هزینه‌ها، قابلیت انتخاب از میان 6 صدای زن، مرد و کودک، تنظیم بلندی صدا، سرعت خواندن پیامک، زیر و بمی صدا و اندازه نوشته پیامک و قابلیت اعلام شکلک‌ها را دارد.
 
نرم‌افزار شرکت گیتی افروز تابان به عنوان خلاقانه‌ترین اثر چهارمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال برنده تندیس زرین شده و علاوه ‌بر اخذ گواهی تایید فنی نرم‌افزار از شورایعالی انفورماتیک، موفق به دریافت گواهی تایید از دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز شده است.

 
تهیه و تنظیم : پایگاه تکناز

تبلیغات