تبلیغات

تبلیغات

تصاویر حرکت متحصنین به سوی بحرین

مجموعه : گالری عکس روز
تصاویر حرکت متحصنین به سوی بحرین
کاروان دانشجویان بوشهری که با تلاش‌های زیادی موفق به تهیه دو فروند لنج باری و حرکت به سمت بحرین شده بودند، در میانه راه توسط مرزبانان دریایی ایران متوقف شد و به بوشهر بازگشت.


به گزارش فریاد، جوان یکی از لیدرهای دانشجویان متحصن که نخواست نامش فاش شود، در گفت و گو با فریاد جوان اظهار داشت: تحصن ما سه روزه نبود و این اشتباهی بود که برخی رسانه‌ها انجام دادند. ما قصد داشتیم تحصن را تا زمانی که برایمان کشتی فراهم کنند ادامه دهیم.
تصاویر حرکت متحصنین به سوی بحرین

این فعال دانشجویی ادامه داد با تلاش‌های انجام شده، مسئولین دو فروند لنج باری در اختیار ما قرار دادند تا با آن به سمت بحرین حرکت کنیم. در ساعت 12:10 حدود 150 نفر دانشجو از اسکله جلالی بوشهر سوار بر لنج‌ها شدیم و به سوی بحرین حرکت کردیم. چند کیلومتری از بوشهر فاصله نگرفته بودیم که نیروهای مرزبانی ایران جلوی حرکت ما را گرفتند.
این دانشجو تصریح کرد برخلاف ادعای برخی رسانه‌ها، این حرکت به هیچ عنوان نمادین نبوده و ما واقعا قصد رفتن به بحرین را داشتیم.

تصاویر حرکت متحصنین به سوی بحرین

محمد حیدری از مسئولین بسیج دانشجویی بوشهر نیز گفت: شاید نتوانستیم به بحرین برویم اما قصد ما این بود که صدایمان را به گوش جهانیان برسانیم که بحمدلله در این امر موفق شدیم.

تصاویر حرکت متحصنین به سوی بحرین

گفتنی است، این حرکت شجاعانه دانشجویان بوشهری بازتاب وسیعی در رسانه‌های ایران و جهان داشت به طوری که رادیو اسرائیل عصر روز جمعه در اقدامی سراسیمه مدعی شد: این افراد دانشجویانی استشهادی بوده‌اند و نیروهای مرزبانی برخی کشورهای عربی مانع حرکت این کاروان شده بودند.

تصاویر حرکت متحصنین به سوی بحرین

پایگاه خبری ـ تحلیلی جوانان استان بوشهر حرکت انقلابی و عاشورایی این دانشجویان را می‌ستاید و از خداوند منان برای آنان توفیق جهاد فی سبیل الله را مسئلت می‌نماید.

جلوگیری نیروهای مرزبانی از حرکت کاروان دانشجویی
منبع:تابناک
 
 

تبلیغات