تبلیغات

تبلیغات

میهمانی به صرف ماكارونی ! + عكس

مجموعه : مجله خبری
میهمانی به صرف ماكارونی  ! + عكس
سرویس دفاع مقدس «تابناک» ـ در اطراف رود كرخه چادر زده بودیم. آن روزها برای غلبه بر روزمرگی و تكرار، كارهای با نشاطی می‌كردیم. مثلا هر از چندگاهی بچه‌های تسلیحات جدای از گردان بساط همبرگر و سوسیس و … رو بر پا می‌كردند و شهید صادق نوری هم از كیك و كاكائو و اسمارتیز چیزی كم نمی گذاشت و به همین خاطر اسم چادر تسلیحات به «چادر قنادی» تغییر كرده بود.

یك روز كه قصد رفتن به مرخصی را داشتم، به «حمید پایدار» كه مسئول تداركات گردان بود. گفتم: «دارم به مرخصی می‌روم و در برگشت ماكارونی می‌خرم و تو هم مقداری گوشت چرخ كرده از آشپزخانه لشكر تهیه كن تا یك ماكارونی درست و حسابی به راه بیندازیم و از این آبگوشت هر روزی حتی برای یك وعده هم شده رها شویم.»

حمید قبول كرد و همه چی رو به راه شد. طرفای ساعت 10 صبح بود كه بعد از كارهای معمول آب رو جوش كردیم و ماكارونی‌ها رو در آب جوش قرار دادیم و دیگ رو بار گذاشتیم و حمید برای آوردن غذا به طرف آشپزخونه حركت كرد. البته قبل از اون بهش گفتم فكر می‌كنم باید آب هم بهش اضافه كنیم كه او گفت نه بابا آب نمی خواد ولی بعد از رفتنش من به نظر خودم عمل كردم و كتری آب رو توش خالی كردم.

به هر حال قبل از اینكه بیاد ما هم كادر گردان رو گفتیم كه امروز هیچكس غذا نگیره و بیان چادر تسلیحات و ناهار رو اونجا میهمان ما باشند.

میهمانی به صرف ماكارونی  ! + عكس
شهید تاراس (نفر اول راست) آمد و حاج كریمی (پرسنلی گردان) علی عمیره (تبلیغات) عباس نصیری و چند نفری دیگه هم بعدا آمدند و خیلی سنگین و رنگین و به صورت تقریبا رسمی در این میهمانی نشستند و طبق معمول ماشین غذا آمد و غذا را تقسیم كرد و رفت و كادر هم طبق توصیه ما غذا نگرفت و همه منتظر ماكارونی.

حمید بعد از كارش اومد و سفره‌ها كه همون روزنامه‌های معروف باشند رو پهن كردیم و این عكس رو گرفتیم و درب دیگ رو برداشتم و خواستم با چنگال محتویات رو هم بزنم كه دیدم چنگال در ماكارونی (شما بخونید بتن) فرو نمیره. نگاهی به دیگ انداختم و نگاهی به چشمای منتظر و بعد از اون صدای حمید بلند شد كه گفت: رضا آخرش كار خودتو كردی؟!!!

رو به جمع كردیم و گفتم: ببخشید اشكالی پیش اومده و در یكی از فرمول‌های طبخ اشتباهی رخ داده كه امروز رو باید بدون ناهار به شب برسونید!

بعد هم یواشكی سرم رو پایین انداختم و از جلوی انظار دور شدم.

راوی: جهانی مقدم ـ گردان كربلا

 
 
آشنایی با فرزندان رهبر انقلاب (+عکس)
نامه ای از «شهید آوینی»به برادرش در «آمریکا»
گفت وگو با یكی از آزادگان سرافراز دفاع مقدس
آزادگان 8 سال دفاع مقدس در قاب تصویر
آزادگان به میهن اسلامی خوش آمدید
تصاویر کمتر دیده شده از سید حسن نصرالله
راز جاودانگی امام خمینی (ره) از نگاه مقام معظم رهبری
شهادت محمد منتظر قائم در طبس
خاطرات امام خمینی
عکس های تکی از مقام معظم رهبری سید علی خامنه ای
خواندنی ترین خاطره دفاع مقدس
شعر: سروده هایى از مقام معظم رهبرى
اسراری در وصیت نامه شهید جباری
جنگ ایران و عراق
سنگری به اهمیت پیروزی
زنی كه هفت بار در جبهه مجروح شد(عكس)
آیت‌الله خامنه‌ای از دیدگاه دوست و دشمن 2
آیت‌الله خامنه‌ای از دیدگاه دوست و دشمن
 

تبلیغات