تبلیغات

تبلیغات

عکسهای حیواناتی با اندام مصنوعی

عکسهای حیواناتی با اندام مصنوعی
حیوانات به دلایل مختلفی از جمله جنگ و شکار دچار نقص عضو می‌شوند و از این رو با افزایش نفوذ انسان در طبیعت، میزان استفاده از اندامهای مصنوعی در میان حیوانات نیز افزایش پیدا کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حیوانات بر خلاف اینکه گاه به واسطه ابعاد بزرگ بدن، ویژگی‌های رفتاری و یا زیستگاهی که در آن زندگی می‌کنند، آسیب ناپذیر به نظر می‌آیند اما واقعیت این است که حیوانات به شدت در معرض انواع آسیبها و حوادث طبیعی و غیر طبیعی قرار دارند.

این آسیبها گاه به اندازه‌ای شدید هستند که منجر به قطع عضو حیوانات مختلف می‌شود و در این هنگام است که حیوانات نیز به اندامهای مصنوعی نیاز پیدا می‌کنند.

از دلفین‌هایی که دم خود را از دست داده‌اند گرفته تا اسب‌های بی پا، استفاده از اندام‌های مصنوعی حیوانات روز به روز افزایش پیدا می‌کنند، در ادامه برخی از جدیدترین حیواناتی که در پی حادثه‌ای ناچار به استفاده از اندامهای مصنوعی شده‌اند را می‌بینید:

فوجی و دم مصنوعی‌اش
عکسهای حیواناتی با اندام مصنوعی
فوجی دلفین پوزه درازی است که در سال 2002 در پی حادثه‌ای ناشناخته 75 درصد از دم خود را از دست داد و مجبور به استفاده از دم مصنوعی شد. در این تصویر فوجی در سال 2007 در حال دریافت دم مصنوعی دیده می‌شود گفته می‌شود این دلفین اولین دلفینی در جهان است که دم مصنوعی دریافت کرده است. مقامات آکواریوم اوکیناوا چورائومی می‌گویند دم لاستیکی به فوجی امکان شنای سریعتر و پرش بلندتر خواهد داد.

چرخ‌ها به جای دست‌ها
عکسهای حیواناتی با اندام مصنوعی
هوپا، سگ چهار ساله‌ای که به صورت مادرزاد بدون دست متولد شده و یک دانشجوی هنر برای اینکه به راه رفتن این سگ کمک کند، این تدبیر را اندیشیده است.

پای گچی برای یورتمه رفتن
عکسهای حیواناتی با اندام مصنوعی
یک گروه حمایت از حیوانات ماچو را در کنار جاده در حالی یافتند که پایش به شدت آسیب دیده بود و باید سریعتر قطع می‌شد، از این رو برای این حیوان پای مصنوعی از گچ ساخته شد تا بتواند به زندگی خود ادامه دهد.

لاک پشت چرخدار
عکسهای حیواناتی با اندام مصنوعی
دامپزشکان هرگز نفهمیدند آروا، لاک پشت آفریقایی در پی چه حادثه‌ای پاهای خود را از دست داده است اما این نقص عضو آروا را از ادامه زندگی باز نداشت زیرا دامپزشکان تخت چرخداری را برای او طراحی کردند که به لاک او بسته شده و امکان راه رفتن را برایش به وجود می‌آورد.

قربانی جنگ
عکسهای حیواناتی با اندام مصنوعی
متخصصان در آگوست سال 2005، یعنی 6 سال پس از زمانی که موتالا پا به میدانی پر از مین در میانمار گذاشته و پای چپ جلویی خود را از دست داد، پای مصنوعی را برای این فیل طراحی کردند.

عکسهای حیواناتی با اندام مصنوعی  
با اینکه پانداها حیواناتی مهربان و دوست داشتنی به نظر می‌رسند، ظاهرا خشم آنها نیز می‌تواند ترسناک باشد، این پاندای ماده بزرگ در سال 2007 در نبردی با دیگر پانداها پنجه پیشین خود را از دست داده و در انتظار دریافت پنجه مصنوعی به سر می‌برد.

 
 

تبلیغات