تبلیغات

تبلیغات

بازیگران ایرانی و مراسم هالیوودی در ایران + تصاویر

بازیگران ایرانی و مراسم هالیوودی در ایران + تصاویر

مهر:برگزاری مراسم فرش قرمز برای آغاز اکران فیلم‌های سینمایی در هالیوود از جمله مراسمی است که همواره مورد توجه اهالی سینما قرار دارد. مراسمی که بیشتر با فضا و بافت فرهنگی حاکم بر آن مکان همخوانی داشته و چه بسا که فرصتی است برای خودنمایی و نمایش هنرپیشه‌های هالیوودی و در نهایت برگزاری شوی لباس و …

 این مراسم در ایران طی یکی دو سال گذشته از سوی عده ای به درست و یا غلط از هالیوود به عاریت گرفته شد تا محملی باشد برای رونق اقتصاد سینمای ایران و یا به تعبیری جبران تبلیغات ناکافی فیلمهای روی پرده.

در واقع مراسم فرش قرمز در ایران به این بهانه برگزار شد که ابزار و تبلیغات کافی برای جذب مخاطب وجود ندارد و این مراسم فرصتی است برای فروش بیشتر فیلم در آستانه اکران!

اما این مراسم درهالیوود به بهانه یک نظرسنجی اولیه و تست اولیه فیلم برای اکران عمومی آغاز می شود ولی حضور بازیگران وعوامل فیلم روی فرش قرمز فرصتی ایجاد می کند برای نمایش مد و زیبایی. سوءفرصتی که در ایران نیز به غلط و بدون در نظر گرفتن عرف جامعه در حال شکل گیری است.

بازیگران ایرانی و مراسم هالیوودی در ایران + تصاویر
هر چند کمبود ابزار تبلیغاتی برای فروش و جذب مخاطبان سینما دستمایه برگزار کنندگان چنین مراسمی است اما جای این سئوال باقی است که تقلید کورکورانه از یک مراسم مغایر با عرف مناسب تر است یا پیش بینی راه اندازی یک شیوه تبلیغاتی خلاقانه که هویت ایرانی اسلامی در آن مشهود باشد.

سیروس تسلیمی از تهیه کنندگان سینمای ایران در این زمینه به خبرنگار مهر گفت: برگزاری فرش قرمز در واقع یک کپی‌برداری از سینمای هالیوود است که البته برپایی این مراسم در ایران کارکرد واقعی خود را از دست داده است. این مراسم سنخیتی با فرهنگ مردم ایران ندارد و علاوه بر این نمی‌تواند نقش موثری در معرفی یک فیلم داشته باشد.این مراسم هیاهوی بسیار برای هیچ است.

محمد قهرمانی که تهیه کنندگی فیلمهایی چون خاک و آتش، گیرنده و شکارچی شنبه را بر عهده داشت درباره برگزاری مراسم فرش قرمز در ایران به خبرنگار مهر گفت: "در سینمای ایران این سنت وارداتی گاهی با ویژگی‌های فرهنگی ما همخوانی ندارد و مهمتر از آن تجربه نشان داده در جذب مخاطب بیشتر برای فیلم‌ها موثر نیست..

بازیگران ایرانی و مراسم هالیوودی در ایران + تصاویر
قهرمانی گفت: در آیین و باورهای ایرانی تجلیل از هنرمندان ستودنی است، اما چه بهتر که برای تقدیر شایسته از هنرمندان و اهالی فرهنگ به دنبال روش‌هایی باشیم که ریشه‌های فرهنگی و دینی در جامعه ما داشته‌ و بومی و ملی باشند."

اما نگاهی به پیشینه برگزاری رسمی مراسم فرش قرمز در ایران نشان از آن دارد که "محاکمه در خیابان" ساخته مسعود کیمیایی اولین فیلمی بود که از برکات برگزاری مراسم فرش قرمز برخوردار شد تا بازیگران این فیلم و عوامل آن در سینمایی در جنوب شهر گرد هم آیند و آغازگر سنتی باشند که با بافت فرهنگی ایران همخوانی نداشته و بدحجابی حاکم بر این مراسم مورد اعتراض شدید برخی مسئولین قرار گیرد.

اعتراض به ادامه برگزاری فرش قرمز در آن زمان به تریبون نماز جمعه هم کشیده شد تا جایی که آیت الله سید احمد خاتمی خطیب جمعه وقت تهران بدنبال برگزاری چندین مراسم فرش قرمز خطاب به مسئولین و با انتقاد شدید از این مراسم گفت: "به چه قیمتی برخی فرش قرمز برای برخی از هنرپیشه‌گان بدنام پهن می‌کنند آن هم به قیمت رنجاندن متدیانانی که پشتوانه اصلی دولت محترم محسوب می‌شوند".

بازیگران ایرانی و مراسم هالیوودی در ایران + تصاویر
اما این واکنش آیت الله خاتمی هم به جایی نرسید و پس از چندی برگزاری این کالای وارداتی به عاریت گرفته ادامه پیدا کرد. آل، هفت دقیقه تا پاییز، سن پطرزبورگ، عروسک، خیابان بیست و چهارم و … از جمله فیلمهایی بودند که مراسم فرش قرمز برای آنها برگزار شد.

گفتنی است فیلم "خیابان بیست و چهارم" ساخته سعید اسدی به عنوان اولین فیلمی است که در سال جاری با مراسم فرش قرمز رسما آغاز به کار می کند.

* برگزاری مراسم "فرش قرمز" در روز اول اكران فیلم‌ها و حضور هنرپیشه‌هان و تبدیل صحنه به شوی لباس و… در واقع یك كپی‌برداری از سینمای هالیوود است كه محتوای آن با فرهنگ ملی ما سنخیت ندارد.

 
 
بهترین فیلم های پلیسی تاریخ سینمای جهان
فیلم سینمایی برف روی شیروانی داغ + عکس
استقبال خوب مردم از جشنواره فیلم فجر (عکس)
سریال های نوروز 1390
حضور احمدی نژاد در یک فیلم رزمی + تصاویر
تصاویر جدید پشت صحنه اخراجی 3
فیلم وعکس همجنس‌گرایی دو دختر ثروتمند ایرانی
تصاویرفیلم كونگ فو با حضور احمدی نژاد!
عکس های پشت صحنه فیلم سینمایی اخراجی ها ۳
بارداری و زایمان سوپر مدل مشهور + (تصاویر)
تصویر جنجال در ترکیه بدنبال پخش یک سریال
آنچه در قسمت ۱۸ مختارنامه خواهید دید (تصاویر)
تصاویرالیزابت تیلور هنرپیشه سرشناس هالیوود در سفر به اصفهان ومشهد
عوامل پشت صحنه فیلم یکی از ما دو نفر(عکس )
تصاویرفیلمی که نامزد ۱۱ جایزه اسکار ۲۰۱۱ شد
عکسهای فیلم سینمایی پیچ فرعی
عکسهایی از فیلم نفوذی
10 فیلم برتر جشنواره‌های‌ سینمایی در سال 2010
عکسهایی از ستارگان هالیوود روی فرش قرمز 2011
مستند ضد ایرانی ایرانیوم برای ایران هراسی + عکس
فیلم و برنامه های آخر هفته در تلویزیون
مهری ودادیان بازیگر محبوب ایرانی در بیمارستان
 

تبلیغات