تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

صالحی: نیروگاه بوشهر جزو ایمن‌ترین نیروگاههای دنیا است

مجموعه : مجله خبری
صالحی: نیروگاه بوشهر جزو ایمن‌ترین نیروگاههای دنیا است

 
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، علی اكبر صالحی وزیر خارجه كشورمان در حاشیه بیست و یكمین اجلاس شورای برنامه‌ریزی منطقه‌ای اكو كه امروز سه‌شنبه در دفتر مطالعات سیاسی و بین‌الملل وزارت خارجه در حال برگزاری است، در جمع خبرنگاران در خصوص حوادث اخیر در مرزهای فلسطین اشغالی و درگیری بین رژیم صهیونیستی و معترضان فلسطینی گفت: این یك حركت مبارك بود كه در روز نكبت صورت گرفت و واكنشی طبیعی ناشی از تراكم نارضایتی‌ها پس از 63 سال آوارگی بود.
وی افزود: معترضان فلسطینی با از خودگذشتگی تلاش داشتند به مردم دنیا نشان دهند كه خواهان بازگشت به سرزمین خود هستند و موضوع فلسطین هنوز زنده است كه این موضوع آینده نوید بخشی را برای منطقه و مردم فلسطین خواهد داشت.

صالحی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص خروج نیروهای آمریكایی از عراق نیز گفت: طبق توافقنامه امنیتی نیروهای آمریكایی باید تا سال 2011 عراق را ترك كنند و عراق هم بر این موضوع مصر است كه این موضوع را در آخرین سفر خود به عراق شاهد بودم.
وزیر خارجه خروج نیروهای آمریكایی از عراق را یك ضرورت خواند و یادآور شد: با توجه به اینكه ارتش عراق می‌تواند امنیت را تامین كند حضور آنها در این كشور دیگر هیچ توجیهی ندارد.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری در خصوص اظهارات لاوروف وزیر خارجه روسیه مبنی بر اینكه ایران تا زمانی كه در تحریم‌های سازمان ملل است نمی‌تواند به عضویت سازمان شانگهای درآید، اظهار داشت: نمی‌دانم آقای لاوروف بر اساس اساسنامه شانگهای این موضوع را مطرح كرده یا نظر شخصی خود را مطرح كرده است.

صالحی در خصوص راه‌اندازی نیروگاه بوشهر نیز با بیان اینكه این نیروگاه الان بحرانی شده و به راه افتاده است، خاطرنشان كرد: این نیروگاه همانند سماوری است كه تا دو ماه دیگر به جوش می‌آید و می‌توانیم 40 درصد قدرت نیروگاه بوشهر را داشته باشیم.
وی با اشاره به سخنان شهریورماه سال گذشته در زمان سوخت گذاری نیروگاه بوشهر یادآور شد: آن زمان گفتیم راه اندازی نیروگاه 9 ماه تا یكسال طول می‌كشد و هنوز تا شهریور چند ماه زمان داریم اما تلاش می‌كنیم این زمان را 9 ماهه به پایان برسانیم.

صالحی با اشاره به اشكال فنی كه در پمپ‌های نیروگاه ایجاد شده بود، این را عاملی برای تاخیر دو ماهه راه اندازی این نیروگاه دانست، چرا كه این امر موجب خروج سوخت از نیروگاه و بازنگری و شستشوی تجهیزات آن شد.
وی نیروگاه بوشهر را یكی از ایمن‌ترین نیروگاههای دنیا خواند كه جدیدترین تكنولوژی‌ها را دارد و خاطرنشان كرد: بحث نیروگاه بوشهر تمام شده است.

 
 
کره زمین در آستانه انفجار جمعیتی
سعید حدادیان به قولش عمل کرد +عکس
افزایش سهم یارانه خانوارها به زودی
تصویر اجساد همراهان بن لادن در پاکستان
شروع به کار جالب ترین بانک دنیا در هند
گزینه اصلی جانشینی بن لادن را بشناسید + عکس
گفتگویی خواندنی با همسر بن لادن
صدور مجوز فعالیت برای سایت های ثبت شده در ساماندهی
اسامه بن لادن مرد، یک ریش کوتاه شد، زندگی باقیست !!!
حضور همجنس باز مشهور در ازدواج ملکه انگلیس
حضور 9 زن در خانه بن لادن هنگام کشته شدنش
لیست اجاره آپارتمان در تهران
اظهار تاسف آیت الله صافی از وضعیت حجاب
گاردین چهره بدل بن لادن را منتشر كرد +عكس
راز قتل دختر جوان در لباس های سوخته کشف شد
زنی که به بن لادن پیشنهاد رابطه نامشروع داد
فتوای آیت الله مكارم درباره پارازیت ماهواره ای
بررسی گرافیکی تصویر جنازه بن لادن !!!
تصویر منتشر شده از جسد بن لادن
مکان ‌کشته شدن ‌بن‌لادن در‌ نقشه گوگل ! + عکس
تكذیب قتل به دست مرد آهنین
ماجرای ربودن دختر 16 ساله توسط مزاحمان خیابانی
 

تبلیغات