تبلیغات

تبلیغات

سوء استفاده از یورو 2008 درجرائم رایانه ای / اعلام اسامی11 بازیکن خطرناک در وب!

مجموعه : دنیای آنلاین
سوء استفاده از یورو 2008 درجرائم رایانه ای / اعلام اسامی11 بازیکن خطرناک در وب!

اینترنت اولین منبعی است که فوتبال دوستان برای دنبال کردن رقابتهای جام ملتهای اروپا (یورو 2008) به آن مراجعه می کنند. به همین منظور موج جدیدی از جرائم انفورماتیکی در اینترنت جریان یافته که برپایه سوء استفاده  از اسامی محبوب ترین ستارگان فوتبال اروپا استوار شده است.

موسسه امنیت انفورماتیکی “مک آفی” در تازه ترین گزارش خود نشان داد که در حال حاضر مجرمان انفورماتیکی از اسامی محبوب ترین فوتبالیستهای یورو 2008 برای نفوذ به رایانه ها از طریق نرم افزارهای جاسوسی (اسپای ورها) و هرزنامه ها استفاده می کنند و از این نامها برای جمع آوری اطلاعات شخصی و سرقت هویت هواداران فوتبال بهره می برند.

در این میان مک آفی کشف کرد که خطرناک ترین فوتبالیست که کاربران را وب را تهدید می کند، “جی جی بوفون” فوتبالیست تیم ملی ایتالیا است.

همچنین الساندرو دل پیرو که در طبقه بندی فیفا در میان 100 فوتبالیت برتر دنیا قرار دارد دومین فوتبالیستی است که مجرمان انفورماتیک در انجام جرائم خود بیشترین سوء استفاده را از نام وی می کنند.

مک آفی به مناسبت یورو 2008 طبقه بندی را از اسامی که بیشترین سوء استفاده انفورماتیکی از آنها می شود  به شرح زیر منتشر کرده است:

1- جی جی بوفون
2- الساندرو دل پیرو
3- فابیو کاناوارو
4- کلاس یان هانتلار
5- فردی لیونبرگ
6- توماژ گریگرا
7- مارتین هارنیک
8- جنارو گاتوزو
9- رود فن نیستلروی
10- سسک فابرگاس
11- کارلوس پویول

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات