تبلیغات

تبلیغات

زندگی بدون نبض و ضربان قلب میسر شد

مجموعه : علمی
در حالی كه بسیاری از مردم با نبض و ضربان قلب به زندگی متصل هستند، ‌دكتر بیلی كان و دكتر بود فرازیر از موسسه قلب تگزاس موفق به كشف راهی شده‌اند كه جریان خون بیماران در زمان از دست رفتن نبض ادامه یافته و آنها را زنده نگهدارند.

به گزارش ایسنا، این محققان سالها برای تكمیل یك قلب مصنوعی كه از كار نیفتاده،‌ فرسوده نمی‌شود و همچنین در آن لخته‌های خون یا عفونت به وجود نمی‌آید، ‌تلاش كرده‌اند.

آنها موفق به ساخت یك قلب مصنوعی شده‌اند كه به نظر می‌تواند به این اهداف جامه عمل بپوشاند. تنها نكته این است كه این دستگاه یك قلب نبوده و ضربان نداشته از این رو نبضی وجود ندارد. اگر بیماری یكی از این قلب‌ها را داشته باشد،‌ به نظر مرده آمده و نوار قلبی‌اش به شكل یك خط ممتد خواهد بود.

این دستگاه جدید از نوعی فناوری استفاده می‌كند كه از دهه 1980 برای كمك به نارسایی قلبی مورد استفاده قرار دارد. یك دستگاه كمك بطنی كه نوعی دستگاه گردش خون بوده و به بطن راست یا چپ قلب كمك می‌كند. دستگاه كمك بطنی از یك روتور پره برخوردار است كه خون را گردش داده و به سمت جلو در جریانی مداوم هدایت می‌كند.

درحالی كه دستگاه كمك بطنی معمولا برای كمك به یك بخش قلب مورد استفاده قرار می‌گیرد،‌ كان و فرازیر دو عدد از این دستگاهها را به یكدیگر متصل كردند تا بتوانند دور طرف قلب را تحت پوشش قرار دهند.

این محققان، آزمایش‌های خود را بر روی گوساله‌ها انجام داده و اكنون یك گوساله هشت ماهه موسوم به ابیگیل دارند كه قلب ندارد.

این محققان قلب این گوساله را درآورده و به جای آن دستگاه جدید پمپاژ خود را قرار دادند.

ابیگیل اكنون براساس آزمایشات قلبی پزشكی مرده به نظر رسیده، اما یك گوساله جوان و پر انرژی است.

كان و فرازیر پس از انجام آزمایش‌های خود بر روی 38 گوساله، تصمیم به انجام آن بر روی انسانها گرفته و این دستگاه را بدن یك مرد 55 ساله مبتلا به آمیلوئیدوز قرار دادند. قلب اصلی این فرد به دلیل ابتلا به این بیماری بسیار آسیب دیده و پزشكان تنها 12 ساعت به او مهلت زندگی داده بودند. این فرد توانست با قلب مصنوعی تا یك ماه دیگر پیش از گسترش بیماری به سایر اعضای بدنش زندگی كند.

این محققان اعلام كرده‌اند كه كارهای دیگری نیز باید پیش از ورود این قلب به بازار بر روی آن انجام شود.

 
 
 
چرا وقتی خودتان را قلقلک می دهید نمی خندید؟!
توصیه هایی از یک پلیس که جان شما را می تواند نجات دهد
آرزو هایی که بشر به آنها دست یافت !!
احتمال برخورد سیارك آپوفیس به کره زمین
آیا میدانستید؟
دانستنی !
5 اختراع متحول کننده زندگی در 5 سال آینده
انفجار دومین ستاره عظیم جهان در سال ۲۰۱۲
حقیقت های شگفت انگیز و جالب در مورد بدن انسان
8 علت وقوع سوانح هوایی در دنیا
بلعیدن آدامس خطرناک است
اسباب بازیهای دوران باستان + عکس
پر آب ‏ترین رود دنیا
خطرناکترین و کشنده ترین موجود روی زمین + عکس
گرم ترین نقطه روی زمین (عکس)
پروژه اسرار آمیز فیلادلفیا (عکس)
راز تیزدندان ترین جاندار دنیا + عکس
عکس هایی متفاوت از ماه گرفتگی !!
آیا میدانستید (47) ؟!
پیدایش منظومه شمسی
 

تبلیغات